www.svetmobilne.cz
>
>
>

Přehrávač VLC pro Android obdržel velkou aktualizaci

Přehrávač VLC pro Android obdržel velkou aktualizaci
, , aktualita
Po více než roce byl aktualizován oblíbený multimediální přehrávač VLC pro Android. Ve verzi 2.5 nalezneme mimo jiné přepracované uživatelské rozhraní, režim obraz v obraze nebo podporu Android Auto.
reklama
Multimediální přehrávač VLC můžeme znát nejen ze svých počítačů, ale také smartphonů. Začátkem roku 2015 byla vydána stabilní verze pro Android, její uživatelé však mohli mít v poslední době pocit, že snad došlo k ukončení vývoje. Uplynulo totiž třináct měsíc od poslední aktualizace VLC pro Android. Až nyní oznámili vývojáři mobilní VLC 2.5, které přináší pořádnou porci novinek. Pokud jste si aplikaci stáhli přes Google Play Store, měli byste vidět možnost stažení aktualizace. Nejvíce novinek zaznamenalo uživatelské rozhraní, došlo však také ke změnám, které nejsou na první pohled viditelné.

Nejdůležitější novinky ve VLC 2.5 pro Android

 
 • Upravené karty videí, které nyní zobrazují detaily o souboru jako součást náhledového obrázku. Díky tomu se podařilo ušetřit místo a na obrazovku se vejde více karet videí.
 • Přepracování zobrazení seznamů, jako jsou audio soubory, prohlížeč nebo historie.
 • Vybráním více souborů najednou lze rychle vytvořit seznam skladeb.
 • Možnosti řazení byly rozšířeny do sekcí Audio a Prohlížeč.
 • Stránka s informacemi o souboru prošla úpravami, mimo jiné byl přidán nový efekt pro náhledy a obaly alb.
 • Další úpravy uživatelského rozhraní podle zásad Material designu.
 • Pozadí audio přehrávače nyní zobrazuje na pozadí rozmazanou verzi aktuálního obalu alba, pokud je dostupné.
 • Podpora režimu obraz v obraze (picture-in-picture) pro všechna zařízení s Androidem Oreo a také Android TV zařízení s Nougatem. Během přehrávání lze tento režim aktivovat v rozšířeném nastavení. Také je možné zapnout automatické pokračování přehrávání videa na pozadí nebo v režimu obraz v obraze.
 • Menší vylepšení v Android TV zahrnují teplejší odstíny barev, pozadí vyplněné rozmazaným obrázkem alba a posouvání dlouhých názvů souborů.
 • Přidaná podpora Android Auto umožňuje používat VLC jako hudební přehrávač s jednoduchým  rozhraním, které nerozptyluje řidiče vozidla. Nechybí hlasové ovládání, které je propojeno se službou Google Assistant.
 • Přidána podpora Chrome OS na chromeboocích, které dokážou spustit aplikace pro Android.
 • Přidána podpora 360stupňových videí, přičemž pohled lze posouvat tažením prstu po displeji nebo pomocí dálkového ovladače. V budoucnu chtějí vývojáři přidat režim pro VR headsety.
 • Přepracované vyhledávání, které nejprve hledá soubory jen v aktuálním zobrazení, až následně lze přepnout na globální vyhledávání.
 • Implementace knihovny Medialibrary, která umožňuje rychlejší zobrazování seznamů nebo kvalitnější výsledky vyhledávání.
Zdroj: Github.io


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lego uvedlo stavebnici Astonu Martin DB5 Jamese Bonda Lego uvedlo stavebnici Astonu Martin DB5 Jamese Bonda
Pokud máte rádi Jamese Bonda a také stavebnice, má pro vás Lego další zajímavou "hračku". Jde o stavebnici legendárního Astonu Martin DB5, který má i funkční prvky jako otáčecí značku nebo kulomety.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Alcatel 5V: další výrobce se pustil do displejů s výřezem Alcatel 5V: další výrobce se pustil do displejů s výřezem
Alcatel následuje trendy. Tento týden uvedl svůj první smartphone s výřezem displeje, který kombinuje s nízkou cenou. Pro její dosažení se ovšem muselo v lecčems šetřit, přesto se papírově jedná o slušný telefon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Mi A2 přijde 24. července spolu s Mi A2 Lite Xiaomi Mi A2 přijde 24. července spolu s Mi A2 Lite
Xiaomi příští týden představí nový produkt pro globální trhy a nejspíš půjde o telefon Mi A2 s čistým Androidem. Po jeho boku by mohla být představena ještě jedna novinka v podobě Mi A2 Lite.
16.7.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Volvo M, nová platforma pro car-sharing Volvo M, nová platforma pro car-sharing
Automobilka Volvo rozšiřuje portfolio svých služeb a nechce svá auta jen prodávat, ale i nabídnout majitelům možnost svá auta sdílet s ostatními. Proto spouští novou platformu Volvo M pro stále populárnější car-sharing. 
5.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Aktualizace na Android Oreo: kdy se dočká váš telefon? Aktualizace na Android Oreo: kdy se dočká váš telefon?
Zajímá vás, zda se právě váš smartphone či tablet může těšit na nový Android 8.0 Oreo? Podívejte se do našeho obsáhlého a pravidelně doplňovaného seznamu modelů, který jsme pro vás připravili. Naposledy doplněno 30. 6. 2018.
30.6.2018, článek, Jáchym Šlik7 komentářů