Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Konec řady Galaxy Note? V zákaznících už nevzbuzuje důvěru

14.10.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung nadále vyšetřuje, co je příčinou explozí Galaxy Note 7. A přesný důvod se podle všeho nedaří potvrdit. Mezitím se spekuluje o budoucnosti celé řady, podle interních zdrojů by výrobce ve svých budoucích telefonech už neměl používat slůvko Note.
Řada Galaxy Note se za léta své existence stala pojmem v mobilním světě. Když Samsung v roce 2011 představil první generaci tohoto modelu s velkým displejem a dotykovým stylusem, jednalo se o malou revoluci. Letošní Galaxy Note 7 měl být nejúspěšnějším zařízením z této řady, ale nakonec Samsungu zapříčinil obrovský skandál a také výrazné finanční ztráty. Jako bezpečné se totiž neukázaly ani již vyměněné kusy, u kterých bylo rovněž zaznamenáno přehřívání a samovznícení. Jihokorejský výrobce proto rozhodl o úplném ukončení výroby a stažení všech již distribuovaných kusů od obchodníků i zákazníků.


Pro převoz nebezpečných telefonů zpět do Asie vytvořil Samsung speciální obaly


Za první příčinu explozí byla označena vadná baterie od jednoho z dodavatelů. Jenže jak se později ukázalo, šlo spíše jen o tip než o závěr důsledného vyšetřování. Samsung se zkrátka snažil vrátit Galaxy Note 7 na trh co nejdříve, což byl dost nerozvážný krok. V současné době probíhají další vyšetřování a podle informací, které se neoficiální cestou dostaly do světa, se zaměstnancům nedaří dosáhnout exploze telefonu v laboratořích. To znamená, že stále nebylo zjištěno, co je příčinou. Jen jedno je jisté, samotná baterie to není.

Nabízí se také otázka, co teď bude s telefony, které se Samsungu vrátily. Přibližně 2,5 milionu přístrojů nebude opraveno, ale zlikvidováno. Části, které mohou být dále použity v jiných modelech (vzácné kovy a teoreticky i celé komponenty), si Samsung samozřejmě ponechá.
Problémy s Galaxy Note 7 poškodily samozřejmě celou firmu, ale nejvíce samotnou značku Galaxy Note – podle průzkumu Samsungu má o ní více než polovina dotázaných negativní mínění. Nebylo by tedy ničím překvapivým, kdyby výrobce přestal používat označení Note. Skoro legendární řada Galaxy Note by tak byla zrušena, nebo přejmenována.

Zdroj: Liliputing.com
reklama