Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Razer plánuje Android TV zaměřenou na hry, Asus hodinky s Android Wear

28.6.2014, Jáchym Šlik, aktualita
Razer oznámil, že plánuje set-top-box využívají systém Android TV. Hlavním, ale rozhodně ne jediným účelem využití, bude hraní her. Podle uniklých infromací chystá novinku také Asus, a to chytré hodinky na platformě Android Wear.

Android TV od Razeru


Nedlouho po představení Android TV, ke kterému došlo na úvodní keynote konference Google I/O 2014 v San Francisku, oznámil první výrobce své plány na uvedení zařízení využívající této platformy. Je jím americký Razer a jak asi tušíte, jeho novinka bude zaměřená na hry.

Zatím je set-top-box jen ve stádiu plánování a proto nemáme k dispozici žádné informace o hardwarové výbavě. Můžeme však předpokládat, že výrobce použije velmi výkonné komponenty, které si poradí i s nejnáročnějšími hrami pro Android. Volba by tak logicky mohla padnout na čip NVIDIA Tegra K1 se 192-jádrovou grafikou.

Krabička od Razeru však bude samozřejmě mít mnohem širší možnosti využití, které ji dává platforma Android TV. Set-top-box bude možné využívat ke sledování filmů a televizních pořadů, poslechu hudby, stahování aplikací a dalšího obsahu z Google Play TV Store. Chybět jistě nebude ani možnost spárování Android TV s vaším smartphonem či tabletem.Ukázka z uživatelského rozhraní Android TV

Zatím není jasné, kdy se první zařízení využívající platformu Android TV dostane na pulty obchodů. Mohlo by se tak ale stát někdy na podzim, nejpozději do konce letošního roku. Kromě Razeru můžeme očekávat systém Android TV také v set-top-boxech od Asusu a televizorech od Sony, Sharpu, TP Vision a Philipsu.


Chytré hodinky od Asusu


Na platformě Android Wear byla představena už trojice chytrých hodinek: LG G Watch, Samsung Gear Live a Moto 360. První dvoje jmenované jsou už k dostání v americkém Google Play Store, hodinky od Motoroly se pak do prodeje dostanou nejdříve v létě.LG G Watch (na obrázku) budou jedním z hlavních konkurentů chystaných chytrých hodinek od Asusu

Svého zástupce do tohoto segmentu trhu však údajně chystá také Asus. Zatím sice nebylo nic oficiálně potvrzeno, webu TechCrunch však toto sdělil zdroj seznámený s plány taiwanského výrobce. Chytré hodinky od Asusu, které budou běžet na operačním systému Android Wear, by měly být představeny letos v září.

Z hardwarové výbavy zatím víme jen o použití AMOLED displeje, další podrobnosti zůstávají zahaleny tajemstvím. Hlavní zbraní proti konkurenčním hodinkám od LG a Samsungu by měla být cena, která je odhadována na 99 až 149 dolarů, v přepočtu 2 000 až 3 000 Kč bez DPH.

Zdroj: Liliputing.com, Techcrunch.com
reklama