www.svetmobilne.cz
>
>

Připravte se na více elektro-supersportů: EU chce rušit výjimky pro malé výrobce

Připravte se na více elektro-supersportů: EU chce rušit výjimky pro malé výrobce
, , aktualita
European Green Deal je doslova zabijákem spalovacích motorů. Dosud jsme se mohli chlácholit tím, že menší výrobci supersportů jsou z tohoto vyjmuti. Ale i tato výjimka bude za několik let zrušena.
K oblíbeným
reklama
Evropská unie to myslí se snižováním uhlíkové stopy vážně a její European Green Deal bude mít rozsáhlé důsledky na dopravu, průmysl i běžný život. Pokud jde o dopravu, tak zde už víme, do roku 2030 se mají emise snížit o 65 %, což bude znamenat výrazně navýšit počet elektromobilů a plug-in hybridů. Od roku 2035 ale mají být (bude-li návrh zákona schválen) zakázány spalovací motory, takže bude možné prodávat už jen elektromobily a jiná bezemisní vozidla. Přituhovat ale bude i u malosériových výrobců.
 
Ferrari 296 GTB
 
Dosud měli totiž malosérioví výrobci úlevy, a tak zejména značky vyrábějící supersporty sice musely řešit emisní normy, ale už neměly problém s pokutami za CO2, které sužují velkosériové výrobce. Toto se týkalo těch, kteří v EU prodali za rok mezi 1000 a 10000 osobními vozy nebo mezi 1000 až 22000 dodávkami. Týkalo se 10 výrobců Aston Martin, Bentley, DR Automobiles, DR Motor Company, Ferrari, General Motors, Lamborghini, Mahindra, Maserati, McLaren, v oblasti dodávek pak šlo o Piaggio a Ssangyong. Pod hranicí 1000 vozů pak byly za rok 2019 společnosti Alpina se 693 auty, Lotus se 717 vozy a Noble, který neprodal jediné auto.
 
Od roku 2030 však bude tato výjimka zrušena a zůstane už jen pro velmi malé výrobce s prodeji pod 1000 vozů (v tomto případě tedy Alpina a Lotus). Výše zmíněné automobilky s prodeji nad 1000 aut v EU ročně už budou čelit pokutám, takže se dá předpokládat výrazné rozšíření výrobního programu o elektromobily a můžeme tedy očekávat mnoho elektrických supersportů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h
Je dobře známo, že Čína a její společnost CRRC Corporation chystá nové rychlovlaky typu maglev. Nyní představila výsledek svého vývoje, který bude v budoucnu brázdit Čínu rychlostí přes 600 km/h.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km
Mercedes-Benz se chce rychle stát automobilkou vyrábějící jen elektromobily. Vizi takové budoucnosti nyní ukazuje jeho koncept Vision EQXX, který by měl přinést excelentní efektivitu a nízkou spotřebu.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů
Tesla vybudovala obrovskou síť nabíječek Supercharger, ty ale byly dostupné výhradně elektromobilům Tesla. To by se ještě letos mělo změnit. Musk hodlá nabíječky otevřít i pro jiné značky elektromobilů.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují
Vypadá to, že velmi dlouho očekávaný elektrický truck Tesla Semi se přeci jen začne už brzy vyrábět. Přípravy na výrobu jsou v závěrečné fázi a vozu bychom se tak mohli dočkat už v následujících měsících.
21.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88 MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88
MediaTek přichází s aktualizovanými procesory pro mainstreamové a levnější telefony. Představuje 8jádrové procesory Helio G96 a Helio G88. V obou případech počítejte nanejvýše se 4G LTE připojením.
19.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář