www.svetmobilne.cz
>
>

Prodáváte auto? Nezapomeňte jej odpojit od online služeb

Prodáváte auto? Nezapomeňte jej odpojit od online služeb
, , aktualita
Propojení aut a IT technologií je čím dál tím širší. Smartphonem už lze ovládat spoustu jeho funkcí. Jenže koho by napadlo uvádět auto do "továrního nastavení", když jej prodává stejně jako telefon?
reklama
Dnešní moderní auta už nabízí spoustu online služeb, ať už ve spojení s telefonem nebo vlastním připojením k internetu. To ale přináší nejen pozitiva, ale také i bezpečnostní rizika. Ať už jde o hacknutí nebo o v podstatě dobrovolné předání informací, když auto prodáváte a zapomenete z něj smazat spárované telefony a veškerou historii. Jde to ale i naopak a můžete cíleně sledovat auto i poté, co ho prodáte.
 
Volkswagen Jetta
 
Přesvědčila se o tom např. Ashley Sehatti, která prodala její VW Jetta z roku 2015 místnímu dealerovi Volkswagenu, nicméně i poté ji chodili měsíční výpisy ze systému Car-Net. Zkusila se tedy připojit na službu a byla úspěšná. Viděla aktuální stav tachometru a dokonce i polohu svého bývalého vozu na mapě.
 
Vůbec si nebyla vědoma toho, že o zrušení účtu se má postarat sám majitel a nejde o povinnost automobilky. Toto je u automobilek běžná praxe (ta totiž nemůže vždy vědět, kdy a kdo prodal svůj vůz). Proto i mluvčí Volkswagenu USA tvrdí, že je pro automobilku soukromí uživatelů velmi důležité, nicméně toto je opravdu záležitost samotných majitelů (pozn. red.: stejně jako je to problém uživatele, když prodává svůj telefon). Poněvadž nový majitel si nezaregistroval účet u Car-Net, nedošlo ani k žádné kolizi v systému (jeden vůz přihlášený na dva účty).
 
Podobné problémy nastávají i u aut z půjčoven, které mají mnohdy v databázi několik spárovaných telefonů a jak už známe případy z minulosti, není problém do vozů nainstalovat spyware, který pak bude data z telefonů stahovat k sobě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google sleduje polohu, i když nechcete. Má více funkcí sledování Google sleduje polohu, i když nechcete. Má více funkcí sledování
I když vypnete ukládání historie navštívených míst, Google vaši polohu stále sleduje. Zjistilo se totiž, že spousta dalších aplikací s těmito údaji dále pracuje. Nejde však o nějaký prohřešek, problém je jen v tom, že musíte zakázat více služeb.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Honor 9 Lite zlevnil pod hranici 5 000 Kč Honor 9 Lite zlevnil pod hranici 5 000 Kč
Oblíbený smartphone střední třídy Honor 9 Lite dočasně zlevnil o tisícikorunu. Pokud jste si na tento model dělali zálusk, můžete jej do konce srpna pořídit za 4 990 Kč. A za tuto cenu nabídne docela dost muziky.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
YouTube doporučuje nejlepší smartphony ke sledování videí YouTube doporučuje nejlepší smartphony ke sledování videí
V rámci nového programu YouTube Signature Devices jsou certifikovány smartphony, které Google doporučuje pro sledování videí. V současná době obsahuje bezmála 20 modelů, ale jakýkoliv iPhone byste hledali marně.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source
Twitter Elona Muska je plný mnoha zajímavých informací. Jeden z posledních tweetů např. prozradil, že Tesla plánuje zveřejnit zdrojové kódy autopilota jako open source. Využít jej tak mohou i další automobilky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Xiaomi Mi Pad 4 Plus: v čem je lepší než Mi Pad 4? Xiaomi Mi Pad 4 Plus: v čem je lepší než Mi Pad 4?
Xiaomi představilo větší variantu svého tabletu Mi Pad 4, která zvětšila úhlopříčku displeje z osmi na deset palců. Baterie modelu Mi Pad 4 Plus nabízí velkorysou kapacitu i na poměry velkých tabletů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik