Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Huawei končí s levnými smartphony a připravuje Mate 10

1.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Huawei pokračuje ve své proměně na prémiovou značku. Společnost už nebude nabízet low-endové smartphony, místo toho se zaměří na dražší modely. Navíc jsme se dozvěděli první novinky o phabletu Huawei Mate 10.
Když Huawei kdysi pronikl na evropské trhy, bylo to díky cenově dostupným smartphonům, které nabízely znatelně výhodnější poměr ceny a výbavy než známá konkurence. Od té doby se však situace značně změnila a z „otloukánka“ se poměrně rychle stal jeden z lídrů na trhu. Spolu s tím se proměnila také nabídka, Huawei se dnes soustředí především na high-endové modely, jejichž dobré prodejní výsledky ještě vylepšuje pomocí masivní reklamy. Levné telefony už jsou nyní spíše na okraji portfolia a situace se bude v tomto ohledu ještě zhoršovat. Výkonný ředitel Richard Yu prohlásil, že jeho společnost zcela skončí s nejlevnějšími modely. Nebyl sice konkrétnější, ale můžeme předpokládat, že měl na mysli low-endy s cenou v řádech několika tisíc korun. Důvodem jsou velmi nízké marže, které má výrobce z těchto telefonů.
 
 
Své síly chce Huawei nadále soustředit na prémiová zařízení, kterými chce konkurovat především Applu. Na domácím čínském trhu je společnost sice lídrem na trhu se smartphony, ve světě je však až třetí za Samsungem a Applem. V letošním roce chce Huawei prodat 150 milionů smartphonů oproti 139 milionům v loňském roce. Klíčovými trhy jsou pro společnost Evropa, Čína a Japonsko, které mají údajně zdravou ekonomiku. Vrcholem nabídky je v současné době Huawei P10, respektive jeho vylepšená varianta P10 Plus. Už přibližně za měsíc by ovšem na trůn měl usednout nový Huawei Mate 10. Richard Yu nám nejen potvrdil existenci tohoto špičkového phabletu, ale také nám prozradil pár prvních detailů.
 
 
Podle jeho slov se můžeme těšit na baterii s mnohem delší výdrží a rychlejším nabíjením. Je vhodné poznamenat, že ani aktuální Huawei Mate 9 je na tom v těchto ohledech velmi dobře, takže u nástupce očekáváme ještě větší než 4000mAh baterii. Mate 10 by měl nabídnout také displej zabírající prakticky celou přední stranu (s minimálními nebo žádnými rámečky), lepší fotografické schopnosti než předchůdce „další funkce, které pomohou lépe konkurovat Applu“. Nový model bude patrně představen na přelomu srpna a září v rámci veletrhu IFA 2017.
 
reklama