Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Novému ruskému mobilu neuškodí ani exploze

16.10.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Mobilní telefon CTG-ST sice postrádá dotykový displej i řadu dalších moderních funkcí, ale zato má opravdu tuhý kořínek. Podle ruského výrobce Goreltex přežije pády na zem, ponoření do vody a dokonce i explozi.
Ruská společnost Zavod Goreltex představil nový model odolného mobilního telefonu. Jeho schopnosti se ovšem nezastavili u odolnosti proti vodě, extrémním teplotám nebo pádům. Tento přístroj má totiž vydržet dokonce výbuch. Leckoho by mohlo napadnout, že výrobce tak reaguje na aktuální kauzu Samsungu Galaxy Note 7, ale není tomu tak. Goreltex se zabývá produkcí nejrůznějších elektronických zařízení odolných proti explozím, mimo jiné kontrolních panelů, jističů nebo alarmů. A ani v oblasti mobilních telefonů není úplným nováčkem, nový model s označením CTG-ST totiž vychází ze svého předchůdce.

Jedná se o telefon s tradiční konstrukcí zahrnující 2,2“ nedotykový displej o rozlišení 320 x 240 pixelů a numerickou klávesnici pod ním. Uvnitř tepe jednojádrový procesor MediaTek MT6260A. Interní úložiště má kapacitu jen 1 MB, proto přijde vhod slot na micro SD karty. Na zadní straně nalezneme 3MPx fotoaparát, baterie o kapacitě 2 500 mAh by měla nabídnout velmi solidní výdrž. K dispozici je podpora Dual SIM a připojení k internetu nejrychleji pomocí technologie EDGE (2G). Přístroj je vyroben z kombinace gumy a sklolaminátu. Rozměry činí 127 x 55 x 20 mm, zatímco hmotnost se vyšplhala na 128 g.

Kromě už zmíněných explozí přežije i pády z výšky 1,65 metru na beton. Certifikace IP67 potom potvrzuje voděodolnost při ponoření do hloubky jednoho po dobu 30 minut. V neposlední řadě neuškodí telefonu ani silné vibrace nebo provoz v teplotách od -40 do +60 stupňů Celsia. Goreltex svým telefonem cílí především na firmy, jejichž zaměstnanci se pohybují v extrémních podmínkách, ve kterých by klasický mobil mohl snadno přijít k újmě. CTG-ST zůstane s největší pravděpodobností dostupný výhradně na ruském trhu, případně v okolních zemích. Cena zatím zveřejněna nebyla.

Zdroj: Mobiltelefon.ru
reklama