www.svetmobilne.cz
>
>

Pražané na koloběžkách Lime najezdili přes 300 tisíc kilometrů

Pražané na koloběžkách Lime najezdili přes 300 tisíc kilometrů
, , aktualita
Společnost Lime se pochlubila zajímavými čísly o provozu svých elektrokoloběžek v Praze i ve světě. Alespoň jednou si koloběžku vypůjčilo na 50 tisíc lidí, pro tento rok se chce provozovatel zaměřit hlavně na zkvalitňování služeb.
K oblíbeným
reklama
Kalifornská společnost Lime expandovala do Prahy 28. září 2018, kdy si mohli obyvatelé i návštěvníci metropole vypůjčit první zelenobílé elektrokoloběžky. Jejich příchod otevřel diskuzi o tom, zda je tento typ dopravy vůbec vhodný do pražských ulic. Ne každý si totiž nový dopravní prostředek oblíbil, ať už kvůli neohleduplné jízdě některých uživatelů po chodníku nebo nevhodně zaparkovaným strojům.
 
Elektrické koloběžky si ovšem získaly i mnoho spokojených uživatelů, kteří tento prostředek využívají jako alternativu k pěší chůzi, automobilu nebo městské hromadné dopravě. Do konce roku 2018, tedy přibližně tři měsíce provozu, zaznamenal Lime v Praze 185 tisíc jízd o celkové délce 315 tisíc kilometrů. Alespoň jednou službu využilo téměř 50 tisíc zákazníků. Průměrná jízda trvala 9 minut a koloběžka během ní urazila vzdálenost 1,6 kilometru.
 
 
„Cílem Limu je řešit výzvy spojené s městskou mobilitou. Vidíme to po celém světě, kde každé velké město má potíže s dopravními zácpami, nedostatkem parkovacích míst a znečištěním v důsledku nadměrné dopravy. Lime přišel s ideálním řešením rychlého a pohodlného pohybu po městech, a to s nulovými emisemi,“ uvedl provozní manažer společnosti Ondřej Široký.
 
Lime tvrdí, že používáním koloběžek v Praze bylo ušetřeno 84 tun zplodin oxidu uhličitého a 20 850 litrů pohonných hmot. Avšak neupřesňuje, zda do těchto čísel započítává i zplodiny a pohonné hmoty vzniklé při při sběru a rozmísťování koloběžek v ulicích, respektive při jejich nabíjení. V roce 2019 se chce Lime zaměřit na zkvalitňování služeb a pokračovat ve spolupráci s magistrátem i jednotlivými městskými částmi. V neposlední řadě má zájem na rozvoji cyklostezek a pruhů pro cyklisty v Praze, a to sdílením anonymizovaných dat o pohybu koloběžek nebo zkušeností z jiných měst.
 
 
Sdíleným městské mobilitě se daří i ve světě. Lime začal v tomto odvětví působit v roce 2017, kdy spustil službu sdílených kol v Severní Karolíně a postupně s ní expandoval do dalších amerických států. Elektrokoloběžky začala společnost půjčovat v únoru 2018 a o několik měsíců později začala služba fungovat v Paříži jako prvním evropském městě. Do konce minulého roku podnikli uživatelé 25 milionů jízd, během kterých urazili vzdálenost 43 milionů kilometrů. 
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Qualcomm Snapdragon 855 Plus zrychluje na 2,96 GHz Qualcomm Snapdragon 855 Plus zrychluje na 2,96 GHz
Qualcomm přišel a vylepšenou verzí procesoru Snapdragon 855 Plus. Novinka dostává vyšší takt Prime jádra, které činí 2,96 GHz. Vylepšen byl mimo jiné také grafický výkon a rychlost čipu pro umělou inteligenci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple vyšetřuje vznícení iPhonu 6 v rukou 11leté dívky Apple vyšetřuje vznícení iPhonu 6 v rukou 11leté dívky
Lithiové akumulátory jsou vrtkavé a nepříliš bezpečné, o čemž se přesvědčila i 11letá dívenka v Kalifornii. Její smartphone Apple iPhone 6 se jí totiž při používání vznítil v ruce a posléze celý shořel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů
Světem aplikací pro Android se začal šířit pokročilý adware nazvaný Agent Smith nazvaný podle záporáka z Matrixu. Ten dokázal měnit legitimní aplikace a strkat do nich reklamy, z čehož hackeři pochopitelně profitovali.
16.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem
Bentley ukázal koncept svého elektrického superluxusního vozu budoucnosti, modelu EXP 100GT. Má 4 elektromotory, exotické a netradiční materiály, skleněný strop pak vytváří neobvyklou hru světel.
14.7.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem
Společnost OPPO představuje nový high-endový smartphone Reno Z, který chce být velmi slušným fotomobilem s vysokou výdrží. Přináší 48MPx snímač vzadu, 32MPx čip vepředu a velký 6,4" AMOLED displej.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala