www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Prohlédněte si skládací smartphone od Xiaomi

Prohlédněte si skládací smartphone od Xiaomi
, , aktualita
Není žádným tajemstvím, že také Xiaomi se pustilo do souboje o nejlepší skládací smartphone s flexibilním displejem. V jeho případě by ovšem mělo jít dokonce o model, který lze ohnout nadvakrát. nyní se můžete podívat na první rendery i informace o vývoji.
K oblíbeným
reklama
Rok 2019 by měl být přelomovým pro skládací smartphony. Po mnoha různých konceptech a nepřesvědčivých pokusech bychom se letos konečně měli dočkat smartphonu s ohebným displejem. Na spadnutí je představení takového modelu u Samsungu či Huawei, ale usilovně na něm pracují i konkurenční výrobci. Patří k nim také Xiaomi, u kterého byl tento záměr potvrzen už dříve. Více se o skládacím telefonu Xiaomi začalo mluvit minulý měsíc, kdy se na internet dostalo video, na kterém spoluzakladatel společnosti Lin Bin ukazuje, jak bude zařízení vypadat a jaké budou možnosti jeho použití. To, co vidíme, přitom vypadá jako funkční prototyp, který nebyl zatím doveden k dokonalosti.
 
 
Na rozdíl od konkurence chystá Xiaomi telefon, jehož displej se bude ohýbat hned na dvou místech. Naproti tomu Samsung počítá s tím, že se jeho smartphone bude ohýbat pouze jednou, a to přímo uprostřed. Jenže tato konstrukce připomínající knihu počítá s ještě druhým displejem, který by byl umístěn na vnější straně a umožnil by zařízení používat i v zavřeném stavu. Naproti tomu prototyp od Xiaomi počítá pouze s jedním displejem, který by bylo možné využívat v rozloženém i složeném stavu podle toho, zda uživatel v danou chvíli vyžaduje větší nebo menší úhlopříčku. Změně režimu používání by se měl přitom automaticky přizpůsobit i systém. Xiaomi údajně zvažuje dva názvy nového modelu – Dual Flex a Mix Flex.
 
 
Nejčerstvější informace o této žhavé novince přinesl nizozemský web Letsgodigital.org. Nechal si vytvořit 3D rendery, které by měly ukazovat pravděpodobnou podobu zařízení na základě prototypu ve videu. Kromě toho redaktoři kontaktovali Xiaomi, od kterého získali překvapivě obsáhlou odpověď. V ní se dozvíme, že Xiaomi vyvíjí nadvakrát ohebný smartphone jako první výrobce na světě a pochopitelně se potýká s různými technickými obtížemi. K největším výzvám patří robustní skládací mechanismus, který by umožnil flexibilní obrazovce odolat mechanickému namáhání. Tento mechanismus, ale také design zařízení a úpravené rozhraní MIUI si Xiaomi vyvíjí samo, na flexibilním displeji spolupracuje se svým partnerem.
 
 
Datum představení skládacího smartphonu od Xiaomi zůstává neznámé, záležet nyní bude především na tom, jak bude postupovat vývoj. Na veletrhu MWC 2019, kterého se čínský výrobce zúčastní, tedy novinku ještě neuvidíme, tedy alespoň ne jako finální produkt.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě
Oppo podruhé představilo své smartphony z řady Reno, které zahrnují i modely s periskopickým zoomem nebo podporou 5G sítí. Dostanou se na vybrané evropské trhy, a to už příští měsíc. Na nízké ceny ovšem nespoléhejte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
23.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik