www.svetmobilne.cz
>
>

Renault Kangoo Z.E. a Master Z.E. dostávají vodíkový extender

Renault Kangoo Z.E. a Master Z.E. dostávají vodíkový extender
, , aktualita
Francouzská automobilka Renault uvádí užitkové vozy Kangoo Z.E. a Master Z.E. v nových variantách Hydrogen. Aby nebyl omezený dojezd elektromobilu velkým problémem, budou k dispozici i s vodíkovým extenderem.
K oblíbeným
reklama
Mezi lidmi probíhá diskuze, zda je lepší elektromobil nebo vodíkové auto. Faktem nicméně je, že vodíkové auto je také elektromobil, dokonce má i stejný akumulátor, jen je menší a nahrazen je z větší části vodíkovou nádrží a palivovým článkem. A právě s vodíkem si nyní hraje i Renault, který své elektrické dodávky Kangoo Z.E. a Master Z.E. začne vyrábět i ve vodíkové verzi. Oba dva vozy mají malý palivový článek o výkonu 10 kW, který pomalu dobíjí akumulátor vozu. Celou nádrž přitom uživatel natankuje za 5-10 minut.
 
Renault Master Z.E. Hydrogen
 
Renault Master Z.E. Hydrogen díky tomu prodlouží svůj dojezd z nynějších 120 km v čistě elektrické verzi na cca 350 km (přesná WLTP hodnota ještě nebyla stanovena). K dispozici bude ve dvou verzích furgon a dvou podvozkových verzích. V případě furgonových verzí lze očekávat objem nákladového prostoru 10,8 m3 až 20 m3, přičemž vodík je skladován ve dvou nádržích pod nákladovým prostorem. Počítejte však s nárůstem hmotnosti o 200 kg. V prodeji bude v první polovině roku 2020.
 
Renault Kangoo Z.E. Hydrogen
 
Ještě letos ale půjde do prodeje Kangoo Z.E. Hydrogen. Tento model má nákladový prostor o objemu 3,9 m3 a vodíkové ústrojí zde přidalo 110 kg hmotnosti. Výhodou je nicméně prodloužení papírového dojezdu dle normy WLTP z 230 km u čistého elektromobilu na 370 km u této vodíkové verze. Stinnou stránkou je pochopitelně cena, která u tohoto vozu bude činit 48.300 EUR bez DPH.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala