Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

První nová Toyota Supra vydražena za 2,1 milionu USD

22.1.2019, Milan Šurkala, aktualita
Na novou Toyotu Supru se čekalo hodně dlouho a první kus, který vyjel z bran továrny po téměř 17 letech, putoval rovnou na dražbu. A zájemce za něj zaplatil zhruba 40krát více, než je jeho oficiální cena.
Před více než týdnem byla představena 5. generace sportovního vozu Toyota Supra (A90). Ta poslední se přestala prodávat na přelomu tisíciletí, přičemž pro některé trhy byla k dispozici až do roku 2002. Nyní z bran továrny v Rakousku vyjel první sériový kus tohoto vozu s označením "Global #1" a bude jediným vozem, jehož VIN kód bude končit číslem "20201". Číslo 2020 značí modelový ročník vozu (ano, v lednu 2019 byl představen modelový ročník 2020, tak už to v USA chodí) a jednička pak reprezentuje první vůz.
 
Toyota Supra A90 20201
 
Automobil, který se dražil ve Spojených státech, dostal matný šedý lak, červená zrcátka i čalounění interiéru a matná černá kola. Aukce se konala na 48th Annual Barrett-Jackson Auction, kde za něj největší zájemce zaplatil 2,1 milionu dolarů (v přepočtu přes 47 milionů Kč). Připomeňme, že základní cena vozu činí 49.990 USD, nicméně prvních 1500 kusů vozu má stát 55.250 USD.
 
Tyto peníze si ale neodnese Toyota, neboť šlo o charitativní aukci a peníze se rozdělí mezi American Heart Association (AHA), dobrovolnickou organizaci bojující se srdečními chorobami a mrtvicí a Bob Woodruff Foundation (BWF), která pomáhá válečným veteránům a jejich rodinám.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama