Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Prohlédněte si Huawei Mate 10 na neoficiálních renderech

6.9.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Huawei Mate 10, který bude představen v říjnu, ukazuje svou podobu na videu a obrázcích z poměrně důvěryhodného zdroje. Prozatím unikla pouze základní varianta, která postrádá bezrámečkový displej EntireView.
Huawei P10 a P10 Plus nejsou jediné high-endové modely, které letos čínský výrobce vypustí do světa. Milovníci větších úhlopříček už delší dobu vyhlížejí Huawei Mate 10. Zástupce společnosti už existenci tohoto phabletu v minulosti potvrdil a dokonce naznačil pár prvků výbavy, před pár dny potom bylo zveřejněno datum oficiálního představení – 16. říjen 2017. Dnes nám do skládačky přibyl další díl, a to předpokládaný design zařízení. Přinesl jej poměrně spolehlivý twitterový účet @Onleaks a stejně jako u předchozích smartphonů různých značek se jedná o rendery založené na schématických nákresech. V minulosti se většinou potvrdilo, že tyto rendery se docela přesně podobají finální verzi modelu.
 
 
Než se začnete kochat podobou očekávané novinky, měli bychom zmínit, že před sebou máme podobu základní verze Huawei Mate 10 bez jakýchkoliv přídomků. Kromě toho je totiž očekáván ještě Mate 10 Pro, který by měl vyčnívat se svým skoro bezrámečkovým displejem EntireView. Dalším na prvním pohled viditelným rozdílem by mělo být umístění čtečky otisků prstů na zadní straně. U uniklého modelu je však čtečka patrně integrována do domovského tlačítka pod displejem, který nemá zase tak tenké rámečky. Úhlopříčka panelu je odhadována na 5,9", rozlišení bude Full HD nebo Quad HD. Na zadní straně nelze přehlédnout duální fotoaparát, který mírně vystupuje nad povrch.
 
 

360stupňový pohled nám umožňuje zahlédnout, kam výrobce umístil jednotlivé ovládací prvky. Na pravém boku lze vidět tlačítka pro ovládání hlasitosti i napájecí tlačítko, protější stranu ptoom narušuje jen slot na SIM kartu či micro SD. 3,5mm audio jack pro připoejní sluchátek našel své místo na horní hraně, zatímco vespodu se nachází port USB Type-C a hlasitý reproduktor. Fyzické rozměry smartphonu jsou 150,2 x 77,5 x 8,4mm, použitými materiály jsou patrně sklo a kov. O další výbavě toho zase tolik nevíme, jisté je jen použití nového osmijádrového procesoru Kirin 970 s neurální procesorovou jednotkou pro potřeby umělé inteligence.
 
 


reklama