www.svetmobilne.cz
>
>

Renault představí R5 EV, retro elektromobil ve stylu legendární "pětky"

Renault představí R5 EV, retro elektromobil ve stylu legendární "pětky"
, , aktualita
Francouzský Renault se chce stát velkým výrobcem ekologických automobilů a přicházet s novinkami v rámci své strategie Nouvelle Vague. Jednou z nich by měl být elektromobil v retro stylu legendárního Renaultu R5.
K oblíbeným
reklama
CEO Renaultu, Luca de Meo, představil novou strategii pro tuto francouzskou značku. Ta nese název Nouvelle Vague a z Renaultu má udělat značku více spojovanou s technologiemi, službami a čistou energií. Ostatně už dnes má v nabídce několik elektromobilů (prodala jich přes 300 tisíc) a koketuje i s vodíkovým pohonem. Do roku 2025 chce představit 14 nových modelů a celá polovina, tedy 7 vozů, bude plně elektrických. Jedním z nich by měl být i nový Renault R5, jehož předzvěstí je Renault 5 Prototype.
 
Renault 5 Prototype EV
 
Ten navazuje na design legendárního Renaultu R5, který byl představen v roce 1972 a vyráběl se až do roku 1996. Pochopitelně je uzpůsoben moderní době, a tak má aerodynamické prvky a denní světla. Loga na voze svítí a mají evokovat "probouzení" auta. Ve zpětných zrcátkách je pak motiv francouzské vlajky. Zatím ale není jasné, kdy se tento vůz představí v sériové podobě.
 
Renault 5 Prototype EV
 
Víme však, že se v roce 2022 objeví systém My Link postavený na službách Googlu. Zajímavostí má být také Re-Factory ve Flins ve Francii, kde chce Renault prodlužovat životnost nynějších vozidel. Ročně by měl provést generální opravy až 100 tisíc vozidel včetně předělávek naftových dodávek na bioplyn nebo čistě elektrický pohon.
 
Renault 5 Prototype EV
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi uvádí řadu telefonů Redmi Note 10 Xiaomi uvádí řadu telefonů Redmi Note 10
Xiaomi uvádí na trh rodinu nových smartphonů Redmi Note 10. Ta bude zahrnovat výkonný model Note 10 Pro se 108MPx fotoaparátem a 120Hz displejem AMOLED, bude zde i Note 10S, Note 10 a Note 10 5G.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dvojče Renaultu Traffic od Mitsubishi v crash testu: první auto bez hvězdičky Dvojče Renaultu Traffic od Mitsubishi v crash testu: první auto bez hvězdičky
V Austrálii se prodává dodávka Mitsubishi Express, kterou u nás známe spíše jako Renault Traffic. Jako první auto si v testech od Australasian New Car Assessment Program (ANCAP) odneslo nulový počet hvězdiček.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů
Na nový smartphone iPhone 13 si budeme muset počkat ještě půl roku, ale už nyní se objevují informace o tom, co by měl přinést. Hovoří se o větší 1TB variantě Pro a také větším množství stabilizovaných fotomodulů.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Volvo chce od roku 2030 vyrábět jen EV, nyní představuje C40 Recharge Volvo chce od roku 2030 vyrábět jen EV, nyní představuje C40 Recharge
Automobilka Volvo má velké plány. Od roku 2030 se chce mít ve výrobním programu už jen elektromobily. Pro začátek to po SUV XC40 Recharge zkouší s čistě elektrickým modelem, crossoverem C40 Recharge.
4.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Lunaz přestaví klasický Bentley Continental na elektromobil Lunaz přestaví klasický Bentley Continental na elektromobil
Máte-li starého Bentleye s legendární V8 a tento motor už vám nevoní, můžete si ho u společnosti Lunaz nechat přestavět na elektromobil. Přijdete však o historický charakter vozu a několik set tisíc liber.
4.3.2021, aktualita, Milan Šurkala