Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Prohlédněte si Xperie střední třídy pro letošní rok

, , aktualita
Prohlédněte si Xperie střední třídy pro letošní rok
Na internet se dostaly rendery tří plánovaných smartphonů od Sony, které budou představeny začátkem letošního roku. Xperia XA2, Xperia XA2 Ultra i Xperia L2 zamíří do střední třídy a nabídnou upravený design, bezrámečkové displeje však nečekejte.
Prohlédněte si Xperie střední třídy pro letošní rok
Známý novinář @OnLeaks odhalil fanouškům design trojice připravovaných Xperií. Ani jedna z nich nebude vlajkovou lodí, i když takové telefony Sony rovněž chystá. Uniklé smartphony se zařadí do střední třídy, což znamená, že půjde o cenově dostupnější modely. Prohlídku začneme od řady Xperia XA2, která by měla opět zahrnovat jak základní model, tak phabletovou verzi s přídomkem Ultra. Podle renderů bychom na přední straně neměli čekat žádné revoluční změny. Displej (s tradičním poměrem stran 18:9) si ponechá tenké boční okraje, prostorem nad displejem a pod ním však japonský výrobce opět nešetřil. Tělo smartphonů je tentokrát nejspíš celé z kovu a pár nepřehlédnutelných změn nalezneme také na zadní straně, kam se nově nastěhovala čtečka otisků prstů.
 
 
Sony Xperia XA2 a Xperia XA2 Ultra
 
O Xperii XA2 Ultra jsme psali už několikrát, naposledy včera, když se na internetu objevily její fotografie. A dnešní rendery od @OnLeaks, které nám navíc specifikují rozměry 162,5 x 80 x 9,5 mm, se s těmito snímky shodují. Z jiných zdrojů víme, že by měl telefon disponovat šestipalcovým Full HD displejem či osmijádrovým procesorem Snapdragon 630, který bude mít nejspíš po ruce 4GB RAM a 64GB interní úložiště. Asi nejzajímavějším prvkem výbavy má být dvojitý přední fotoaparát, na zadní straně potom nejspíš nalezneme jeden 21MPx snímač. Menší sourozenec Xperia XA2 nabídne velmi podobný design, ale v jiném měřítku. Rozměry se údajně zastavily na 141,6 x 70,4 x 9,6 mm a úhlopříčka displeje je odhadována na přibližně 5".
 
 
Sony Xperia XA2 a Xperia XA2 Ultra

Poslední předčasně odhalenou novinkou je Xperia L2. Její předchůdce Xperia L1 byla vůbec nejlevnějším modelem z roku 2017 od Sony. Na obrázcích si můžeme všimnout použití výrazně zaobleného designu a vzadu umístěné čtečky otisků prstů, není však jasné, zda se jedná o kovové či plastové tělo. Co naopak známe přesně jsou rozměry telefonu, které by měly činit 149,9 mm x 78,4 mm x 9,8 mm. Z výbavy se spekuluje o 5,5" displeji s neupřesněným rozlišením a překvapivě osmijádrovém procesoru Snapdragon 630 a 4GB RAM, což by byl oproti čtyřjádrovému MediaTeku a 2GB RAM z loňského modelu velmi výrazný upgrade.
 
 
Sony Xperia L2
 
Trojice nových Xperií by mohla být představena v následujících týdnech až měsících. Vzhledem k tomu, že nás čekají dva významné technologické veletrhy CES a MWC je velmi pravděpodobné, že Sony tyto telefony uvede na jednom z nich.
 
 
 


reklama