www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Přidejte svému Macbooku dotykové ovládání za 1 dolar

Přidejte svému Macbooku dotykové ovládání za 1 dolar
, , aktualita
Apple stále nemá v nabídce žádný Macbook s dotykovým displejem. Pokud vám však není cizí kutilství, můžete tuto funkci přidat s využitím dílů, které najdete doma nebo koupíte za pár korun v místním obchodě.
reklama
Notebooky s dotykovými displeji jsou stále populárnější, ale Apple se tomuto trendu úspěšně vyhýbá. Žádný Macbook v tuto chvíli nemá dotykový displej (pokud nepočítáme sekundární OLED panel v Macbooku Pro) a zatím ani nic nenasvědčuje tomu, že by takový model byl na cestě. V minulosti se objevilo pár řešení, jak přidat Macbooku dotykové ovládání, jako třeba příslušenství AirBar za necelých 100 dolarů. To není vzhledem k ceně samotného počítače vysoká částka, ale pokud hledáte ještě levnější řešení, potěší vás následující nápad, kterému jeho autoři dali název Project Sistine. Anish Athalye a jeho přátelé tvrdí, že potřebné součástky lze sehnat za 1 dolar (necelých 21 Kč) v místních obchodech. A možná se ani nikam nebudeme muset vydávat, neboť je najdete doma v šuplíku.
 
 
Nejsou nutné ani žádné technické znalosti a vyhnete se také rozebírání svého Macbooku, přesto se bude hodit kapka šikovnosti. Základní myšlenka je taková, že před kameru umístíte odrazovou plochu, aby směřovala přímo na displej. Kamera tedy pozná, kdy se uživatel dotkne prsty displeje. K sestavení příslušenství bude stačit malý kus zrcátka, dveřní pant, tvrdý papír a lepidlo. I když fantazii se samozřejmě meze nekladou a záleží jen na uživateli, zda nevyužije jiné komponenty – především je důležité, aby zrcadlo bylo ve správném úhlu. A pochopitelně se neobejdete ani bez softwarové podpory, ale nebojte se, není nutné nic programovat, stačí si stáhnout volně dostupný prográmek ShinyTouch.
 
Software v kombinaci s vyrobeným příslušenstvím a kamerou rozpozná, zda má uživatel pouze prst v blízkosti displeje nebo se ho opravdu dotýká. Využíváno je přitom vlastnosti lesklého povrchu, který jinak uživatelé spíše kritizují, ale v tomto případě se hodí. Na zveřejněném videu můžete vidět, že to opravdu funguje, i když ovládání samozřejmě není tak rychlé ani přesné jako u běžných dotykových displejů. Musíme ovšem brát v potaz, že vymyšlení a realizace jim zabrala jen 16 hodin a nestála je skoro žádné finanční prostředky. Uvidíme, zda se na trhu objeví jednoduché příslušenství využívající tento nápad, i když s cenou okolo 1 dolaru bychom neměli počítat.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon
Automobilka Tesla je známá tím, že aktualizuje své vozy pomocí aktualizací přes internet, jde o tzv. over-the-air updaty. Ten poslední přinsel např. Sentry Mode, Dog Mode, ale nejen to. Vozům se také navýšil výkon až o 5 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8 Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8
Automobilka Bentley uvádí novou lehčí verzi svého kupé a kabrioletu Continental GT. Jde o verzi V8 s dvakrát přeplňovaným osmiválcem, který dokáže oba dva vozy rozjet až na maximální rychlost 318 km/h.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic
Společnost Apple představila dva nové tablety, iPad Air a iPad mini. Druhý jmenovaný přináší kompaktní rozměry díky 7,9" displeji. Dostává však také výkonnější procesor A12 Bionic a podporu dotykového pera Apple Pencil.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil
Apple dnes představil dva nové tablety, iPad mini a iPad Air. My se podíváme na iPad Air, který vedle výkonnějšího hardwaru přináší především podporu Apple Pencil. Tu tak nyní podporují všechny nové iPady.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y
Automobilka Fisker se chystá na další pokus prorazit se svými elektromobily. Chystá totiž nové elektrické SUV, které by mělo být konkurencí Tesle Modelu Y, rovněž za příznivou cenu okolo 40000 USD.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala