www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Průhledný kryt Xiaomi Mi 8 Explorer Edition je podvod

Průhledný kryt Xiaomi Mi 8 Explorer Edition je podvod
, , aktualita
Nedůvěra některých odborníků v pravost průhledného zadního krytu Xiaomi Mi 8 Explorer Edition, který má ukazovat vnitřní hardware telefonu, se potvrdila. Pod krytem se totiž patrně nachází falešná základní deska.
reklama
Když Xiaomi koncem května představilo svou novou vlajkovou loď, uchvátilo fanoušky především verzí Mi 8 Explorer Edition, která se kromě vyšší výbavy (čtečka otisků prstů v displeji, 8GB RAM a 256GB vnitřní úložiště) odlišovala také designově. Zadní strana totiž je průhledná, takže lze vidět komponenty uvnitř smartphonu. Není to poprvé, co se u smartphonu objevil takový design, ale přesto dokáže v záplavě lesklých modelů zaujmout. Od počátku se ovšem objevují pochybnosti, zda jsou komponenty pod průhledným krytem pravé. Jeden ze zdrojů kupříkladu tvrdil, že rozmístění jednotlivých prvků není příliš obvyklé. Při pohledu na základní desky jiných smartphonů si můžete všimnout, že komponenty bývají blíže u sebe a nejsou umístěny pravidelně.
 
 
Nyní tuto spekulaci potvrzují obrázky, které se objevily na čínské sociální síti Weibo. Můžeme na nich vidět údajnou základní desku nacházející se pod průhledným zadním krytem. Pozornému oku neunikne, že na desce chybí pouzdro integrovaného obvodu BGA (Ball Grid Array), takže vlastně nefunguje. Skutečná základní deska s procesorem a všemi dalšími nezbytnými komponenty se tedy nachází až pod touto, která má patrně jen „okrasnou“ funkci. Při jejím odstranění by se tedy vlastně nic nestalo – smartphone by fungoval dál, jen by asi nevypadal tak hezky.
 
 
Cítíte se podvedeni? Abychom Xiaomi nekřivdili, čínský výrobce nikde výslovně neuváděl, že pod průhledným krytem jsou funkční komponenty. Na druhou stranu však novinářům při představování telefonu ani nesdělil, že jde jen o designový prvek. Na oficiálních stránkách se malým písmem nachází poznámka, že viditelné komponenty se neshodují s reálnými. Dodejme, že Xiaomi Mi 8 Explorer Edition se začíná v těchto dnech prodávat na domácím trhu za 3 699 juanů, v přepočtu 11 900 Kč bez DPH. Něco nám ovšem napovídá, že potvrzená skutečnost prodeje příliš neovlivní. Už jen proto, že za tuto cenu dostanou zákazníci netradičně vypadající smartphone vybavený 6,21" Super AMOLED displejem, procesorem Snapdragon 845 nebo pokročilým rozpoznáváním obličeje.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje
Nový kompaktní model Škody je už za dveřmi a automobilka nám jej postupně odhaluje. Už jsme viděli teaser v podobě siluety vozu, sportovní koncept Vision RS a nyní se dozvídáme i jméno. Bude se jmenovat Škoda Scala.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona
Nejen USA nebo Čína chtějí špehovat své obyvatele. Zadní vrátka do telefonů svých obyvatel by velmi ráda viděla i Austrálie. Společnost Apple se tak už ohradila proti navrhovanému zákonu, který by to chtěl zavést.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla vyrobila už 100 tisíc kusů Modelu 3 Tesla vyrobila už 100 tisíc kusů Modelu 3
Tesla Model 3 je jedním z nejúspěšnějších vozů na americkém trhu, ve třídě elektromobilů drtivě vede. Automobilka sice stále zdaleka nepokryla všechny objednávky na vůz, nicméně slaví alespoň milník 100 tisíc vyrobených vozů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Garmin Instinct: chytré hodinky do náročných podmínek Garmin Instinct: chytré hodinky do náročných podmínek
Garmin rozšířil svou nabídku chytrých sportovních hodinek o novou řadu Instinct, která je zaměřena primárně na vysokou odolnost a nabízí měření pohybových aktivit i navigaci v terénu. Cena je přitom příznivější než u modelů Fenix.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Honor 8X a Honor Band 4: ceny i dostupnost na českém trhu Honor 8X a Honor Band 4: ceny i dostupnost na českém trhu
Honor 8X si odbyl svou evropskou premiéru tento týden na Pražském hradě, kde jsme se dozvěděli také českou cenu tohoto velkého smartphonu. Na tuzemský trh míří také chytrý náramek Honor Band 4.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik