Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Galaxy S8 Lite se ukazuje v čínské databázi

6.5.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung se vrací ke své loňské vlajkové lodi Galaxy S8 a patrně chystá její „ořezanou“ variantu určenou pro čínský trh, která by se měla jmenovat Galaxy S8 Lite. Prohlédněte si uniklé obrázky i parametry.
Samsungu se v Číně vůbec nedaří, podle posledních dat dokonce podíl na tamním trhu klesl pod 1 %. Výrobce se proto snaží přijít na způsoby, jak nalákat tamní zákazníky k nákupu smartphonů Galaxy. A jedním z nich je připravovaný model s kódovým označením SM-G8750, který po internetu koluje už delší dobu. Původně se spekulovalo, že by mohlo jít o Galaxy S9 Mini, ale to se nepotvrdilo. Podle posledních uniklých informací by měl být telefon prezentován pod názvem Galaxy S8 Lite (nebo méně pravděpodobně Galaxy S8 Mini), loňské vlajkové lodi se přitom podobá i designem. Samsung ovšem u chystané novinky ořezal některé parametry, aby mohl telefon nabídnout za méně peněz. Právě cena je totiž na čínském velmi důležitá, neboť jde o domovinu značek jako Xiaomi, které jsou známé svou agresivní cenovou politiku.

 
Údajný Samsung Galaxy S8 Lite byl zachycen v čínské databázi telekomunikačních zařízení TENAA, odkud máme fotografie telefonu z několika úhlů i podrobnosti o výbavě. Připravovaná novinka by se měla pochlubit 5,8" Super AMOLED displejem s rozlišením 2220 x 1080 pixelů (Full HD+) a poměrem stran 18,5:9. Ve srovnání s běžnou „es osmičkou“ se tedy nezmění úhlopříčka obrazovky, ale dojde ke snížení rozlišení z původního Quad HD+. Další ústupek ceně můžeme očekávat v případě procesoru, kde by mělo být použito osmijádro taktované na 2,2 GHz. Ačkoliv není zmiňován konkrétní čip, mohlo by jít klidně o Qualcomm Snapdragon 660 – docela výkonného zástupce střední třídy, který však přece jen ztrácí na high-endový Snapdragon 835 nebo Exynos 8895.
 
Dále se dozvídáme o přítomnosti 4GB operační paměti a 64GB interního úložiště. O snímky se údajně postará 16MPx zadní a 8MPx přední fotoaparát. Umístění čtečky otisků prstů zůstalo stejné jako u klasické Galaxy S8, tedy napravo od objektivu zadního fotoaparátu. Toto řešení přitom bylo loňským vlajkovým lodím od Samsung často vytýkáno uživateli i recenzenty, proto má letošní Galaxy S9 tento senzor přesunutý pod fotoaparát. TENAA nám prozradila rovněž podporu Bluetooth 5.0, dvoupásmového gigabitového Wi-Fi a NFC, baterii o kapacitě 3 000 mAh nebo operační systém Android 8.0 Oreo, který bude jistě doplněn o uživatelskou nadstavbou Samsung Experience. Co se týče rozměrů a hmotnosti, Galaxy S8 Lite by měl měřit 148,9 x 68,1 x 8,0 mm a vážit 155 g.
 
Samsung Galaxy S8 Lite ještě nemá veřejně známé datum představení, ale podle odhadů zůstane novinka stejně exkluzivně dostupná jen na čínském trhu.
 


reklama