Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Prohlédněte si skládací smartphone od Xiaomi

12.2.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Není žádným tajemstvím, že také Xiaomi se pustilo do souboje o nejlepší skládací smartphone s flexibilním displejem. V jeho případě by ovšem mělo jít dokonce o model, který lze ohnout nadvakrát. nyní se můžete podívat na první rendery i informace o vývoji.
Rok 2019 by měl být přelomovým pro skládací smartphony. Po mnoha různých konceptech a nepřesvědčivých pokusech bychom se letos konečně měli dočkat smartphonu s ohebným displejem. Na spadnutí je představení takového modelu u Samsungu či Huawei, ale usilovně na něm pracují i konkurenční výrobci. Patří k nim také Xiaomi, u kterého byl tento záměr potvrzen už dříve. Více se o skládacím telefonu Xiaomi začalo mluvit minulý měsíc, kdy se na internet dostalo video, na kterém spoluzakladatel společnosti Lin Bin ukazuje, jak bude zařízení vypadat a jaké budou možnosti jeho použití. To, co vidíme, přitom vypadá jako funkční prototyp, který nebyl zatím doveden k dokonalosti.
 
 
Na rozdíl od konkurence chystá Xiaomi telefon, jehož displej se bude ohýbat hned na dvou místech. Naproti tomu Samsung počítá s tím, že se jeho smartphone bude ohýbat pouze jednou, a to přímo uprostřed. Jenže tato konstrukce připomínající knihu počítá s ještě druhým displejem, který by byl umístěn na vnější straně a umožnil by zařízení používat i v zavřeném stavu. Naproti tomu prototyp od Xiaomi počítá pouze s jedním displejem, který by bylo možné využívat v rozloženém i složeném stavu podle toho, zda uživatel v danou chvíli vyžaduje větší nebo menší úhlopříčku. Změně režimu používání by se měl přitom automaticky přizpůsobit i systém. Xiaomi údajně zvažuje dva názvy nového modelu – Dual Flex a Mix Flex.
 
 
Nejčerstvější informace o této žhavé novince přinesl nizozemský web Letsgodigital.org. Nechal si vytvořit 3D rendery, které by měly ukazovat pravděpodobnou podobu zařízení na základě prototypu ve videu. Kromě toho redaktoři kontaktovali Xiaomi, od kterého získali překvapivě obsáhlou odpověď. V ní se dozvíme, že Xiaomi vyvíjí nadvakrát ohebný smartphone jako první výrobce na světě a pochopitelně se potýká s různými technickými obtížemi. K největším výzvám patří robustní skládací mechanismus, který by umožnil flexibilní obrazovce odolat mechanickému namáhání. Tento mechanismus, ale také design zařízení a úpravené rozhraní MIUI si Xiaomi vyvíjí samo, na flexibilním displeji spolupracuje se svým partnerem.
 
 
Datum představení skládacího smartphonu od Xiaomi zůstává neznámé, záležet nyní bude především na tom, jak bude postupovat vývoj. Na veletrhu MWC 2019, kterého se čínský výrobce zúčastní, tedy novinku ještě neuvidíme, tedy alespoň ne jako finální produkt.
 


reklama