www.svetmobilne.cz
>
>
>

Přehrávač VLC pro Android obdržel velkou aktualizaci

Přehrávač VLC pro Android obdržel velkou aktualizaci
, , aktualita
Po více než roce byl aktualizován oblíbený multimediální přehrávač VLC pro Android. Ve verzi 2.5 nalezneme mimo jiné přepracované uživatelské rozhraní, režim obraz v obraze nebo podporu Android Auto.reklama
Multimediální přehrávač VLC můžeme znát nejen ze svých počítačů, ale také smartphonů. Začátkem roku 2015 byla vydána stabilní verze pro Android, její uživatelé však mohli mít v poslední době pocit, že snad došlo k ukončení vývoje. Uplynulo totiž třináct měsíc od poslední aktualizace VLC pro Android. Až nyní oznámili vývojáři mobilní VLC 2.5, které přináší pořádnou porci novinek. Pokud jste si aplikaci stáhli přes Google Play Store, měli byste vidět možnost stažení aktualizace. Nejvíce novinek zaznamenalo uživatelské rozhraní, došlo však také ke změnám, které nejsou na první pohled viditelné.

Nejdůležitější novinky ve VLC 2.5 pro Android

 
 • Upravené karty videí, které nyní zobrazují detaily o souboru jako součást náhledového obrázku. Díky tomu se podařilo ušetřit místo a na obrazovku se vejde více karet videí.
 • Přepracování zobrazení seznamů, jako jsou audio soubory, prohlížeč nebo historie.
 • Vybráním více souborů najednou lze rychle vytvořit seznam skladeb.
 • Možnosti řazení byly rozšířeny do sekcí Audio a Prohlížeč.
 • Stránka s informacemi o souboru prošla úpravami, mimo jiné byl přidán nový efekt pro náhledy a obaly alb.
 • Další úpravy uživatelského rozhraní podle zásad Material designu.
 • Pozadí audio přehrávače nyní zobrazuje na pozadí rozmazanou verzi aktuálního obalu alba, pokud je dostupné.
 • Podpora režimu obraz v obraze (picture-in-picture) pro všechna zařízení s Androidem Oreo a také Android TV zařízení s Nougatem. Během přehrávání lze tento režim aktivovat v rozšířeném nastavení. Také je možné zapnout automatické pokračování přehrávání videa na pozadí nebo v režimu obraz v obraze.
 • Menší vylepšení v Android TV zahrnují teplejší odstíny barev, pozadí vyplněné rozmazaným obrázkem alba a posouvání dlouhých názvů souborů.
 • Přidaná podpora Android Auto umožňuje používat VLC jako hudební přehrávač s jednoduchým  rozhraním, které nerozptyluje řidiče vozidla. Nechybí hlasové ovládání, které je propojeno se službou Google Assistant.
 • Přidána podpora Chrome OS na chromeboocích, které dokážou spustit aplikace pro Android.
 • Přidána podpora 360stupňových videí, přičemž pohled lze posouvat tažením prstu po displeji nebo pomocí dálkového ovladače. V budoucnu chtějí vývojáři přidat režim pro VR headsety.
 • Přepracované vyhledávání, které nejprve hledá soubory jen v aktuálním zobrazení, až následně lze přepnout na globální vyhledávání.
 • Implementace knihovny Medialibrary, která umožňuje rychlejší zobrazování seznamů nebo kvalitnější výsledky vyhledávání.
Zdroj: Github.io


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Thor ET-One, další konkurence nákladního auta Tesly? Thor ET-One, další konkurence nákladního auta Tesly?
S elektrickými nákladními auty se neobjevují ani tak zavedení výrobci jako především mnoho startupů. Jeden z nich Thor Trucks, právě představil nový ET-One. Ten by měl mít dojezd téměř 500 kilometrů na jedno nabití.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tady jsou první novinky pro CES 2018. Galaxy S9 mezi nimi není Tady jsou první novinky pro CES 2018. Galaxy S9 mezi nimi není
Veletrh CES 2018 začne za pár týdnů a těšit se můžeme na spoustu novinek v oblasti elektroniky. Samsung přiveze obnovenou řadu Galaxy A, v případě LG se můžeme očekávat nástupce modelu K10. Ty největší mobilní trumfy si však výrobce schovají na později.
15.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Prohlédněte si Galaxy S9 a S9+ na zatím nejlepších renderech Prohlédněte si Galaxy S9 a S9+ na zatím nejlepších renderech
Nemusíte čekat na začátek příštího roku, abyste se podívali na design nových vlajkových lodí od Samsungu. Galaxy S9 i Galaxy S9+ se totiž objevují na uniklých renderech. Duálním foťákem podle nich bude vybaven jen jeden model.
14.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Continental na CES 2018 představí bezdrátové nabíjení elektromobilů Continental na CES 2018 představí bezdrátové nabíjení elektromobilů
Jedním z největších problémů elektromobilů je řešení jejich nabíjení. Společnost Continental proto chce na veletrhu představit bezdrátový systém jejich nabíjení a další vysoce univerzální systéme AllCharge.
14.12.2017, aktualita, Milan Šurkala
Nokia 6 (2018) s tenčími rámečky se ukazuje ze všech stran Nokia 6 (2018) s tenčími rámečky se ukazuje ze všech stran
Nokia se opět chystá rozvířit vody střední třídy. Začátkem příštího roku by totiž měla být představena druhá generace telefonu Nokia 6 s tenčími rámečky okolo displeje, přesunutou čtečkou otisků prstů a znatelně silnějším procesorem.
13.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik