www.svetmobilne.cz
>
>

První nová Toyota Supra vydražena za 2,1 milionu USD

První nová Toyota Supra vydražena za 2,1 milionu USD
, , aktualita
Na novou Toyotu Supru se čekalo hodně dlouho a první kus, který vyjel z bran továrny po téměř 17 letech, putoval rovnou na dražbu. A zájemce za něj zaplatil zhruba 40krát více, než je jeho oficiální cena.
reklama
Před více než týdnem byla představena 5. generace sportovního vozu Toyota Supra (A90). Ta poslední se přestala prodávat na přelomu tisíciletí, přičemž pro některé trhy byla k dispozici až do roku 2002. Nyní z bran továrny v Rakousku vyjel první sériový kus tohoto vozu s označením "Global #1" a bude jediným vozem, jehož VIN kód bude končit číslem "20201". Číslo 2020 značí modelový ročník vozu (ano, v lednu 2019 byl představen modelový ročník 2020, tak už to v USA chodí) a jednička pak reprezentuje první vůz.
 
Toyota Supra A90 20201
 
Automobil, který se dražil ve Spojených státech, dostal matný šedý lak, červená zrcátka i čalounění interiéru a matná černá kola. Aukce se konala na 48th Annual Barrett-Jackson Auction, kde za něj největší zájemce zaplatil 2,1 milionu dolarů (v přepočtu přes 47 milionů Kč). Připomeňme, že základní cena vozu činí 49.990 USD, nicméně prvních 1500 kusů vozu má stát 55.250 USD.
 
Tyto peníze si ale neodnese Toyota, neboť šlo o charitativní aukci a peníze se rozdělí mezi American Heart Association (AHA), dobrovolnickou organizaci bojující se srdečními chorobami a mrtvicí a Bob Woodruff Foundation (BWF), která pomáhá válečným veteránům a jejich rodinám.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik