Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Přehrávač VLC pro Android byl vydán ve stabilní verzi

5.2.2015, Jáchym Šlik, aktualita
Oblíbený multimediální přehrávač VLC už je pro Android dostupný delší dobu, dosud ovšem pouze v beta verzi. Až tento týden se v Obchodě Play objevila stabilní verze aplikace, která je samozřejmě ke stažení zdarma.
Multiplatformní open-source přehrávač VLC nejspíš nemalá část našich čtenářů zná ze svého počítače s Windows, Linuxem či MacOS X. Méně známá je mobilní verze tohoto programu pro Android, která už je nějaký ten pátek k dispozici. Dosud šlo ovšem o beta verzi, u které bylo větší riziko výskytu nejrůznějších chyb. Až tuto středu vývojáři konečně vydali první stabilní verzi 1.0.

Stejně tako desktopová verze, také VLC pro Android přehraje většinu video a audio formátů včetně MKV, MP4, AVI, MOV, Ogg, FLAC, TS, M2TS a AAC. Všechny kodeky jsou integrovány v aplikaci, takže není nutné nic dodatečně stahovat. Dále umí mobilní verze VLC také přehrávat soubory streamované přes internet (včetně adaptivního streamování) a obrazy ISO DVD.

K souborům je možné přistupovat skrze multimediální knihovnu, případně procházet klasické složky ve smartphonu či tabletu. Podporovány jsou titulky i vícekanálový zvuk, takže si přijdou na své i milovníci filmů a seriálů v původním znění. Snad samozřejmostí je u mobilních přehrávačů možnost automatického otáčení obrazu podle orientace přístroje a úprava poměru stran videa

Při přehrávání videí je k dispozici také ovládání pomocí dotykových gest, takže je možné tažením prstu po displeji měnit hlasitost, upravovat jas či posouvat čas videa. Během poslechu hudby zase oceníte podporu ovládání pomocí tlačítek na sluchátkách, obrázky hudebních alb (cover arty), ekvalizér pro přizpůsobení zvuku nebo widget na domovskou obrazovku.

VLC Player podporuje většinu smartphonů a tabletů s Androidem kromě starších zařízení na architektuře ARMv6, jejichž podpora by měla přibýt v některé z budoucích verzí. Přehrávač si můžete bezplatně stáhnout z Google Play Store. Dostupná zůstala také beta verze aplikace.

Zdroj: AndroidPolice.com
reklama