www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Samsung bude prý dodavatelem kamer pro Teslu Cybertruck za 436 mil. USD

Samsung bude prý dodavatelem kamer pro Teslu Cybertruck za 436 mil. USD
, , aktualita
Tesla Cybertruck je neobvykle vypadajícím automobilem a bude mít také obrovské množství kamer. O ty se má podle všeho postarat společnost Samsung, která měla uzavřít obrovský kontrakt s největším výrobcem elektromobilů v USA.
K oblíbeným
reklama
Ví se, že společnost Samsung vyhrála kontrakt v hodnotě 435,7 mil. USD na dodávku snímačů pro největšího výrobce elektromobilů v USA. Tyto indicie dávají tušit, o co asi půjde, a kam tyto snímače budou směřovat. Hovoří se totiž také o tom, že vůz nemá zpětná zrcátka a pohled dozadu také obstarávají kamery. Když k tomu přidáme informaci, že má jít o elektromobil představený v listopadu 2019, je takřka jisté, o co jde.
 
Tesla Cybertruck
 
Největším výrobcem elektromobilů v USA je Tesla a v listopadu 2019 byl představen Cybertruck, jehož výroba by měla být spuštěna koncem letošního roku v nové továrně v Austinu v Texasu. Otázkou je, jak to bude nakonec s legálností provozovat tyto vozy na ameerických silnicích, protože kamerové řešení zpětných zrcátek není v USA ještě stále povoleno a nedá se moc předpokládat, že se tak stane dříve, než bude Tesla připravena vyrábět tento nový vůz. Každopádně v to výrobce jistě doufá, jinak je možné, že se jeho uvedení na trh odsune až na rok 2022.
 
Připomeňme, že Cybertruck má obrovské množství kamer, které suplují funkci zrcátek, ale také těch, které slouží k autonomnímu řízení. Ostatně je to jen pár dní, kdy Tesla představila betaverzi Full Self-Driving 9.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h
Je dobře známo, že Čína a její společnost CRRC Corporation chystá nové rychlovlaky typu maglev. Nyní představila výsledek svého vývoje, který bude v budoucnu brázdit Čínu rychlostí přes 600 km/h.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km
Mercedes-Benz se chce rychle stát automobilkou vyrábějící jen elektromobily. Vizi takové budoucnosti nyní ukazuje jeho koncept Vision EQXX, který by měl přinést excelentní efektivitu a nízkou spotřebu.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů
Tesla vybudovala obrovskou síť nabíječek Supercharger, ty ale byly dostupné výhradně elektromobilům Tesla. To by se ještě letos mělo změnit. Musk hodlá nabíječky otevřít i pro jiné značky elektromobilů.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují
Vypadá to, že velmi dlouho očekávaný elektrický truck Tesla Semi se přeci jen začne už brzy vyrábět. Přípravy na výrobu jsou v závěrečné fázi a vozu bychom se tak mohli dočkat už v následujících měsících.
21.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88 MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88
MediaTek přichází s aktualizovanými procesory pro mainstreamové a levnější telefony. Představuje 8jádrové procesory Helio G96 a Helio G88. V obou případech počítejte nanejvýše se 4G LTE připojením.
19.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář