www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Průhledný kryt Xiaomi Mi 8 Explorer Edition je podvod

Průhledný kryt Xiaomi Mi 8 Explorer Edition je podvod
, , aktualita
Nedůvěra některých odborníků v pravost průhledného zadního krytu Xiaomi Mi 8 Explorer Edition, který má ukazovat vnitřní hardware telefonu, se potvrdila. Pod krytem se totiž patrně nachází falešná základní deska.
reklama
Když Xiaomi koncem května představilo svou novou vlajkovou loď, uchvátilo fanoušky především verzí Mi 8 Explorer Edition, která se kromě vyšší výbavy (čtečka otisků prstů v displeji, 8GB RAM a 256GB vnitřní úložiště) odlišovala také designově. Zadní strana totiž je průhledná, takže lze vidět komponenty uvnitř smartphonu. Není to poprvé, co se u smartphonu objevil takový design, ale přesto dokáže v záplavě lesklých modelů zaujmout. Od počátku se ovšem objevují pochybnosti, zda jsou komponenty pod průhledným krytem pravé. Jeden ze zdrojů kupříkladu tvrdil, že rozmístění jednotlivých prvků není příliš obvyklé. Při pohledu na základní desky jiných smartphonů si můžete všimnout, že komponenty bývají blíže u sebe a nejsou umístěny pravidelně.
 
 
Nyní tuto spekulaci potvrzují obrázky, které se objevily na čínské sociální síti Weibo. Můžeme na nich vidět údajnou základní desku nacházející se pod průhledným zadním krytem. Pozornému oku neunikne, že na desce chybí pouzdro integrovaného obvodu BGA (Ball Grid Array), takže vlastně nefunguje. Skutečná základní deska s procesorem a všemi dalšími nezbytnými komponenty se tedy nachází až pod touto, která má patrně jen „okrasnou“ funkci. Při jejím odstranění by se tedy vlastně nic nestalo – smartphone by fungoval dál, jen by asi nevypadal tak hezky.
 
 
Cítíte se podvedeni? Abychom Xiaomi nekřivdili, čínský výrobce nikde výslovně neuváděl, že pod průhledným krytem jsou funkční komponenty. Na druhou stranu však novinářům při představování telefonu ani nesdělil, že jde jen o designový prvek. Na oficiálních stránkách se malým písmem nachází poznámka, že viditelné komponenty se neshodují s reálnými. Dodejme, že Xiaomi Mi 8 Explorer Edition se začíná v těchto dnech prodávat na domácím trhu za 3 699 juanů, v přepočtu 11 900 Kč bez DPH. Něco nám ovšem napovídá, že potvrzená skutečnost prodeje příliš neovlivní. Už jen proto, že za tuto cenu dostanou zákazníci netradičně vypadající smartphone vybavený 6,21" Super AMOLED displejem, procesorem Snapdragon 845 nebo pokročilým rozpoznáváním obličeje.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik