www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Samsung Galaxy S7 nabídne port USB Type-C

Samsung Galaxy S7 nabídne port USB Type-C
, , aktualita
Na internet se dostal další střípek do skládačky, která vytvoří očekávanou vlajkovou loď Galaxy S7. Podle posledních informací by měl být smartphone vybaven novým portem USB Type-C vyznačujím se oboustranným designem.
K oblíbeným
reklama
Zdroje webu Sammobile.com potvrdily, že Samsung Galaxy S7 údajně přijde s portem USB Type-C místo micro USB, kterým je vybaveno Galaxy S6. Nejde o žádné velké překvapení, tento typ portu se totiž postupně dostává do světa mobilních zařízení a jako první se objevuje v high-endových modelech. Je tedy velmi pravděpodobné, že se USB Type-C objeví v drtivé většině vlajkových lodí představených v roce 2016, odkud se pak dostane i do smartphonů nižších tříd.Zatím se tento nový standard dostal jen do několika telefonů, jmenovitě třeba do OnePlus 2, Xiaomi Mi4i a samozřejmě do Nexusů 5X a 6P. Pro uživatele přináší USB Type-C výhodu především v reversibilitě designu, nezáleží tak na tom, jakou stranu do portu kabel připojíte. Odpadá tedy jedna z nenáviděných vlastností micro USB. V budoucnu bychom se měli dočkat také standardizace USB portů, jedna velikost totiž bude přítomna ve smartphonech, počítačích a dalších zařízeních.

Zdroj se bohužel podrobněji nezmiňuje o tom, jakou verzi USB bude Samsung Galaxy S7 využívat, což se pak projeví v rychlosti nabíjení i přenosu dat. Type-C je totiž jen označení pro fyzický konektor a nemusí ovlivňovat napětí nebo rychlost přenosu.

Ačkoliv je u tohoto nového standardu obecně očekávána podpora nejvýkonnějšího USB 3.1, teoreticky je možné použít i starší USB 2.0. Na uživatele pak čeká nepříjemné překvapení jako například v případě už zmiňovaného OnePlus 2. Samsung ale nejspíš nenechá nic náhodě a s největší pravděpodobností nabídne USB Type-C s podporou nejrychlejšího USB 3.1.

Dřívější spekulace ohledně připravovaného Samsungu Galaxy S7 hovoří o použití displeje s technologií ClearTouch od společnosti Synaptics, která dokáže rozpoznat sílu dotyku – jedná se tedy o obdobu ForceTouch nacházející se například v nových iPhonech. Smartphone by také měl přijít na trh ve dvou procesorových verzích, jedné s Qualcommem Snapdragon 820 a druhé s Exynosem 8890. Pro výrobu šasi by měl výrobce použít slitinu hořčíku.

Zdroj: Sammobile.com, NotebookCheck.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla zavádí prémiovou konektivitu za $9,99 měsíčně Tesla zavádí prémiovou konektivitu za $9,99 měsíčně
Ať se nám to líbí nebo ne, automobily pomalu přechází na model "auto jako služba". Vedle operativního leasingu to začíná být i pravidelné placení za některé funkce vozu. Tesla takto zavádí prémiovou konektivitu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Model 3 s autopilotem vrazila do policejního auta Tesla Model 3 s autopilotem vrazila do policejního auta
Autopilot ve vozech Tesla má možná další průšvih během posledních pár dnů. Pokud je výpověď řidiče pravdivá, pak autopilot nepoznal odstavené policejní auto a vrazil to přímo do něj. Přední část Tesly je napadrť.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk se proháněl s Cybertruckem u LA, srazil při tom sloupek Elon Musk se proháněl s Cybertruckem u LA, srazil při tom sloupek
Kontroverzní Tesla Cybertruck Elona Muska se opět objevila v reálném provozu. Tentokrát vůz řídil sám Musk na večeři v Malibu. Vyvolal velký zájem veřejnosti, nicméně ještě více zaujal tím, že se mu při výjezdu z parkoviště povedlo převrhnout patník.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Elektromobil Jaguar I-PACE prodlužuje dojezd o 19 km díky softwaru Elektromobil Jaguar I-PACE prodlužuje dojezd o 19 km díky softwaru
Prodloužení dojezdu elektrických aut se dá dosáhnout mnoha způsoby, větším akumulátorem, efektivnějším a úspornějším hardwarem, ale také i optimalizací softwaru. Právě díky SW kouzlům má nyní I-PACE o 19 km delší dojezd.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Autopilot Tesly zmaten asfaltovými čarami, měl je za vodorovné značení Autopilot Tesly zmaten asfaltovými čarami, měl je za vodorovné značení
Autonomní řízení automobilů ještě zdaleka není připraveno na všechny možné situace a autopilot Tesly není výjimkou. Jeden z dalších problémů ukazuje chování systému na silnicích s asfaltovými čarami, které si plete s vodorovným značením.
9.12.2019, aktualita, Milan Šurkala