Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Řada ZenFone 3 přijde v červnu, prozradil šéf Asusu

15.5.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Nových smartphonů od Asusu se podle výkonného ředitele společnosti dočkáme příští měsíc. Ten také prozradil, že chystané modely zůstanou ve střední třídě a podle očekávání dojde také ke změně dodavatele procesorů.
Nedávno se začalo spekulovat, že Asus svou řadu ZenFone 3 odhalí 30. května, tedy den před zahájením veletrhu Computex 2016 na Taiwanu. Na tento den má společnost opravdu naplánovanou tiskovou konferenci, jenže smartphony na ni podle všeho nepředstaví. Podle webu Digitimes.com se totiž výkonný ředitel Jerry Shen nechal slyšet, že řada ZenFone 3 se světu oficiálně představí až v červnu. „Zenvolution“, na kterou Asus láká na předposlední květnový den, se tedy nejspíš bude týkat jiných produktů, možná ultrabooků Zenbook, tabletů ZenPad nebo chytrých hodinek ZenWatch.

Jerry Shen navíc poodhalil, na co se můžeme v případě nových ZenFonů těšit. Svými modely nebude taiwanský výrobce přímo konkurovat vlajkovým lodím Samsungu, HTC a podobně, ale zaměří se na střední třídu. Vzhledem k událostem posledních týdnů, kdy Intel oznámil konec svých procesorů pro smartphony, asi příliš nepřekvapí, že řada ZenFone 3 nebude používat procesory od Intelu, jak jsme byli dosud zvyklí u značné části telefonů od Asusu. Místo toho se hlavním dodavatelem stane Qualcomm, jehož procesory bychom měli najít v 90 % modelů ZenFone, o zbylých 10 % se potom postará MediaTek.

V prvních šesti zemích by se modely ZenFone 3 měly začít prodávat v srpnu. Největší zájem předpokládá Jerry Shen o ZenFone Max 3, který by měl tvořit dokonce dvě třetiny všech dodávek. Zbývající třetinu si potom rozdělí modely ZenFone 3 a ZenFone 3 Deluxe. Smartphonům od Asusu se v poslední době velmi daří, za první čtvrtletí letošního roku zaznamenal výrobce 40% nárůst, a to především v jihovýchodní Asii, Brazílii, Rusku a Evropě. V právě probíhajícím druhém čtvrtletí roku už nejspíš růst nebude pokračovat, neboť zákazníci čekají na novou generaci modelů.Podrobnosti o řadě ZenFone 3 se už v dubnu objevily na stránkách Red Dot Design Awards, a to včetně fotografie ukazující velkou proměnu designu. Tělo smartphonu by mělo být zhotoveno z kombinace kovu a skla, ve výbavě by potom neměl chybět přední fotoaparát s LED bleskem pro kvalitnější selfie i za tmy, čtečka otisků prstů nebo port USB Type-C. Operačním systémem se s největší pravděpodobností stane Android 6.0 Marshmallow s novou verzí nadstavby Zen UI.

Zdroj: Digitimes.com


reklama