www.svetmobilne.cz
>
>

Renault představí R5 EV, retro elektromobil ve stylu legendární "pětky"

Renault představí R5 EV, retro elektromobil ve stylu legendární "pětky"
, , aktualita
Francouzský Renault se chce stát velkým výrobcem ekologických automobilů a přicházet s novinkami v rámci své strategie Nouvelle Vague. Jednou z nich by měl být elektromobil v retro stylu legendárního Renaultu R5.
K oblíbeným
reklama
CEO Renaultu, Luca de Meo, představil novou strategii pro tuto francouzskou značku. Ta nese název Nouvelle Vague a z Renaultu má udělat značku více spojovanou s technologiemi, službami a čistou energií. Ostatně už dnes má v nabídce několik elektromobilů (prodala jich přes 300 tisíc) a koketuje i s vodíkovým pohonem. Do roku 2025 chce představit 14 nových modelů a celá polovina, tedy 7 vozů, bude plně elektrických. Jedním z nich by měl být i nový Renault R5, jehož předzvěstí je Renault 5 Prototype.
 
Renault 5 Prototype EV
 
Ten navazuje na design legendárního Renaultu R5, který byl představen v roce 1972 a vyráběl se až do roku 1996. Pochopitelně je uzpůsoben moderní době, a tak má aerodynamické prvky a denní světla. Loga na voze svítí a mají evokovat "probouzení" auta. Ve zpětných zrcátkách je pak motiv francouzské vlajky. Zatím ale není jasné, kdy se tento vůz představí v sériové podobě.
 
Renault 5 Prototype EV
 
Víme však, že se v roce 2022 objeví systém My Link postavený na službách Googlu. Zajímavostí má být také Re-Factory ve Flins ve Francii, kde chce Renault prodlužovat životnost nynějších vozidel. Ročně by měl provést generální opravy až 100 tisíc vozidel včetně předělávek naftových dodávek na bioplyn nebo čistě elektrický pohon.
 
Renault 5 Prototype EV
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Připojením k "vhodně" nazvané síti lze kvůli bugu v iOSu odstavit Wi-Fi Připojením k "vhodně" nazvané síti lze kvůli bugu v iOSu odstavit Wi-Fi
Žádný operační systém není bezchybný a platí to i pro Apple iOS. Bezpečnostní výzkumník Carl Schou přišel na to, že připojením k bezdrátové sítě se specifickým SSID se dá v iPhonu zrušit Wi-Fi konektivita.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné
Pokud nepotřebujete smartphone, může vám posloužit i jednoduchý mobilní telefon. Nokia pro takové zákazníky připravila novinky v podobě modelů 105 4G a 110G. Ten první dokonce nemá ani fotoaparát.
19.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou
Bezdrátové nabíjení více zařízení najednou není jednoduché. V případě nabíječky Zens Magnetic Dual Powerbank se to vyřešilo tak, že plochy pro bezdrátové nabíjení jsou na obou stranách powerbanky.
18.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vodíková Honda Clarity končí, nebyl o ni zájem Vodíková Honda Clarity končí, nebyl o ni zájem
Honda ukončuje prodej dalšího svého vozu na alternativní paliva. Tentokrát je to model Clarity s vodíkovým pohonem. Prodeje byly velmi nízké a firma se chce soustředit především na elektromobily. Paradoxní, že elektrická verze Clarity byla první odepsanou.
17.6.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Porsche 911 GT3 Touring přinese 375 kW a poprvé i převodovku PDK Porsche 911 GT3 Touring přinese 375 kW a poprvé i převodovku PDK
Porsche uvedlo nový model 991 GT3 Touring, která je o trochu civilnější variantou klasické GT3. Přichází tak o obrovské křídlo a dostává i možnost mít 6stupňový manuál. Můžeme se těšit na výkon až 375 kW.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala