www.svetmobilne.cz
>
>

Připravte se na více elektro-supersportů: EU chce rušit výjimky pro malé výrobce

Připravte se na více elektro-supersportů: EU chce rušit výjimky pro malé výrobce
, , aktualita
European Green Deal je doslova zabijákem spalovacích motorů. Dosud jsme se mohli chlácholit tím, že menší výrobci supersportů jsou z tohoto vyjmuti. Ale i tato výjimka bude za několik let zrušena.
K oblíbeným
reklama
Evropská unie to myslí se snižováním uhlíkové stopy vážně a její European Green Deal bude mít rozsáhlé důsledky na dopravu, průmysl i běžný život. Pokud jde o dopravu, tak zde už víme, do roku 2030 se mají emise snížit o 65 %, což bude znamenat výrazně navýšit počet elektromobilů a plug-in hybridů. Od roku 2035 ale mají být (bude-li návrh zákona schválen) zakázány spalovací motory, takže bude možné prodávat už jen elektromobily a jiná bezemisní vozidla. Přituhovat ale bude i u malosériových výrobců.
 
Ferrari 296 GTB
 
Dosud měli totiž malosérioví výrobci úlevy, a tak zejména značky vyrábějící supersporty sice musely řešit emisní normy, ale už neměly problém s pokutami za CO2, které sužují velkosériové výrobce. Toto se týkalo těch, kteří v EU prodali za rok mezi 1000 a 10000 osobními vozy nebo mezi 1000 až 22000 dodávkami. Týkalo se 10 výrobců Aston Martin, Bentley, DR Automobiles, DR Motor Company, Ferrari, General Motors, Lamborghini, Mahindra, Maserati, McLaren, v oblasti dodávek pak šlo o Piaggio a Ssangyong. Pod hranicí 1000 vozů pak byly za rok 2019 společnosti Alpina se 693 auty, Lotus se 717 vozy a Noble, který neprodal jediné auto.
 
Od roku 2030 však bude tato výjimka zrušena a zůstane už jen pro velmi malé výrobce s prodeji pod 1000 vozů (v tomto případě tedy Alpina a Lotus). Výše zmíněné automobilky s prodeji nad 1000 aut v EU ročně už budou čelit pokutám, takže se dá předpokládat výrazné rozšíření výrobního programu o elektromobily a můžeme tedy očekávat mnoho elektrických supersportů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha
Designér Virgil Abroh vytvořil zajímavé 6metrové elektrické offroad kupé Project Maybach. To bylo nedávno ukázáno světu. Má pohon na elektřinu, solární panely i solidní schopnosti pro jízdu v terénu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí
Automobilka Tesla chce změnit svou strategii. Honění prodejních čísel ke konci čtvrtletí k ničemu nevede a jen zbytečně zvyšuje náklady. Elon Musk tak kdysi používané řešení začíná nyní zatracovat.
30.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu
Společnosti NIO a Shell uzavřely strategické partnerství. Díky němu budou k dispozici výměnné stanice NIO Power Swap i na vybraných čerpacích stanicích společnosti Shell. Půjde i o nabíječky akumulátorů.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR
Síť rychlonabíječek elektromobilů Ionity bude v budoucnu výrazně rozšířena. Společnost chce v Evropě investovat 700 milionů EUR do výstavby dalších a počet nabíjecích stojanů do roku 2025 dostat na čtyřnásobek dnešního stavu.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu
Vědci hledají různé způsoby, jak udělat budoucí dopravu ekologičtější. Velkým otazníkem je letecká doprava, kde to vypadá na výrobu umělého paliva. Na univerzitě ETH v Curychu vyvinuli systém, který ho vytvoří ze vzduchu.
26.11.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů