www.svetmobilne.cz
>
>
>

Rekord se sériovým EV na Nordschleife je 7:30.909, zajela ho Tesla Model S Plaid

Rekord se sériovým EV na Nordschleife je 7:30.909, zajela ho Tesla Model S Plaid
, , aktualita
Společnost Tesla se vydala do Německa do známého Zeleného Pekla. Na severní smyčce Nürburgringu (Nordschleife) se jí povedlo zajet rekordní čas pro sériový elektromobil bez přídavných úprav.
K oblíbeným
reklama
Víme že Tesla Model S Plaid umí být pekelně rychlé auto. Má výkon 1020 koní a 60 mph (96 km/h) má dosáhnout už za pouhých 1,99 sekundy. Elon Musk a jeho Tesla ale chce dokázat, že toto americké auto dokáže být rychlé nejen v přímce, ale také na zatáčkovitém okruhu. Na severní smyčku okruhu Nürburgring tak zavítaly dva kusy sériových verzí bez úprav. Jak říká sám Musk na Twitteru, byly kompletně bez modifikací, přímo z továrny.
 
Tesla Model S Plaid
 
Ukazuje se, že jde o opravdu velmi rychlá auta, neboť se podařilo překonat rekord pro sériový elektromobil. Ten dosud drželo Porsche Taycan Turbo s časem 7 minut a 42 sekund. Už v roce 2019 okruh zajel Model S Plaid o něco rychleji za 7:23 min, tehdy šlo ale o nestandardní vývojový vůz. Až nyní tu máme sériové kusy, přičemž bylo dosaženo času 7:30.909 a průměrné rychlosti 166,32 km/h.
 
 
Je tak zhruba o 11 sekund rychlejší než Taycan, nicméně zde je důležité podotknout, že Porsche sem neposlalo nejrychlejší sériový Taycan, tím je Turbo S. Musk se nechal slyšet, že nechá připravit a otestovat i nesériovou verzi s jinými aerodynamickými prvky, karbonovými brzdami a okruhovými pneumatikami. Kolik myslíte, že dosáhne?
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple údajně prodal už 2 miliardy iPhonů Apple údajně prodal už 2 miliardy iPhonů
Podle poslední analytické zprávy už měl Apple prodat přes 2 miliardy telefonů iPhone. Tvrdí tak Horace Deidu ze serveru Asymco, který považuje iPhone 13 za nejdůležitější upgrade, s čímž by ale spousta jiných nesouhlasila.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Stella Vita: solární karavan nizozemských studentů Stella Vita: solární karavan nizozemských studentů
Nizozemští studenti z Eindhoven University of Technology vyvinuli karavan, který má být poháněn výhradně solární energií. Plocha solárních panelů totiž může dosahovat až 17,5 čtverečních metrů.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Motorola Moto G60 s 6000mAh akumulátorem přichází do Evropy Motorola Moto G60 s 6000mAh akumulátorem přichází do Evropy
Motorola uvedla nový mobilní telefon Moto G60 i pro evropský trh. Novinka se může chlubit obří kapacitou akumulátoru 6000 mAh. Má také nadprůměrně velký 6,8" displej LCD se 120Hz obnovovací frekvencí.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních
Elektromobil Chevrolet Bolt automobilce General Motors opravdu nedělá radost. Shořel další kus a firma nyní radí majitelům parkovat hodně daleko od dalších aut, doporučuje vzdálenost alespoň 15 metrů a nejen to.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Xiaomi uvádí nové smartphony 11T a 11T Pro Xiaomi uvádí nové smartphony 11T a 11T Pro
Xiaomi představilo nové telefony 11T a 11T Pro. Oba mají velký 6,67" displej AMOLED a fotoaparát s rozlišením 108 MPx. V případě verze Pro se můžete těšit až na 120W nabíjení, ale ani 11T v tomto rozhodně není žádný lenoch.
17.9.2021, aktualita, Milan Šurkala