Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus Zenfone 3 a Zenbook UX330 ukazují svůj design v předstihu

4.4.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Na webových stránkách ceny za design Red Dot byla objevena dvojice dosud nepředstavených zařízení od Asusu – třetí generace smartphonu Zenfone a ultrabook Zenbook UX330. Kromě designu obou novinek víme i něco málo o výbavě.
Red Dot je prestižní ocenění za design, které každoročně dostávají produkty z nejrůznějších kategorií včetně spotřební elektroniky. Oficiální webové stránky této ceny se nám tentokrát staly také zdrojem informací o dvou dosud nepředstavených novinkách z dílny společnosti Asus. Asi největší rozruch způsobila řada smartphonů Zenfone 3, která by opět měla zahrnovat více modelů, níže uvedený render ovšem nejspíš zobrazuje vlajkovou loď.

Výrobce se rozhodl od základu překopat design, mnoho společných znaků s aktuálním Zenfonem 2 tedy nenajdeme. Přední i zadní strana by měla být pokryta jemně zakřiveným 2.5D sklem, pod kterým můžeme vidět texturu se soustředěnými kruhy, typický znak pro většinu produktů od Asusu. Pocit prémiovosti by měl podporovat ještě zaoblený rám z hliníku. Ke smartphonu bude výrobce nabízet i chytré příslušenství, jako je kryt Smart Flip Cover.Text na stránkách Red Dot Awards odhaluje i některé prvky výbavy Zenfonu 3. Telefon by měl nabídnout zadní fotoaparát s laserovým ostřením, které je rychlejší než běžný autofokus, přední fotoaparát by zase měl být doplněn o LED blesk, takže selfie bude možné pohodlně pořídit i za tmy. V reakci na aktuální trendy osadí výrobce svou novinku ještě čtečkou otisků prstů a „oboustranným“ konektorem USB Type-C.

Příliš informací o hardwaru nám tedy webové stránky neposkytují, pro tento účel ovšem můžeme nahlédnout do benchmarku GFXBench, kde se údajný Zenfone 3 podle všeho objevil hned ve dvou variantách, a to s 5,5“ a 5,9“ displejem. Poháněny jsou šestijádrem Qualcomm Snapdragon 650, respektive osmijádrem Snapdragon 615, v ani jednom z případů nechybí 3GB RAM nebo operační systém Android 6.0 Marshmallow.Dále se na stránkách Red Dot objevil připravovaný ultrabook Asus Zenbook UX330, který si získá pozornost už svým celohliníkovým unibody designem s tloušťkou jen 13,6 mm v nejsilnějším bodě. Nechybí typická úprava povrchu pomocí kartáčování a motiv soustředěných kruhů na víku, ne tolik okoukaná je ovšem kombinace tmavě modré se zlatou barvou. Z hardwarové výbavy víme pouze o použití procesorů z řady Intel Core i, téměř jistě se bude jednat o čipy na architektuře Skylake.

Asus by obě novinky mohl představit nejpozději na veletrhu Computex 2016, který se bude v Taipei konat na přelomu května a června.

Zdroj: Liliputing.com


reklama