www.svetmobilne.cz
>
>

Renault Kangoo Z.E. a Master Z.E. dostávají vodíkový extender

Renault Kangoo Z.E. a Master Z.E. dostávají vodíkový extender
, , aktualita
Francouzská automobilka Renault uvádí užitkové vozy Kangoo Z.E. a Master Z.E. v nových variantách Hydrogen. Aby nebyl omezený dojezd elektromobilu velkým problémem, budou k dispozici i s vodíkovým extenderem.
K oblíbeným
reklama
Mezi lidmi probíhá diskuze, zda je lepší elektromobil nebo vodíkové auto. Faktem nicméně je, že vodíkové auto je také elektromobil, dokonce má i stejný akumulátor, jen je menší a nahrazen je z větší části vodíkovou nádrží a palivovým článkem. A právě s vodíkem si nyní hraje i Renault, který své elektrické dodávky Kangoo Z.E. a Master Z.E. začne vyrábět i ve vodíkové verzi. Oba dva vozy mají malý palivový článek o výkonu 10 kW, který pomalu dobíjí akumulátor vozu. Celou nádrž přitom uživatel natankuje za 5-10 minut.
 
Renault Master Z.E. Hydrogen
 
Renault Master Z.E. Hydrogen díky tomu prodlouží svůj dojezd z nynějších 120 km v čistě elektrické verzi na cca 350 km (přesná WLTP hodnota ještě nebyla stanovena). K dispozici bude ve dvou verzích furgon a dvou podvozkových verzích. V případě furgonových verzí lze očekávat objem nákladového prostoru 10,8 m3 až 20 m3, přičemž vodík je skladován ve dvou nádržích pod nákladovým prostorem. Počítejte však s nárůstem hmotnosti o 200 kg. V prodeji bude v první polovině roku 2020.
 
Renault Kangoo Z.E. Hydrogen
 
Ještě letos ale půjde do prodeje Kangoo Z.E. Hydrogen. Tento model má nákladový prostor o objemu 3,9 m3 a vodíkové ústrojí zde přidalo 110 kg hmotnosti. Výhodou je nicméně prodloužení papírového dojezdu dle normy WLTP z 230 km u čistého elektromobilu na 370 km u této vodíkové verze. Stinnou stránkou je pochopitelně cena, která u tohoto vozu bude činit 48.300 EUR bez DPH.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Audi e-tron Sportback: nové plně elektrické SUV kupé Audi e-tron Sportback: nové plně elektrické SUV kupé
Rok po uvedení elektrického SUV e-tron přichází Audi s jeho sportovněji tvarovanou variantou e-tron Sportback. Toto 5dvéřové kupé může nabídnout výkon až 300 kW, má i solidní dojezd hodně přes 400 km.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Litrový výkon: jak změnil downsizing objem motoru? Litrový výkon: jak změnil downsizing objem motoru?
Navzdory všem novým emisním normám se výrobcům nadále daří zvyšovat výkon motoru, přestože sám motor má obvykle menší objem. Dnešní době vládne downsizing a my se podíváme, jak se v průběhu 20 let změnily objemy motorů.
Včera, článek, Milan Šurkala2 komentáře
V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger
V New Jersey se u čerpací stanice Wawa vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger. To není úplně běžné, neboť dosud se při nabíjení obvykle vznítily elektromobily, ale ne nabíječky. Naštěstí se nic vážného nestalo.
19.11.2019, aktualita, Milan Šurkala21 komentářů
Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT
Jak naznačovaly úniky, tak se i stalo. Ford skutečně představil nové SUV Mustang Mach-E, které dává tušit větší oddělení značky Mustang od Fordu. Ta by mohla mít ve výsledku mnohem větší počet modelů.
18.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Elektrické BMW i4 si brousí drápy na Model 3, má přinést 530 koní Elektrické BMW i4 si brousí drápy na Model 3, má přinést 530 koní
Tesla Model 3 by mohla mít dalšího významného konkurenta. BMW si totiž chystá nový elektromobil BMW i4, který má přinést variantu s pohonem všech 4 kol a maximálním výkonem dosahujícím až 530 koní.
18.11.2019, aktualita, Milan Šurkala