Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Renault představí R5 EV, retro elektromobil ve stylu legendární "pětky"

, , aktualita
Renault představí R5 EV, retro elektromobil ve stylu legendární "pětky"
Francouzský Renault se chce stát velkým výrobcem ekologických automobilů a přicházet s novinkami v rámci své strategie Nouvelle Vague. Jednou z nich by měl být elektromobil v retro stylu legendárního Renaultu R5.
Renault představí R5 EV, retro elektromobil ve stylu legendární "pětky"
CEO Renaultu, Luca de Meo, představil novou strategii pro tuto francouzskou značku. Ta nese název Nouvelle Vague a z Renaultu má udělat značku více spojovanou s technologiemi, službami a čistou energií. Ostatně už dnes má v nabídce několik elektromobilů (prodala jich přes 300 tisíc) a koketuje i s vodíkovým pohonem. Do roku 2025 chce představit 14 nových modelů a celá polovina, tedy 7 vozů, bude plně elektrických. Jedním z nich by měl být i nový Renault R5, jehož předzvěstí je Renault 5 Prototype.
 
Renault 5 Prototype EV
 
Ten navazuje na design legendárního Renaultu R5, který byl představen v roce 1972 a vyráběl se až do roku 1996. Pochopitelně je uzpůsoben moderní době, a tak má aerodynamické prvky a denní světla. Loga na voze svítí a mají evokovat "probouzení" auta. Ve zpětných zrcátkách je pak motiv francouzské vlajky. Zatím ale není jasné, kdy se tento vůz představí v sériové podobě.
 
Renault 5 Prototype EV
 
Víme však, že se v roce 2022 objeví systém My Link postavený na službách Googlu. Zajímavostí má být také Re-Factory ve Flins ve Francii, kde chce Renault prodlužovat životnost nynějších vozidel. Ročně by měl provést generální opravy až 100 tisíc vozidel včetně předělávek naftových dodávek na bioplyn nebo čistě elektrický pohon.
 
Renault 5 Prototype EV
 


reklama