www.svetmobilne.cz
>
>

Prodáváte auto? Nezapomeňte jej odpojit od online služeb

Prodáváte auto? Nezapomeňte jej odpojit od online služeb
, , aktualita
Propojení aut a IT technologií je čím dál tím širší. Smartphonem už lze ovládat spoustu jeho funkcí. Jenže koho by napadlo uvádět auto do "továrního nastavení", když jej prodává stejně jako telefon?
reklama
Dnešní moderní auta už nabízí spoustu online služeb, ať už ve spojení s telefonem nebo vlastním připojením k internetu. To ale přináší nejen pozitiva, ale také i bezpečnostní rizika. Ať už jde o hacknutí nebo o v podstatě dobrovolné předání informací, když auto prodáváte a zapomenete z něj smazat spárované telefony a veškerou historii. Jde to ale i naopak a můžete cíleně sledovat auto i poté, co ho prodáte.
 
Volkswagen Jetta
 
Přesvědčila se o tom např. Ashley Sehatti, která prodala její VW Jetta z roku 2015 místnímu dealerovi Volkswagenu, nicméně i poté ji chodili měsíční výpisy ze systému Car-Net. Zkusila se tedy připojit na službu a byla úspěšná. Viděla aktuální stav tachometru a dokonce i polohu svého bývalého vozu na mapě.
 
Vůbec si nebyla vědoma toho, že o zrušení účtu se má postarat sám majitel a nejde o povinnost automobilky. Toto je u automobilek běžná praxe (ta totiž nemůže vždy vědět, kdy a kdo prodal svůj vůz). Proto i mluvčí Volkswagenu USA tvrdí, že je pro automobilku soukromí uživatelů velmi důležité, nicméně toto je opravdu záležitost samotných majitelů (pozn. red.: stejně jako je to problém uživatele, když prodává svůj telefon). Poněvadž nový majitel si nezaregistroval účet u Car-Net, nedošlo ani k žádné kolizi v systému (jeden vůz přihlášený na dva účty).
 
Podobné problémy nastávají i u aut z půjčoven, které mají mnohdy v databázi několik spárovaných telefonů a jak už známe případy z minulosti, není problém do vozů nainstalovat spyware, který pak bude data z telefonů stahovat k sobě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy
Automobilka McLaren představila nový roadster 600LT Spider. LT zde znamená Long Tail, tedy prodlouženou záď pro lepší aerodynamiku. Nechybí ani dvakrát přeplňovaná V8, která dává rovných 600 koní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu
Švédská automobilka Saab zbankrotovala už před 7 lety a poté putovala do rukou Číňanů. Dostala jméno NEVS a nyní má opět nového majitele. Je jím čínský developer se zaměřením na zdravotnictví.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zlevněná výměna baterií iPhonů přišla Apple draho, zájem byl 10násobný Zlevněná výměna baterií iPhonů přišla Apple draho, zájem byl 10násobný
Zájem o zlevněnou výměnu baterií u telefonů Apple iPhone byl až 10krát větší, než Apple očekával. I to se projevilo na zhoršených odhadech hospodářských výsledků pro poslední čtvrtletí. Program vyšel Apple hodně draho.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Facelift BMW 7 může mít V12 i hybrid Facelift BMW 7 může mít V12 i hybrid
Mnichovská automobilka představila facelift luxusního sedanu BMW řady 7. Ten se na první pohled liší obrovskými, o 40 % většími ledvinkami. V nabídce bude nadále motor V12 a dostane se také na hybridní verzi.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple představil pouzdra na nové iPhony s akumulátorem Apple představil pouzdra na nové iPhony s akumulátorem
Pokud je vám výdrž nových iPhonů málo, pak má pro vás výrobce nová oficiální pouzdra, která výdrž těchto telefonů značně prodlouží. Obsahují totiž vestavěný akumulátor a podporují i bezdrátové nabíjení.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář