www.svetmobilne.cz
>
>
>

Přehrávač VLC pro Android obdržel velkou aktualizaci

Přehrávač VLC pro Android obdržel velkou aktualizaci
, , aktualita
Po více než roce byl aktualizován oblíbený multimediální přehrávač VLC pro Android. Ve verzi 2.5 nalezneme mimo jiné přepracované uživatelské rozhraní, režim obraz v obraze nebo podporu Android Auto.
reklama
Multimediální přehrávač VLC můžeme znát nejen ze svých počítačů, ale také smartphonů. Začátkem roku 2015 byla vydána stabilní verze pro Android, její uživatelé však mohli mít v poslední době pocit, že snad došlo k ukončení vývoje. Uplynulo totiž třináct měsíc od poslední aktualizace VLC pro Android. Až nyní oznámili vývojáři mobilní VLC 2.5, které přináší pořádnou porci novinek. Pokud jste si aplikaci stáhli přes Google Play Store, měli byste vidět možnost stažení aktualizace. Nejvíce novinek zaznamenalo uživatelské rozhraní, došlo však také ke změnám, které nejsou na první pohled viditelné.

Nejdůležitější novinky ve VLC 2.5 pro Android

 
 • Upravené karty videí, které nyní zobrazují detaily o souboru jako součást náhledového obrázku. Díky tomu se podařilo ušetřit místo a na obrazovku se vejde více karet videí.
 • Přepracování zobrazení seznamů, jako jsou audio soubory, prohlížeč nebo historie.
 • Vybráním více souborů najednou lze rychle vytvořit seznam skladeb.
 • Možnosti řazení byly rozšířeny do sekcí Audio a Prohlížeč.
 • Stránka s informacemi o souboru prošla úpravami, mimo jiné byl přidán nový efekt pro náhledy a obaly alb.
 • Další úpravy uživatelského rozhraní podle zásad Material designu.
 • Pozadí audio přehrávače nyní zobrazuje na pozadí rozmazanou verzi aktuálního obalu alba, pokud je dostupné.
 • Podpora režimu obraz v obraze (picture-in-picture) pro všechna zařízení s Androidem Oreo a také Android TV zařízení s Nougatem. Během přehrávání lze tento režim aktivovat v rozšířeném nastavení. Také je možné zapnout automatické pokračování přehrávání videa na pozadí nebo v režimu obraz v obraze.
 • Menší vylepšení v Android TV zahrnují teplejší odstíny barev, pozadí vyplněné rozmazaným obrázkem alba a posouvání dlouhých názvů souborů.
 • Přidaná podpora Android Auto umožňuje používat VLC jako hudební přehrávač s jednoduchým  rozhraním, které nerozptyluje řidiče vozidla. Nechybí hlasové ovládání, které je propojeno se službou Google Assistant.
 • Přidána podpora Chrome OS na chromeboocích, které dokážou spustit aplikace pro Android.
 • Přidána podpora 360stupňových videí, přičemž pohled lze posouvat tažením prstu po displeji nebo pomocí dálkového ovladače. V budoucnu chtějí vývojáři přidat režim pro VR headsety.
 • Přepracované vyhledávání, které nejprve hledá soubory jen v aktuálním zobrazení, až následně lze přepnout na globální vyhledávání.
 • Implementace knihovny Medialibrary, která umožňuje rychlejší zobrazování seznamů nebo kvalitnější výsledky vyhledávání.
Zdroj: Github.io


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Palm je zpět! Nový smartphone má rozměry kreditky Palm je zpět! Nový smartphone má rozměry kreditky
Značka Palm se po letech vrací na telefony díky americkému start-upu. První model se nesnaží konkurovat iPhonu, ale přinést miniaturní smartphone s Androidem, který lze používat jako druhý přístroj.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Dieselgate pokračuje u Opelu, policie prohledala kanceláře firmy Dieselgate pokračuje u Opelu, policie prohledala kanceláře firmy
Kazdu Dieselgate pokračuje i u dalších automobilek. Nyní se dostalo na Opel, do jehož kanceláří vtrhla policie a prohledala je. Automobilce hrozí svolávací akce na téměř 100 tisíc naftových vozů k opravě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP inovuje řadu ZBook a zavádí předplatné Z Club HP inovuje řadu ZBook a zavádí předplatné Z Club
Společnost HP inovovala řadu svých profesionálních notebooků ZBook. Ty mohou mít nově 6jádrový procesor Intel Core i9 a některé verze i grafiku Quadro P2000. Počítače je možné mít i přes předplatné Z Club.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje
Nový kompaktní model Škody je už za dveřmi a automobilka nám jej postupně odhaluje. Už jsme viděli teaser v podobě siluety vozu, sportovní koncept Vision RS a nyní se dozvídáme i jméno. Bude se jmenovat Škoda Scala.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona
Nejen USA nebo Čína chtějí špehovat své obyvatele. Zadní vrátka do telefonů svých obyvatel by velmi ráda viděla i Austrálie. Společnost Apple se tak už ohradila proti navrhovanému zákonu, který by to chtěl zavést.
Včera, aktualita, Milan Šurkala