www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Samsung bude prý dodavatelem kamer pro Teslu Cybertruck za 436 mil. USD

Samsung bude prý dodavatelem kamer pro Teslu Cybertruck za 436 mil. USD
, , aktualita
Tesla Cybertruck je neobvykle vypadajícím automobilem a bude mít také obrovské množství kamer. O ty se má podle všeho postarat společnost Samsung, která měla uzavřít obrovský kontrakt s největším výrobcem elektromobilů v USA.
K oblíbeným
reklama
Ví se, že společnost Samsung vyhrála kontrakt v hodnotě 435,7 mil. USD na dodávku snímačů pro největšího výrobce elektromobilů v USA. Tyto indicie dávají tušit, o co asi půjde, a kam tyto snímače budou směřovat. Hovoří se totiž také o tom, že vůz nemá zpětná zrcátka a pohled dozadu také obstarávají kamery. Když k tomu přidáme informaci, že má jít o elektromobil představený v listopadu 2019, je takřka jisté, o co jde.
 
Tesla Cybertruck
 
Největším výrobcem elektromobilů v USA je Tesla a v listopadu 2019 byl představen Cybertruck, jehož výroba by měla být spuštěna koncem letošního roku v nové továrně v Austinu v Texasu. Otázkou je, jak to bude nakonec s legálností provozovat tyto vozy na ameerických silnicích, protože kamerové řešení zpětných zrcátek není v USA ještě stále povoleno a nedá se moc předpokládat, že se tak stane dříve, než bude Tesla připravena vyrábět tento nový vůz. Každopádně v to výrobce jistě doufá, jinak je možné, že se jeho uvedení na trh odsune až na rok 2022.
 
Připomeňme, že Cybertruck má obrovské množství kamer, které suplují funkci zrcátek, ale také těch, které slouží k autonomnímu řízení. Ostatně je to jen pár dní, kdy Tesla představila betaverzi Full Self-Driving 9.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha
Designér Virgil Abroh vytvořil zajímavé 6metrové elektrické offroad kupé Project Maybach. To bylo nedávno ukázáno světu. Má pohon na elektřinu, solární panely i solidní schopnosti pro jízdu v terénu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí
Automobilka Tesla chce změnit svou strategii. Honění prodejních čísel ke konci čtvrtletí k ničemu nevede a jen zbytečně zvyšuje náklady. Elon Musk tak kdysi používané řešení začíná nyní zatracovat.
30.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu
Společnosti NIO a Shell uzavřely strategické partnerství. Díky němu budou k dispozici výměnné stanice NIO Power Swap i na vybraných čerpacích stanicích společnosti Shell. Půjde i o nabíječky akumulátorů.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR
Síť rychlonabíječek elektromobilů Ionity bude v budoucnu výrazně rozšířena. Společnost chce v Evropě investovat 700 milionů EUR do výstavby dalších a počet nabíjecích stojanů do roku 2025 dostat na čtyřnásobek dnešního stavu.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu
Vědci hledají různé způsoby, jak udělat budoucí dopravu ekologičtější. Velkým otazníkem je letecká doprava, kde to vypadá na výrobu umělého paliva. Na univerzitě ETH v Curychu vyvinuli systém, který ho vytvoří ze vzduchu.
26.11.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů