www.svetmobilne.cz
>
>
>

Project Treble zrychlí aktualizace Androidu, ale ne všem současným telefonům

Project Treble zrychlí aktualizace Androidu, ale ne všem současným telefonům
, , aktualita
Jedna z nejzajímavějších vychytávek v Androidu Oreo nese název Project Treble a jejím cílem je usnadnit aktualizace systému. Někteří výrobci však nechtějí tuto funkci přinést na současné modely. Proč?reklama
OnePlus před časem oznámilo, že nová vlajková loď OnePlus 5T sice bude aktualizována na Android Oreo, ale neobdrží podporu funkcionality Project Treble. To stejné se týká i dalších současných modelů OnePlus 3, 3T a 5. S podobnou zprávou přišla také společnost HMD Global, která nechce přinést Project Treble na Nokii 8 ani jiné modely Nokia. Project Treble přitom můžeme označit za jednu z nejvýznamnějších novinek Androidu za poslední roky. Umožňuje totiž rozdělit operační systém na více částí, takže třeba uživatelská nadstavba výrobce bude oddělena od samotného Androidu.
 
 
Pro zákazníky by to mělo znamenat znatelně rychlejší aktualizace na budoucí verze systému, neboť výrobci nebudou mít tolik práce při portování Androidu na své jednotlivé modely. Nezávislý vývojář s přezdívkou phhusson už s novinkou experimentoval na fóru XDA Developers a podařilo se mu portovat jeden systémový obraz na smartphony od tří různých výrobců se dvěma rozdílnými procesory. Jinak se přitom často nedaří portovat jeden systémový obraz ani více regionálních verzí jednoho modelu. Zástupce OnePlus reagoval na stížností fanoušků a vysvětlil, proč není možné přinést Project Treble na současné telefony:
 
„Project Treble vyžaduje systémový oddíl, který odděluje Android framework a obraz výrobce. Jelikož však nejsou oddíly vyžadovány v Androidu N ani předchozích verzích Androidu, žádné z našich aktuálních zařízení nevyužívá oddíly. Pokud bychom upravili rozvržení oddílů prostřednictvím OTA aktualizace, podle našich testů existuje riziko, že by došlo ke znehodnocení zařízení. Domníváme se, že to pro naši komunitu uživatelů představuje příliš velké riziko, a proto jsme se rozhodli neimplementovat Project Treble na současná zařízení OnePlus.“
 
Použití nové funkce na stávajících smartphonech však není nemožné, jak dokazuje konkurence. Project Treble se dostal nejen na první generaci Pixelů, ale také je plánován pro Essential Phone nebo některé modely od Huawei/Honor. Ze smartphonů, které byly představeny rovnou s Androidem 8.0 Oreo, už musí Project Treble podporovat každý.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Thor ET-One, další konkurence nákladního auta Tesly? Thor ET-One, další konkurence nákladního auta Tesly?
S elektrickými nákladními auty se neobjevují ani tak zavedení výrobci jako především mnoho startupů. Jeden z nich Thor Trucks, právě představil nový ET-One. Ten by měl mít dojezd téměř 500 kilometrů na jedno nabití.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tady jsou první novinky pro CES 2018. Galaxy S9 mezi nimi není Tady jsou první novinky pro CES 2018. Galaxy S9 mezi nimi není
Veletrh CES 2018 začne za pár týdnů a těšit se můžeme na spoustu novinek v oblasti elektroniky. Samsung přiveze obnovenou řadu Galaxy A, v případě LG se můžeme očekávat nástupce modelu K10. Ty největší mobilní trumfy si však výrobce schovají na později.
15.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Prohlédněte si Galaxy S9 a S9+ na zatím nejlepších renderech Prohlédněte si Galaxy S9 a S9+ na zatím nejlepších renderech
Nemusíte čekat na začátek příštího roku, abyste se podívali na design nových vlajkových lodí od Samsungu. Galaxy S9 i Galaxy S9+ se totiž objevují na uniklých renderech. Duálním foťákem podle nich bude vybaven jen jeden model.
14.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Continental na CES 2018 představí bezdrátové nabíjení elektromobilů Continental na CES 2018 představí bezdrátové nabíjení elektromobilů
Jedním z největších problémů elektromobilů je řešení jejich nabíjení. Společnost Continental proto chce na veletrhu představit bezdrátový systém jejich nabíjení a další vysoce univerzální systéme AllCharge.
14.12.2017, aktualita, Milan Šurkala
Nokia 6 (2018) s tenčími rámečky se ukazuje ze všech stran Nokia 6 (2018) s tenčími rámečky se ukazuje ze všech stran
Nokia se opět chystá rozvířit vody střední třídy. Začátkem příštího roku by totiž měla být představena druhá generace telefonu Nokia 6 s tenčími rámečky okolo displeje, přesunutou čtečkou otisků prstů a znatelně silnějším procesorem.
13.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik