
Na druhou stranu to není nic zase tak překvapivého. Málokterý výrobce dnes telefony navrhuje s důrazem na snadnou rozebratelnost, na předním místě je místo toho líbivý a kompaktní design. V případě Galaxy S8 navíc vše komplikuje jedna z jinak vychvalovaných vlastností – voděodolnost potvrzená certifikací IP67. Přední i zadní strana smartphonu jsou ze skla, přičemž panely jsou přilepeny pomocí velmi silného lepidla. Dostat se do útrob přístroje je tedy velmi složité. Kvůli zakřivení je navíc prakticky nemožné vyměnit prasklé přední sklo, aniž by byl poškozen displej. Oprava jen drobné prasklinky by se tak uživateli pořádně prodražila, musel by totiž být vyměněn celý displej.
Pokud už se technikovi podaří dostat dovnitř smartphonu, překvapí ho relativně snadná výměna jednotlivých komponentů, které jsou mnohdy modulární. Složité už potom není ani vyjmutí baterie, stačí se dostat přes nejtěžší fázi, kterou je samotné „otevření“ telefonu. Samsung Galaxy S8 zkrátka není telefon vhodný pro domácí opravy, ale to v dnešní době můžeme říct o většině nových modelů. V případě většího Galaxy S8+ je situace velmi podobná, přístroj má totiž shodnou konstrukci, liší se jen rozměrnější úhlopříčkou displeje. Majitelé nových vlajkových lodí jihokorejského výrobce by měli počítat s tím, že případná mimozáruční oprava smartphonu rozhodně nebude snadná ani levná.

Kompletní proces rozebrání Galaxy S8+ včetně fotografií interních komponentů a jejich popisu naleznete přímo na stránkách webu iFixit. Prohlédnout si můžete také další příručky, kterou jsou dostupné pro tisíce dalších zařízení.
Zdroj: Ifixit.com