Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi a Oppo už také pracují na skládacích telefonech

1.8.2018, Milan Šurkala, aktualita
Už se ví, že na skládacích telefonech pracují společnosti Samsung a Huawei. Vypadá to však, že se jich v blízké době objeví mnohem více. Prosakují informace, že podobné smartphony chystá i čínské Xiaomi a Oppo.
Zvěsti o skládacích telefonech se objevují na internetu už hodně dlouho, zejména pokud jde o společnost Samsung. U té se předpokládal příchod nového Galaxy X, nyní to vypadá, že novinka ponese jméno Galaxy F. Je navíc docela možné, že bude předstižena společností Huawei. Otázkou však je, jak kvalitní budou jednotlivá řešení. Samsung na telefonu pracuje už roky a stále není na trhu, takže poměrně rychlé představení u jiných značek vzbuzuje obavy ohledně odladěnosti a použitelnosti (když dva dělají totéž, nebývá to vždy totéž). Mezi těmito dalšími značkami ale není jen Huawei, začíná se totiž hovořit i o čínských výrobcích Xiaomi a Oppo.
 
Xiaomi logo
 
Zatím nevíme, kdy by se skládací telefony těchto dvou společností mohly objevit na trhu, spekuluje se však, že by mohlo jít i o rok 2019. Zatímco u Samsungu se hovoří o extrémně vysoké ceně $2000, u Xiaomi, které má závazek na telefonu vydělat maximálně 5 %, by výsledná cena mohla být podstatně lidovější. Také se mluví o tom, že Xiaomi by mělo mít jinou technologii skládání než Samsung a Huawei. Ostatně patentové nákresy Samsungu ukazovaly kupu různých řešení, takže je zde mnoho směrů, kterými se vydat.
 
Samsung skládací telefon
 
jeden z mnoha nákresů týkajících se skládacího telefonu Samsungu
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama