www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Samsung Galaxy A8s si vyslouží „díru“ v displeji. Podívejte se

Samsung Galaxy A8s si vyslouží „díru“ v displeji. Podívejte se
, , aktualita
Samsung připravuje nový smartphone Galaxy A8s, který místo výřezu dostane malý otvor v displeji určený pro přední fotoaparát. Jinak nabídne takřka bezrámečkový design. V plánu je také první model z nové řady – Galaxy M2.
K oblíbeným
reklama
Kromě flexibilního smartphonu ukázal Samsung na své vývojářské konferenci několik typů displejů, které výrobci umožní ztenčit rámečky okolo displeje. Kromě dvou typů výřezů jsme mohli vidět obrazovku Infinity-O, která místo obsahuje jen malý otvor pro čelní kamerku. Zdá se, že prvním smartphonem s tímto typem displeje se stane zástupce střední třídy Galaxy A8s. Není ovšem nic neobvyklého, že si Samsung některé inovativní funkce nejprve vyzkouší u cenově dostupnější „áčkové“ řady a až následně se objeví ve vlajkových modelech. Dost možná se tedy s Infinity-O setkáme i u připravovaného Galaxy S10.
 
 
Jak by mohl vypadat Samsung Galaxy A8s ukazuje tento koncept pocházející od německého webu Allaboutsamsung.de. Můžeme si všimnout, že kousek od levého horního okraje displeje se nachází drobný otvor, který ukrývá čelní kamerku. Horní okraj se podařilo zúžit na minimum, stejně tak boční rámečky. Zůstala pouze úzká brada pod displejem. Tyto rendery ovšem nemusí být zcela přesné, jak ostatně naznačuje údajné ochranné sklo displeje pro tento model. Otvor by měl mít průměr 6,7 mm, u Galaxy S10 by ovšem mělo dojít ke znatelnému ztenčení na 2 až 3 mm. Zatím není ani jasné, jak to výrobce vyřeší s ostatními senzory, které se běžně nacházejí nad displejem. Senzory přiblížení i okolního osvětlení by ovšem mohl nahradit přední fotoaparát.
 
 
Na zadní straně Galaxy A8s bychom potom měli najít trojitý fotoaparát. Představení telefonu je očekáváno v lednu 2019.
 
 

Samsung Galaxy M2 otevře novou řadu

 
Jak už jsme dříve avizovali, Samsung se hodlá vrátit k řadě Galaxy M, která byla hozena přes palubu v roce 2012. Určena by měla být hlavně pro rozvojové trhy, kde bude útočit agresivnějšími cenami. To souvisí s širšími změnami v portfoliu Samsungu, které souvisí s přejmenováním řady Galaxy J a koncem modelů Galaxy On. Zcela první novinka by se měla jmenovat Galaxy M2 a díky bechnmarkům už víme, že bude mít displej s rozlišením 2340 x 1080 pixelů (Full HD+). O výkon se údajně postará procesor Exynos 7885 společně s 3GB RAM a 32GB interním úložištěm, ale očekáváme i verzi s větší porcí pamětí. Android by měl být přítomný ještě ve verzi 8.1 Oreo.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Redmi K20 a K20 Pro budou low-costové vlajkové lodě Redmi K20 a K20 Pro budou low-costové vlajkové lodě
Xiaomi, respektive jeho značka Redmi, se nás příští týden pokus přesvědčit, že vlajková loď se Snapdragonem 855 a kvalitním fotoaparátem může stát stejně jako telefon střední třídy. Pojďme si shrnou poslední uniklé informace o těchto novinkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Používáte aplikaci CM Launcher 3D? Data ponechává bez ochrany Používáte aplikaci CM Launcher 3D? Data ponechává bez ochrany
CM Launcher 3D patří se stovkami milionů stažení k nejoblíbenějším aplikacím svého druhu. Přesto bylo zjištěno, že s ochranou dat si vývojáři hlavu příliš nelámou. Jedná se o další pochybení společnosti Cheetah Mobile.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Prohlížeč Tor pro Android vyšel ve stabilní verzi Prohlížeč Tor pro Android vyšel ve stabilní verzi
Po měsících testování vyšlo první stabilní sestavení internetového prohlížeče Tor pro Android. Uživatelům poskytuje více soukromí než jiné mobilní prohlížeče. S verzí pro iOS se nepočítá a vývojáři vysvětlují, co je důvodem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Huawei byl vyloučen z Wi-Fi Alliance a SD Association. Přijde i o technologie ARM Huawei byl vyloučen z Wi-Fi Alliance a SD Association. Přijde i o technologie ARM
Huawei přišel o členství v několika asociacích, které se starají o významné standardy. Čínskému výrobci by to mohlo zkomplikovat třeba používání microSD karet. Nejistá je také budoucnost procesorů Kirin.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
iPhone 11 zbaven dalších tajemství. Známe detaily o foťácích či iOS 13 iPhone 11 zbaven dalších tajemství. Známe detaily o foťácích či iOS 13
Na internetu se objevily nové informace o připravovaných iPhonech. Týkají se designu, reproduktorů nebo fotoaparátů, které by měly představovat vůbec největší letošní změnu., A několik nových střípků máme také o softwaru.
25.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik