www.svetmobilne.cz
>
>
>

Project Treble zrychlí aktualizace Androidu, ale ne všem současným telefonům

Project Treble zrychlí aktualizace Androidu, ale ne všem současným telefonům
, , aktualita
Jedna z nejzajímavějších vychytávek v Androidu Oreo nese název Project Treble a jejím cílem je usnadnit aktualizace systému. Někteří výrobci však nechtějí tuto funkci přinést na současné modely. Proč?
reklama
OnePlus před časem oznámilo, že nová vlajková loď OnePlus 5T sice bude aktualizována na Android Oreo, ale neobdrží podporu funkcionality Project Treble. To stejné se týká i dalších současných modelů OnePlus 3, 3T a 5. S podobnou zprávou přišla také společnost HMD Global, která nechce přinést Project Treble na Nokii 8 ani jiné modely Nokia. Project Treble přitom můžeme označit za jednu z nejvýznamnějších novinek Androidu za poslední roky. Umožňuje totiž rozdělit operační systém na více částí, takže třeba uživatelská nadstavba výrobce bude oddělena od samotného Androidu.
 
 
Pro zákazníky by to mělo znamenat znatelně rychlejší aktualizace na budoucí verze systému, neboť výrobci nebudou mít tolik práce při portování Androidu na své jednotlivé modely. Nezávislý vývojář s přezdívkou phhusson už s novinkou experimentoval na fóru XDA Developers a podařilo se mu portovat jeden systémový obraz na smartphony od tří různých výrobců se dvěma rozdílnými procesory. Jinak se přitom často nedaří portovat jeden systémový obraz ani více regionálních verzí jednoho modelu. Zástupce OnePlus reagoval na stížností fanoušků a vysvětlil, proč není možné přinést Project Treble na současné telefony:
 
„Project Treble vyžaduje systémový oddíl, který odděluje Android framework a obraz výrobce. Jelikož však nejsou oddíly vyžadovány v Androidu N ani předchozích verzích Androidu, žádné z našich aktuálních zařízení nevyužívá oddíly. Pokud bychom upravili rozvržení oddílů prostřednictvím OTA aktualizace, podle našich testů existuje riziko, že by došlo ke znehodnocení zařízení. Domníváme se, že to pro naši komunitu uživatelů představuje příliš velké riziko, a proto jsme se rozhodli neimplementovat Project Treble na současná zařízení OnePlus.“
 
Použití nové funkce na stávajících smartphonech však není nemožné, jak dokazuje konkurence. Project Treble se dostal nejen na první generaci Pixelů, ale také je plánován pro Essential Phone nebo některé modely od Huawei/Honor. Ze smartphonů, které byly představeny rovnou s Androidem 8.0 Oreo, už musí Project Treble podporovat každý.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dívka zemřela po explozi staršího telefonu Nokia Dívka zemřela po explozi staršího telefonu Nokia
Indická média informovala o incidentu, při kterém přišla o život osmnáctiletá dívka. Příčinou má být výbuch telefonu Nokia 5233, ke kterému došlo po jeho připojení do nabíječky. Společnost HMD Global se od problému distancovala.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
MIUI 9.5 se řítí na více než 30 smartphonů od Xiaomi MIUI 9.5 se řítí na více než 30 smartphonů od Xiaomi
Xiaomi začalo vydávat další aktualizaci své uživatelské nadstavby MIUI, která přináší na telefony Xiaomi nové funkce notifikací dostupné na jiných Androidech už dávno. Podívejte se na kompletní seznam aktualizovatelných modelů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HTC Desire 12 a Desire 12+ oficiálně: stylovky za přijatelné ceny HTC Desire 12 a Desire 12+ oficiálně: stylovky za přijatelné ceny
HTC představilo dvojici cenově dostupných smartphonů z řady Desire. Překvapí nepřehlédnutelným designem inspirovaným vlajkovými loděmi, ale o výbavě to samé říct nemůžeme, neboť výrobce šetřil, kde se dalo.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Oppo R15 a Vivo X21: elegantní smartphony s výřezem displeje Oppo R15 a Vivo X21: elegantní smartphony s výřezem displeje
Oppo R15, Oppo R15 Dream Mirror Edition a Vivo X21 je trojice novinek, která byla představena na čínském trhu. Společným znakem všech telefonů je 6,3" OLED displej s výřezem pro umístění předního fotoaparátu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Autonomní vůz Uberu při nehodě zabil prvního chodce Autonomní vůz Uberu při nehodě zabil prvního chodce
Autonomní vozidlo už v minulosti zabilo svou chybou řidiče, nyní došlo k prvnímu usmrcení chodce. Stalo se tak vozidlu společnosti Uber, které v Arizoně najelo do chodkyně, která svým zraněním podlehla.
19.3.2018, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře