Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung bude prý dodavatelem kamer pro Teslu Cybertruck za 436 mil. USD

14.7.2021, Milan Šurkala, aktualita
Tesla Cybertruck je neobvykle vypadajícím automobilem a bude mít také obrovské množství kamer. O ty se má podle všeho postarat společnost Samsung, která měla uzavřít obrovský kontrakt s největším výrobcem elektromobilů v USA.
Ví se, že společnost Samsung vyhrála kontrakt v hodnotě 435,7 mil. USD na dodávku snímačů pro největšího výrobce elektromobilů v USA. Tyto indicie dávají tušit, o co asi půjde, a kam tyto snímače budou směřovat. Hovoří se totiž také o tom, že vůz nemá zpětná zrcátka a pohled dozadu také obstarávají kamery. Když k tomu přidáme informaci, že má jít o elektromobil představený v listopadu 2019, je takřka jisté, o co jde.
 
Tesla Cybertruck
 
Největším výrobcem elektromobilů v USA je Tesla a v listopadu 2019 byl představen Cybertruck, jehož výroba by měla být spuštěna koncem letošního roku v nové továrně v Austinu v Texasu. Otázkou je, jak to bude nakonec s legálností provozovat tyto vozy na ameerických silnicích, protože kamerové řešení zpětných zrcátek není v USA ještě stále povoleno a nedá se moc předpokládat, že se tak stane dříve, než bude Tesla připravena vyrábět tento nový vůz. Každopádně v to výrobce jistě doufá, jinak je možné, že se jeho uvedení na trh odsune až na rok 2022.
 
Připomeňme, že Cybertruck má obrovské množství kamer, které suplují funkci zrcátek, ale také těch, které slouží k autonomnímu řízení. Ostatně je to jen pár dní, kdy Tesla představila betaverzi Full Self-Driving 9.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama