www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Přidejte svému Macbooku dotykové ovládání za 1 dolar

Přidejte svému Macbooku dotykové ovládání za 1 dolar
, , aktualita
Apple stále nemá v nabídce žádný Macbook s dotykovým displejem. Pokud vám však není cizí kutilství, můžete tuto funkci přidat s využitím dílů, které najdete doma nebo koupíte za pár korun v místním obchodě.
K oblíbeným
reklama
Notebooky s dotykovými displeji jsou stále populárnější, ale Apple se tomuto trendu úspěšně vyhýbá. Žádný Macbook v tuto chvíli nemá dotykový displej (pokud nepočítáme sekundární OLED panel v Macbooku Pro) a zatím ani nic nenasvědčuje tomu, že by takový model byl na cestě. V minulosti se objevilo pár řešení, jak přidat Macbooku dotykové ovládání, jako třeba příslušenství AirBar za necelých 100 dolarů. To není vzhledem k ceně samotného počítače vysoká částka, ale pokud hledáte ještě levnější řešení, potěší vás následující nápad, kterému jeho autoři dali název Project Sistine. Anish Athalye a jeho přátelé tvrdí, že potřebné součástky lze sehnat za 1 dolar (necelých 21 Kč) v místních obchodech. A možná se ani nikam nebudeme muset vydávat, neboť je najdete doma v šuplíku.
 
 
Nejsou nutné ani žádné technické znalosti a vyhnete se také rozebírání svého Macbooku, přesto se bude hodit kapka šikovnosti. Základní myšlenka je taková, že před kameru umístíte odrazovou plochu, aby směřovala přímo na displej. Kamera tedy pozná, kdy se uživatel dotkne prsty displeje. K sestavení příslušenství bude stačit malý kus zrcátka, dveřní pant, tvrdý papír a lepidlo. I když fantazii se samozřejmě meze nekladou a záleží jen na uživateli, zda nevyužije jiné komponenty – především je důležité, aby zrcadlo bylo ve správném úhlu. A pochopitelně se neobejdete ani bez softwarové podpory, ale nebojte se, není nutné nic programovat, stačí si stáhnout volně dostupný prográmek ShinyTouch.
 
Software v kombinaci s vyrobeným příslušenstvím a kamerou rozpozná, zda má uživatel pouze prst v blízkosti displeje nebo se ho opravdu dotýká. Využíváno je přitom vlastnosti lesklého povrchu, který jinak uživatelé spíše kritizují, ale v tomto případě se hodí. Na zveřejněném videu můžete vidět, že to opravdu funguje, i když ovládání samozřejmě není tak rychlé ani přesné jako u běžných dotykových displejů. Musíme ovšem brát v potaz, že vymyšlení a realizace jim zabrala jen 16 hodin a nestála je skoro žádné finanční prostředky. Uvidíme, zda se na trhu objeví jednoduché příslušenství využívající tento nápad, i když s cenou okolo 1 dolaru bychom neměli počítat.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Škoda představila elektrické Citigo iV Škoda představila elektrické Citigo iV
V nabídce mladoboleslavské automobilky Škoda se objevuje první elektromobil v podobě malého městského Citiga iV. Novinka nabídne vyšší výkon než benzínové verze a dojezd na jedno nabití dosahuje přes 250 km.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple MacBook Pro dostává 8jádro a lepší klávesnici Apple MacBook Pro dostává 8jádro a lepší klávesnici
Apple uvedl aktualizované notebooky MacBook Pro pro rok 2019. Asi nejdůležitější změnou nebude zavedení 8jádrových procesorů, které významně navyšují výkon, ale především to, že se Apple opět pokusil vylepšit klávesnici.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Škoda uvádí plug-in hybrid Superb iV s 1.4 TSI Škoda uvádí plug-in hybrid Superb iV s 1.4 TSI
Automobilka Škoda začíná pracovat na elektrifikaci svého portfoila a jedním z prvních počinů je nový plug-in hybrid Superb iV. Novinka má umět jezdit i v čistě elektrickém režimu a ujet vzdálenost až 55 kilometrů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Smartphony Sony: zaměří se jen na vybrané země Smartphony Sony: zaměří se jen na vybrané země
Smartphony Sony to mají dnes hodně nahnuté. Divize je hodně ztrátová, prodeje padají neustále níž a Sony se tak rozhodlo, že se bude soustředit už jen na čtyři světové oblasti. Evropa je stále mezi nimi.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Renault Mégane RS Trophy-R: rekordní předokolka na Nürburgringu Renault Mégane RS Trophy-R: rekordní předokolka na Nürburgringu
Závody o nejrychlejší předokolku na okruhu Nürburgring pokračují a dosavadní titul musí Honda chtě nechtě předat Renaultu. Jeho nový Mégane RS Trophy-R totiž japonský hot hatch překonal o téměř 4 sekundy.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala