www.svetmobilne.cz
>
>

Renault a Plug Power zakládají joint venture pro výrobu vodíkových dodávek

Renault a Plug Power zakládají joint venture pro výrobu vodíkových dodávek
, , aktualita
Automobilka Renault je jednou z těch, které se hodně zabývají alternativními pohony. Nedávno představila elektromobily s vodíkovým extenderem a nyní oznamuje spolupráci s Plug Power na vývoji vodíkových dodávek.
K oblíbeným
reklama
Budoucnost dopravy bude patrně hodně odlišná od té dnešní. Spalovací motory pomalu končí a i díky velkému politickému tlaku se přechází na elektrický pohon. Některé automobilky ale vidí smysl i ve vodíkovém pohonu, kam patří např. Honda, Toyota nebo Hyundai. Smysl v něm vidí i francouzský Renault, který nedávno představil elektrické dodávky s vodíkovým extenderem a nyní chce vodíkové systémy rozšířit ještě o něco více. Podepsal memorandum se společností Plug Power, která je jedním z předních dodavatelů systémů pro vodíkovou energetiku, o založení joint venture koncem první poloviny letošního roku.
 
Renault Master ZE Hydrogen
Renault Master ZE Hydrogen (elektromobil s vodíkovým extenderem)
 
Na joint venture se budou obě společnosti podílet rovným 50% dílem a sídlo bude mít ve Francii. Cílem je zabrat 30 % evropského trhu s lehkými užitkovými vozidly s palivovými články. Nejprve se budou firmy soustředit na větší dodávky řady Traffic a Master, a to už i na současných generacích těchto vozidel. Továrna, která bude produkovat nová vozidla, bude také zajišťovat vodíkové plnící stanice, aby se mohla budovat potřebná infrastruktura. Zákazníci tak od Renaultu a Plug Poweru nemusí zakoupit jen samotná vodíková vozidla, ale mohou si také zaplatit samotnou plničku, vodík a další služby. Nemusí tak být závislí na blízké vodíkové stanici, když mohou mít svou vlastní ve svém areálu a palivo v rámci celého balíku služeb.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
J.D. Power: většina majitelů elektromobilů už chce zůstat u EV J.D. Power: většina majitelů elektromobilů už chce zůstat u EV
J.D. Power provedl studii pod názvem U.S. Electric Vehicle Experience (EVX) Ownership Study, která zjišťovala, jak jsou majitelé elektromobilů spokojeni se svými vozy. Většina chce už u elektromobility zůstat.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čína ukázala maglev, který pojede 620 km/h Čína ukázala maglev, který pojede 620 km/h
Čína je jednou z mála zemí, která provozuje vlaky typu maglev. Ty dosud jezdí rychlostí maximálně 430 km/h. Ve vývoji jsou ale ještě rychlejší verze a byl představen prototyp, který by měl vyvinout až 620 km/h.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LG zvažuje odchod z trhu se smartphony, divizi se dlouhodobě nedaří LG zvažuje odchod z trhu se smartphony, divizi se dlouhodobě nedaří
Společnosti LG se na trhu se smartphony dlouhodobě nedaří. Ztráty dosáhly za posledních pár let miliard dolarů a tržní podíl je dost nízký. Firma tak zvažuje, že se smartphony skončí a nebude se dál trápit.
24.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Porsche uvádí základní model elektromobilu Taycan Porsche uvádí základní model elektromobilu Taycan
Elektromobil Porsche Taycan půjde sehnat ještě levněji než doposud. Německá automobilka totiž představila základní model s pohonem zadních kol, jehož cena se totiž dostane na pouhých 80 tisíc USD.
23.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQA: nový kompaktní crossover čistě na elektřinu Mercedes-Benz EQA: nový kompaktní crossover čistě na elektřinu
Mercedes-Benz pokračuje v elektromobilové ofenzivě a představuje nový kompaktní crossover EQA. Ten se bude nejprve nabízet ve verzi s dojezdem 426 km, ale chystají se i další s větším akumulátorem nebo dvojicí elektromotorů.
23.1.2021, aktualita, Milan Šurkala