Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Prohlédněte si Xperie střední třídy pro letošní rok

2.1.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Na internet se dostaly rendery tří plánovaných smartphonů od Sony, které budou představeny začátkem letošního roku. Xperia XA2, Xperia XA2 Ultra i Xperia L2 zamíří do střední třídy a nabídnou upravený design, bezrámečkové displeje však nečekejte.
Známý novinář @OnLeaks odhalil fanouškům design trojice připravovaných Xperií. Ani jedna z nich nebude vlajkovou lodí, i když takové telefony Sony rovněž chystá. Uniklé smartphony se zařadí do střední třídy, což znamená, že půjde o cenově dostupnější modely. Prohlídku začneme od řady Xperia XA2, která by měla opět zahrnovat jak základní model, tak phabletovou verzi s přídomkem Ultra. Podle renderů bychom na přední straně neměli čekat žádné revoluční změny. Displej (s tradičním poměrem stran 18:9) si ponechá tenké boční okraje, prostorem nad displejem a pod ním však japonský výrobce opět nešetřil. Tělo smartphonů je tentokrát nejspíš celé z kovu a pár nepřehlédnutelných změn nalezneme také na zadní straně, kam se nově nastěhovala čtečka otisků prstů.
 
 
Sony Xperia XA2 a Xperia XA2 Ultra
 
O Xperii XA2 Ultra jsme psali už několikrát, naposledy včera, když se na internetu objevily její fotografie. A dnešní rendery od @OnLeaks, které nám navíc specifikují rozměry 162,5 x 80 x 9,5 mm, se s těmito snímky shodují. Z jiných zdrojů víme, že by měl telefon disponovat šestipalcovým Full HD displejem či osmijádrovým procesorem Snapdragon 630, který bude mít nejspíš po ruce 4GB RAM a 64GB interní úložiště. Asi nejzajímavějším prvkem výbavy má být dvojitý přední fotoaparát, na zadní straně potom nejspíš nalezneme jeden 21MPx snímač. Menší sourozenec Xperia XA2 nabídne velmi podobný design, ale v jiném měřítku. Rozměry se údajně zastavily na 141,6 x 70,4 x 9,6 mm a úhlopříčka displeje je odhadována na přibližně 5".
 
 
Sony Xperia XA2 a Xperia XA2 Ultra

Poslední předčasně odhalenou novinkou je Xperia L2. Její předchůdce Xperia L1 byla vůbec nejlevnějším modelem z roku 2017 od Sony. Na obrázcích si můžeme všimnout použití výrazně zaobleného designu a vzadu umístěné čtečky otisků prstů, není však jasné, zda se jedná o kovové či plastové tělo. Co naopak známe přesně jsou rozměry telefonu, které by měly činit 149,9 mm x 78,4 mm x 9,8 mm. Z výbavy se spekuluje o 5,5" displeji s neupřesněným rozlišením a překvapivě osmijádrovém procesoru Snapdragon 630 a 4GB RAM, což by byl oproti čtyřjádrovému MediaTeku a 2GB RAM z loňského modelu velmi výrazný upgrade.
 
 
Sony Xperia L2
 
Trojice nových Xperií by mohla být představena v následujících týdnech až měsících. Vzhledem k tomu, že nás čekají dva významné technologické veletrhy CES a MWC je velmi pravděpodobné, že Sony tyto telefony uvede na jednom z nich.
 
 
 


reklama