www.svetmobilne.cz
>
>
>

Rekord se sériovým EV na Nordschleife je 7:30.909, zajela ho Tesla Model S Plaid

Rekord se sériovým EV na Nordschleife je 7:30.909, zajela ho Tesla Model S Plaid
, , aktualita
Společnost Tesla se vydala do Německa do známého Zeleného Pekla. Na severní smyčce Nürburgringu (Nordschleife) se jí povedlo zajet rekordní čas pro sériový elektromobil bez přídavných úprav.
K oblíbeným
reklama
Víme že Tesla Model S Plaid umí být pekelně rychlé auto. Má výkon 1020 koní a 60 mph (96 km/h) má dosáhnout už za pouhých 1,99 sekundy. Elon Musk a jeho Tesla ale chce dokázat, že toto americké auto dokáže být rychlé nejen v přímce, ale také na zatáčkovitém okruhu. Na severní smyčku okruhu Nürburgring tak zavítaly dva kusy sériových verzí bez úprav. Jak říká sám Musk na Twitteru, byly kompletně bez modifikací, přímo z továrny.
 
Tesla Model S Plaid
 
Ukazuje se, že jde o opravdu velmi rychlá auta, neboť se podařilo překonat rekord pro sériový elektromobil. Ten dosud drželo Porsche Taycan Turbo s časem 7 minut a 42 sekund. Už v roce 2019 okruh zajel Model S Plaid o něco rychleji za 7:23 min, tehdy šlo ale o nestandardní vývojový vůz. Až nyní tu máme sériové kusy, přičemž bylo dosaženo času 7:30.909 a průměrné rychlosti 166,32 km/h.
 
 
Je tak zhruba o 11 sekund rychlejší než Taycan, nicméně zde je důležité podotknout, že Porsche sem neposlalo nejrychlejší sériový Taycan, tím je Turbo S. Musk se nechal slyšet, že nechá připravit a otestovat i nesériovou verzi s jinými aerodynamickými prvky, karbonovými brzdami a okruhovými pneumatikami. Kolik myslíte, že dosáhne?
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha
Designér Virgil Abroh vytvořil zajímavé 6metrové elektrické offroad kupé Project Maybach. To bylo nedávno ukázáno světu. Má pohon na elektřinu, solární panely i solidní schopnosti pro jízdu v terénu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí
Automobilka Tesla chce změnit svou strategii. Honění prodejních čísel ke konci čtvrtletí k ničemu nevede a jen zbytečně zvyšuje náklady. Elon Musk tak kdysi používané řešení začíná nyní zatracovat.
30.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu
Společnosti NIO a Shell uzavřely strategické partnerství. Díky němu budou k dispozici výměnné stanice NIO Power Swap i na vybraných čerpacích stanicích společnosti Shell. Půjde i o nabíječky akumulátorů.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR
Síť rychlonabíječek elektromobilů Ionity bude v budoucnu výrazně rozšířena. Společnost chce v Evropě investovat 700 milionů EUR do výstavby dalších a počet nabíjecích stojanů do roku 2025 dostat na čtyřnásobek dnešního stavu.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu
Vědci hledají různé způsoby, jak udělat budoucí dopravu ekologičtější. Velkým otazníkem je letecká doprava, kde to vypadá na výrobu umělého paliva. Na univerzitě ETH v Curychu vyvinuli systém, který ho vytvoří ze vzduchu.
26.11.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů