www.svetmobilne.cz
>
>

Pražané na koloběžkách Lime najezdili přes 300 tisíc kilometrů

Pražané na koloběžkách Lime najezdili přes 300 tisíc kilometrů
, , aktualita
Společnost Lime se pochlubila zajímavými čísly o provozu svých elektrokoloběžek v Praze i ve světě. Alespoň jednou si koloběžku vypůjčilo na 50 tisíc lidí, pro tento rok se chce provozovatel zaměřit hlavně na zkvalitňování služeb.
K oblíbeným
reklama
Kalifornská společnost Lime expandovala do Prahy 28. září 2018, kdy si mohli obyvatelé i návštěvníci metropole vypůjčit první zelenobílé elektrokoloběžky. Jejich příchod otevřel diskuzi o tom, zda je tento typ dopravy vůbec vhodný do pražských ulic. Ne každý si totiž nový dopravní prostředek oblíbil, ať už kvůli neohleduplné jízdě některých uživatelů po chodníku nebo nevhodně zaparkovaným strojům.
 
Elektrické koloběžky si ovšem získaly i mnoho spokojených uživatelů, kteří tento prostředek využívají jako alternativu k pěší chůzi, automobilu nebo městské hromadné dopravě. Do konce roku 2018, tedy přibližně tři měsíce provozu, zaznamenal Lime v Praze 185 tisíc jízd o celkové délce 315 tisíc kilometrů. Alespoň jednou službu využilo téměř 50 tisíc zákazníků. Průměrná jízda trvala 9 minut a koloběžka během ní urazila vzdálenost 1,6 kilometru.
 
 
„Cílem Limu je řešit výzvy spojené s městskou mobilitou. Vidíme to po celém světě, kde každé velké město má potíže s dopravními zácpami, nedostatkem parkovacích míst a znečištěním v důsledku nadměrné dopravy. Lime přišel s ideálním řešením rychlého a pohodlného pohybu po městech, a to s nulovými emisemi,“ uvedl provozní manažer společnosti Ondřej Široký.
 
Lime tvrdí, že používáním koloběžek v Praze bylo ušetřeno 84 tun zplodin oxidu uhličitého a 20 850 litrů pohonných hmot. Avšak neupřesňuje, zda do těchto čísel započítává i zplodiny a pohonné hmoty vzniklé při při sběru a rozmísťování koloběžek v ulicích, respektive při jejich nabíjení. V roce 2019 se chce Lime zaměřit na zkvalitňování služeb a pokračovat ve spolupráci s magistrátem i jednotlivými městskými částmi. V neposlední řadě má zájem na rozvoji cyklostezek a pruhů pro cyklisty v Praze, a to sdílením anonymizovaných dat o pohybu koloběžek nebo zkušeností z jiných měst.
 
 
Sdíleným městské mobilitě se daří i ve světě. Lime začal v tomto odvětví působit v roce 2017, kdy spustil službu sdílených kol v Severní Karolíně a postupně s ní expandoval do dalších amerických států. Elektrokoloběžky začala společnost půjčovat v únoru 2018 a o několik měsíců později začala služba fungovat v Paříži jako prvním evropském městě. Do konce minulého roku podnikli uživatelé 25 milionů jízd, během kterých urazili vzdálenost 43 milionů kilometrů. 
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD
České dráhy spustily nový portál Vlakem na výlet, který zahrnuje i mobilní aplikaci pro Android a iOS. Obsahuje bohatou databázi výletů po ČR, které lze filtrovat podle regionu nebo cílové skupiny. Zajímavostí jsou interaktivní výlety nejen pro děti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Asus ZenFone Live (L2): levný smartphone v nových barvách Asus ZenFone Live (L2): levný smartphone v nových barvách
Asus v tichosti představil nástupce loňského modelu ZenFone Live (L1), který přináší několik drobných vylepšení výbavy. A z hlediska designu si zákazníci mohou vybrat z nových dvoubarevných variant. Hlavní zbraní by ovšem měla zůstat cena.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Huawei prozradil, pro které modely vydá EMUI 9.1 Huawei prozradil, pro které modely vydá EMUI 9.1
Huawei vydal dlouhý seznam smartphonů a tabletů, které na čínském trhu obdrží aktualizaci na EMUI 9.1, nejčerstvější verzi uživatelské nadstavby. V seznamu nalezneme také modely od dceřiné značky Honor.
20.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Redmi 6 ani Redmi 6A neobdrží aktualizaci na Android Pie Xiaomi Redmi 6 ani Redmi 6A neobdrží aktualizaci na Android Pie
Xiaomi nemá dobrou zprávu pro majitele dvou levných a velmi populárních smartphonů Redmi. Ani přes předchozí sliby totiž tyto modely nejspíš neobdrží aktualizaci na Android 9.0 Pie. Nasvědčují tomu informace na fóru MIUI.
20.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře