www.svetmobilne.cz
>
>

Renault a Plug Power zakládají joint venture pro výrobu vodíkových dodávek

Renault a Plug Power zakládají joint venture pro výrobu vodíkových dodávek
, , aktualita
Automobilka Renault je jednou z těch, které se hodně zabývají alternativními pohony. Nedávno představila elektromobily s vodíkovým extenderem a nyní oznamuje spolupráci s Plug Power na vývoji vodíkových dodávek.
K oblíbeným
reklama
Budoucnost dopravy bude patrně hodně odlišná od té dnešní. Spalovací motory pomalu končí a i díky velkému politickému tlaku se přechází na elektrický pohon. Některé automobilky ale vidí smysl i ve vodíkovém pohonu, kam patří např. Honda, Toyota nebo Hyundai. Smysl v něm vidí i francouzský Renault, který nedávno představil elektrické dodávky s vodíkovým extenderem a nyní chce vodíkové systémy rozšířit ještě o něco více. Podepsal memorandum se společností Plug Power, která je jedním z předních dodavatelů systémů pro vodíkovou energetiku, o založení joint venture koncem první poloviny letošního roku.
 
Renault Master ZE Hydrogen
Renault Master ZE Hydrogen (elektromobil s vodíkovým extenderem)
 
Na joint venture se budou obě společnosti podílet rovným 50% dílem a sídlo bude mít ve Francii. Cílem je zabrat 30 % evropského trhu s lehkými užitkovými vozidly s palivovými články. Nejprve se budou firmy soustředit na větší dodávky řady Traffic a Master, a to už i na současných generacích těchto vozidel. Továrna, která bude produkovat nová vozidla, bude také zajišťovat vodíkové plnící stanice, aby se mohla budovat potřebná infrastruktura. Zákazníci tak od Renaultu a Plug Poweru nemusí zakoupit jen samotná vodíková vozidla, ale mohou si také zaplatit samotnou plničku, vodík a další služby. Nemusí tak být závislí na blízké vodíkové stanici, když mohou mít svou vlastní ve svém areálu a palivo v rámci celého balíku služeb.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů
DxOMark známe především v oblasti vyhodnocování kvality snímačů digitálních fotoaparátů i telefonů. Nyní se ale dostalo na další kategorii, a tou jsou akumulátory smartphonů. Nově budeme mít bodové hodnocení nejen výdrže.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class
Automobilka Mercedes-Benz představila koncept elektrického vanu EQT. Ten má být jakýmsi předobrazem nové T-Class, kompaktnější varianty k oblíbené V-Class. Pojmout má až sedm pasažérů a nabídnout jim luxusní svezení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi
Společnost Flurry Analytics se podívala na množství uživatelů, kteří povolili sledování aplikacemi v poslední verzi operačního systému Apple iOS 14.5. A není jich mnoho, celosvětově jde o 13 % lidí.
10.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Přichází nová generace Škody Fabia, dostane i čtyřválec 1.5 TSI Přichází nová generace Škody Fabia, dostane i čtyřválec 1.5 TSI
Dnes byla představena 4. generace automobilu Škoda Fabia. Nabídne větší vnitřní rozměry, na svou třídu velmi objemný zavazadlový prostor, excelentní aerodynamiku a tentokrát se dostane i na čtyřválcové TSI s objemem 1,5 litru.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Elektromobily NIO přichází do Evropy, jako první bude Norsko Elektromobily NIO přichází do Evropy, jako první bude Norsko
Čínská automobilka NIO vyrábí elektromobily a v tomto roce poprvé zamíří mimo Čínu. První takovou zemí bude Norsko, kde jsou elektromobily prodejně velmi úspěšné. Je však nutno přiznat, že za to mohou daňové úlevy.
30.4.2021, aktualita, Milan Šurkala