Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Příští Apple Watch by měly podporovat LTE

5.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Letošní generace chytrých hodinek od Applu by měla být méně závislá na iPhonu, a to především díky integrovanému LTE. To umožní připojení k internetu i ve chvíli, kdy uživatel nechá doma smartphone.
Apple Watch jsou dlouhodobě nejúspěšnějšími chytrými hodinkami na trhu, přesto však nepřinášejí žádné výraznější inovace, které by konkurence musela následovat. Ani údajná hlavní novinka připravované třetí generace Apple Watch nebude nejspíš revoluční, neboť ji nabízí řada konkurenčních modelů (na Android Wear i jiných platformách). Řeč je o integrované podpoře mobilních sítí včetně LTE (4G), hodinky se tedy zvládnou řpipojit k internetu i ve chvíli, kdy není v dosahu žádná použitelná WI-Fi síť ani iPhone. Apple Watch by se tak staly ještě méně závislé na smartphonu, a to například při vyhledávání trasy, stahování aplikací či mobilních platbách. Problémem by nejspíš nebylo posílání textových zpráv ani volání. Uživatel by tedy mohl v řadě případů nechat svůj iPhone doma a spolehnout se výhradně na chytré hodinky.
 
 
S informací o podpoře LTE přišel zpravodajský portál Bloomberg. Nutno však podotknout, že to není poprvé, co se o této funkcionalitě spekuluje v souvislosti s Apple Watch. Důvodů, proč americký výrobce neintegroval potřebný hardware už do minulých generací hodinek, může být více. Může jít samozřejmě o omezení, která se týkají prostoru. jevíce místa by asi zabíral slot na SIM kartu, proto můžeme u „jablečných hodinek“ očkeávat spíše tzv. eSIM, tedy virtuální SIM kartu. Očekává se, že Apple Watch do své nabídky zařadí nejvýznamnější američtí mobilní operátoři, jako jsou AT&T, Verizon nebo T-Mobile, nadále však budou prodávány také na internetových stránkách Applu. Zatím však není jasné, zda se LTE varianty hodinek dočkáme také na evropském trhu, zdejší operátoři zatím s eSIM nemají mnoho zkušeností.
 
Dalším problémem hodinek s podporou mobilních sítí by mohla být výdrž baterie, neboť přidaná funkcionalita samozřejmě znatelně zvýší spotřebu elektrické energie. Nebylo by tedy žádným překvapením, kdyby byla LTE varianta Apple Watch o něco tlustší či těžší. Třetí generace hodinek od amerického výrobce bude údajně představena do konce letošního roku, a to rovnou ve třech variantách. Jedna z nich by měla nabídnout technologii 3D rozpoznání obličeje, která poslouží k lepšímu zabezpečení.
 


reklama