www.svetmobilne.cz
>
>
>

Přehrávač VLC pro Android obdržel velkou aktualizaci

Přehrávač VLC pro Android obdržel velkou aktualizaci
, , aktualita
Po více než roce byl aktualizován oblíbený multimediální přehrávač VLC pro Android. Ve verzi 2.5 nalezneme mimo jiné přepracované uživatelské rozhraní, režim obraz v obraze nebo podporu Android Auto.
reklama
Multimediální přehrávač VLC můžeme znát nejen ze svých počítačů, ale také smartphonů. Začátkem roku 2015 byla vydána stabilní verze pro Android, její uživatelé však mohli mít v poslední době pocit, že snad došlo k ukončení vývoje. Uplynulo totiž třináct měsíc od poslední aktualizace VLC pro Android. Až nyní oznámili vývojáři mobilní VLC 2.5, které přináší pořádnou porci novinek. Pokud jste si aplikaci stáhli přes Google Play Store, měli byste vidět možnost stažení aktualizace. Nejvíce novinek zaznamenalo uživatelské rozhraní, došlo však také ke změnám, které nejsou na první pohled viditelné.

Nejdůležitější novinky ve VLC 2.5 pro Android

 
 • Upravené karty videí, které nyní zobrazují detaily o souboru jako součást náhledového obrázku. Díky tomu se podařilo ušetřit místo a na obrazovku se vejde více karet videí.
 • Přepracování zobrazení seznamů, jako jsou audio soubory, prohlížeč nebo historie.
 • Vybráním více souborů najednou lze rychle vytvořit seznam skladeb.
 • Možnosti řazení byly rozšířeny do sekcí Audio a Prohlížeč.
 • Stránka s informacemi o souboru prošla úpravami, mimo jiné byl přidán nový efekt pro náhledy a obaly alb.
 • Další úpravy uživatelského rozhraní podle zásad Material designu.
 • Pozadí audio přehrávače nyní zobrazuje na pozadí rozmazanou verzi aktuálního obalu alba, pokud je dostupné.
 • Podpora režimu obraz v obraze (picture-in-picture) pro všechna zařízení s Androidem Oreo a také Android TV zařízení s Nougatem. Během přehrávání lze tento režim aktivovat v rozšířeném nastavení. Také je možné zapnout automatické pokračování přehrávání videa na pozadí nebo v režimu obraz v obraze.
 • Menší vylepšení v Android TV zahrnují teplejší odstíny barev, pozadí vyplněné rozmazaným obrázkem alba a posouvání dlouhých názvů souborů.
 • Přidaná podpora Android Auto umožňuje používat VLC jako hudební přehrávač s jednoduchým  rozhraním, které nerozptyluje řidiče vozidla. Nechybí hlasové ovládání, které je propojeno se službou Google Assistant.
 • Přidána podpora Chrome OS na chromeboocích, které dokážou spustit aplikace pro Android.
 • Přidána podpora 360stupňových videí, přičemž pohled lze posouvat tažením prstu po displeji nebo pomocí dálkového ovladače. V budoucnu chtějí vývojáři přidat režim pro VR headsety.
 • Přepracované vyhledávání, které nejprve hledá soubory jen v aktuálním zobrazení, až následně lze přepnout na globální vyhledávání.
 • Implementace knihovny Medialibrary, která umožňuje rychlejší zobrazování seznamů nebo kvalitnější výsledky vyhledávání.
Zdroj: Github.io


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dívka zemřela po explozi staršího telefonu Nokia Dívka zemřela po explozi staršího telefonu Nokia
Indická média informovala o incidentu, při kterém přišla o život osmnáctiletá dívka. Příčinou má být výbuch telefonu Nokia 5233, ke kterému došlo po jeho připojení do nabíječky. Společnost HMD Global se od problému distancovala.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
MIUI 9.5 se řítí na více než 30 smartphonů od Xiaomi MIUI 9.5 se řítí na více než 30 smartphonů od Xiaomi
Xiaomi začalo vydávat další aktualizaci své uživatelské nadstavby MIUI, která přináší na telefony Xiaomi nové funkce notifikací dostupné na jiných Androidech už dávno. Podívejte se na kompletní seznam aktualizovatelných modelů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HTC Desire 12 a Desire 12+ oficiálně: stylovky za přijatelné ceny HTC Desire 12 a Desire 12+ oficiálně: stylovky za přijatelné ceny
HTC představilo dvojici cenově dostupných smartphonů z řady Desire. Překvapí nepřehlédnutelným designem inspirovaným vlajkovými loděmi, ale o výbavě to samé říct nemůžeme, neboť výrobce šetřil, kde se dalo.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Oppo R15 a Vivo X21: elegantní smartphony s výřezem displeje Oppo R15 a Vivo X21: elegantní smartphony s výřezem displeje
Oppo R15, Oppo R15 Dream Mirror Edition a Vivo X21 je trojice novinek, která byla představena na čínském trhu. Společným znakem všech telefonů je 6,3" OLED displej s výřezem pro umístění předního fotoaparátu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Autonomní vůz Uberu při nehodě zabil prvního chodce Autonomní vůz Uberu při nehodě zabil prvního chodce
Autonomní vozidlo už v minulosti zabilo svou chybou řidiče, nyní došlo k prvnímu usmrcení chodce. Stalo se tak vozidlu společnosti Uber, které v Arizoně najelo do chodkyně, která svým zraněním podlehla.
19.3.2018, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře