Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Příští Porsche Macan bude elektromobil

26.2.2019, Milan Šurkala, aktualita
Nejprodávanějšími modely automobilky Porsche jsou už dávno SUV. V poslední době to vede především menší Macan. Ten by se za několik let měl pochopitelně dočkat nástupce, nicméně tentokrát už to bude elektromobil.
Automobilka Porsche je se svými SUV velmi úspěšná. Není tedy divu, že po Cayenne se v nabídce objevil i menší Macan, který se postupně stal nejprodávanějším automobilem značky. Jen v roce 2018 jich automobilka prodala téměř 90 tisíc kusů. Počátkem 20. let by se ale logicky měl objevit jeho nástupce, přičemž automobilka se vyjádřila, že tentokrát půjde o čistý elektromobil (nevypadá to, že by měl dostat i verzi se spalovací motorem nebo hybridem).
 
Porsche Macan
 
Nový Macan tak bude třetím elektromobilem v nabídce výrobce. Tím prvním bude Taycan, který se dostane do prodeje koncem letošního roku. Druhým vozem bude Cross Turismo, crossover odvozený od Taycanu. Tento model by se měl představit o rok později. A pak přijde na řadu elektrický Macan.
 
Porsche Macan
 
O jeho technických vlastnostech v podstatě nic nevíme. Jediné, co je známé, je 800voltový systém, který používá i Taycan a možnost nabít 80 % akumulátoru pod 20 minut. Postaven bude na nové platformě Premium Platform Electric (PPE), kterou vyvíjí spolu s Audi, a která by se měla objevit nejdříve koncem roku 2021. To dává tušit, že se nová generace Macanu objeví nejdříve na přelomu let 2021 a 2022. Automobilka dále tvrdí, že v roce 2025 bude mít 50 % jejích vozů elektrifikováno (tím má patrně na mysli nejen elektromobily, ale ještě i hybridy). V nabídce ale stále budou i vozy s čistě spalovacími motory.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama