www.svetmobilne.cz
>
>

Pražané na koloběžkách Lime najezdili přes 300 tisíc kilometrů

Pražané na koloběžkách Lime najezdili přes 300 tisíc kilometrů
, , aktualita
Společnost Lime se pochlubila zajímavými čísly o provozu svých elektrokoloběžek v Praze i ve světě. Alespoň jednou si koloběžku vypůjčilo na 50 tisíc lidí, pro tento rok se chce provozovatel zaměřit hlavně na zkvalitňování služeb.
reklama
Kalifornská společnost Lime expandovala do Prahy 28. září 2018, kdy si mohli obyvatelé i návštěvníci metropole vypůjčit první zelenobílé elektrokoloběžky. Jejich příchod otevřel diskuzi o tom, zda je tento typ dopravy vůbec vhodný do pražských ulic. Ne každý si totiž nový dopravní prostředek oblíbil, ať už kvůli neohleduplné jízdě některých uživatelů po chodníku nebo nevhodně zaparkovaným strojům.
 
Elektrické koloběžky si ovšem získaly i mnoho spokojených uživatelů, kteří tento prostředek využívají jako alternativu k pěší chůzi, automobilu nebo městské hromadné dopravě. Do konce roku 2018, tedy přibližně tři měsíce provozu, zaznamenal Lime v Praze 185 tisíc jízd o celkové délce 315 tisíc kilometrů. Alespoň jednou službu využilo téměř 50 tisíc zákazníků. Průměrná jízda trvala 9 minut a koloběžka během ní urazila vzdálenost 1,6 kilometru.
 
 
„Cílem Limu je řešit výzvy spojené s městskou mobilitou. Vidíme to po celém světě, kde každé velké město má potíže s dopravními zácpami, nedostatkem parkovacích míst a znečištěním v důsledku nadměrné dopravy. Lime přišel s ideálním řešením rychlého a pohodlného pohybu po městech, a to s nulovými emisemi,“ uvedl provozní manažer společnosti Ondřej Široký.
 
Lime tvrdí, že používáním koloběžek v Praze bylo ušetřeno 84 tun zplodin oxidu uhličitého a 20 850 litrů pohonných hmot. Avšak neupřesňuje, zda do těchto čísel započítává i zplodiny a pohonné hmoty vzniklé při při sběru a rozmísťování koloběžek v ulicích, respektive při jejich nabíjení. V roce 2019 se chce Lime zaměřit na zkvalitňování služeb a pokračovat ve spolupráci s magistrátem i jednotlivými městskými částmi. V neposlední řadě má zájem na rozvoji cyklostezek a pruhů pro cyklisty v Praze, a to sdílením anonymizovaných dat o pohybu koloběžek nebo zkušeností z jiných měst.
 
 
Sdíleným městské mobilitě se daří i ve světě. Lime začal v tomto odvětví působit v roce 2017, kdy spustil službu sdílených kol v Severní Karolíně a postupně s ní expandoval do dalších amerických států. Elektrokoloběžky začala společnost půjčovat v únoru 2018 a o několik měsíců později začala služba fungovat v Paříži jako prvním evropském městě. Do konce minulého roku podnikli uživatelé 25 milionů jízd, během kterých urazili vzdálenost 43 milionů kilometrů. 
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik