www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Prohlédněte si skládací smartphone od Xiaomi

Prohlédněte si skládací smartphone od Xiaomi
, , aktualita
Není žádným tajemstvím, že také Xiaomi se pustilo do souboje o nejlepší skládací smartphone s flexibilním displejem. V jeho případě by ovšem mělo jít dokonce o model, který lze ohnout nadvakrát. nyní se můžete podívat na první rendery i informace o vývoji.
K oblíbeným
reklama
Rok 2019 by měl být přelomovým pro skládací smartphony. Po mnoha různých konceptech a nepřesvědčivých pokusech bychom se letos konečně měli dočkat smartphonu s ohebným displejem. Na spadnutí je představení takového modelu u Samsungu či Huawei, ale usilovně na něm pracují i konkurenční výrobci. Patří k nim také Xiaomi, u kterého byl tento záměr potvrzen už dříve. Více se o skládacím telefonu Xiaomi začalo mluvit minulý měsíc, kdy se na internet dostalo video, na kterém spoluzakladatel společnosti Lin Bin ukazuje, jak bude zařízení vypadat a jaké budou možnosti jeho použití. To, co vidíme, přitom vypadá jako funkční prototyp, který nebyl zatím doveden k dokonalosti.
 
 
Na rozdíl od konkurence chystá Xiaomi telefon, jehož displej se bude ohýbat hned na dvou místech. Naproti tomu Samsung počítá s tím, že se jeho smartphone bude ohýbat pouze jednou, a to přímo uprostřed. Jenže tato konstrukce připomínající knihu počítá s ještě druhým displejem, který by byl umístěn na vnější straně a umožnil by zařízení používat i v zavřeném stavu. Naproti tomu prototyp od Xiaomi počítá pouze s jedním displejem, který by bylo možné využívat v rozloženém i složeném stavu podle toho, zda uživatel v danou chvíli vyžaduje větší nebo menší úhlopříčku. Změně režimu používání by se měl přitom automaticky přizpůsobit i systém. Xiaomi údajně zvažuje dva názvy nového modelu – Dual Flex a Mix Flex.
 
 
Nejčerstvější informace o této žhavé novince přinesl nizozemský web Letsgodigital.org. Nechal si vytvořit 3D rendery, které by měly ukazovat pravděpodobnou podobu zařízení na základě prototypu ve videu. Kromě toho redaktoři kontaktovali Xiaomi, od kterého získali překvapivě obsáhlou odpověď. V ní se dozvíme, že Xiaomi vyvíjí nadvakrát ohebný smartphone jako první výrobce na světě a pochopitelně se potýká s různými technickými obtížemi. K největším výzvám patří robustní skládací mechanismus, který by umožnil flexibilní obrazovce odolat mechanickému namáhání. Tento mechanismus, ale také design zařízení a úpravené rozhraní MIUI si Xiaomi vyvíjí samo, na flexibilním displeji spolupracuje se svým partnerem.
 
 
Datum představení skládacího smartphonu od Xiaomi zůstává neznámé, záležet nyní bude především na tom, jak bude postupovat vývoj. Na veletrhu MWC 2019, kterého se čínský výrobce zúčastní, tedy novinku ještě neuvidíme, tedy alespoň ne jako finální produkt.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří
Operační systém Google Android není zrovna synonymem pro vysoké bezpečí. Dost často se i do oficiálního obchodu dostanou závadné aplikace, což chce Google změnit. Vývojářům se ale zvýšená kontrola nelíbí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát
Samsung si pro příští rok chystá aktualizaci velmi úspěšné řady Galaxy A. Vlajková loď by si tentokrát měla odnést dokonce snímač s neuvěřitelným rozlišením 108 MPx, který byl vyvinut původně pro Xiaomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní
Na oslavu 110 let existence automobilky Bugatti a připomenutí legendárního modelu EB110 vyrobí automobilka limitovanou sérií vozů Centodieci. Připravte se na výkon 1600 koní a cenu 8 milionů EUR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz
Chybné aktualizace se nevyhýbají žádnému výrobci a tentokrát se to povedlo Microsoftu. Jeho mobilní zařízení Surface Book 2 a Surface Pro 6 totiž po aktualizaci velmi často padají do throttlingu CPU, které pak běží jen na frekvenci 400 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou
Motorola představila nový smartphone One Action. Jak už název napovídá, je určen pro akční zákazníky. Důvodem je zde širokoúhlý fotoaparát se 117° záznamem s otočeným senzorem pro pohodlné natáčení.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala