www.svetmobilne.cz
>
>

Pražané na koloběžkách Lime najezdili přes 300 tisíc kilometrů

Pražané na koloběžkách Lime najezdili přes 300 tisíc kilometrů
, , aktualita
Společnost Lime se pochlubila zajímavými čísly o provozu svých elektrokoloběžek v Praze i ve světě. Alespoň jednou si koloběžku vypůjčilo na 50 tisíc lidí, pro tento rok se chce provozovatel zaměřit hlavně na zkvalitňování služeb.
K oblíbeným
reklama
Kalifornská společnost Lime expandovala do Prahy 28. září 2018, kdy si mohli obyvatelé i návštěvníci metropole vypůjčit první zelenobílé elektrokoloběžky. Jejich příchod otevřel diskuzi o tom, zda je tento typ dopravy vůbec vhodný do pražských ulic. Ne každý si totiž nový dopravní prostředek oblíbil, ať už kvůli neohleduplné jízdě některých uživatelů po chodníku nebo nevhodně zaparkovaným strojům.
 
Elektrické koloběžky si ovšem získaly i mnoho spokojených uživatelů, kteří tento prostředek využívají jako alternativu k pěší chůzi, automobilu nebo městské hromadné dopravě. Do konce roku 2018, tedy přibližně tři měsíce provozu, zaznamenal Lime v Praze 185 tisíc jízd o celkové délce 315 tisíc kilometrů. Alespoň jednou službu využilo téměř 50 tisíc zákazníků. Průměrná jízda trvala 9 minut a koloběžka během ní urazila vzdálenost 1,6 kilometru.
 
 
„Cílem Limu je řešit výzvy spojené s městskou mobilitou. Vidíme to po celém světě, kde každé velké město má potíže s dopravními zácpami, nedostatkem parkovacích míst a znečištěním v důsledku nadměrné dopravy. Lime přišel s ideálním řešením rychlého a pohodlného pohybu po městech, a to s nulovými emisemi,“ uvedl provozní manažer společnosti Ondřej Široký.
 
Lime tvrdí, že používáním koloběžek v Praze bylo ušetřeno 84 tun zplodin oxidu uhličitého a 20 850 litrů pohonných hmot. Avšak neupřesňuje, zda do těchto čísel započítává i zplodiny a pohonné hmoty vzniklé při při sběru a rozmísťování koloběžek v ulicích, respektive při jejich nabíjení. V roce 2019 se chce Lime zaměřit na zkvalitňování služeb a pokračovat ve spolupráci s magistrátem i jednotlivými městskými částmi. V neposlední řadě má zájem na rozvoji cyklostezek a pruhů pro cyklisty v Praze, a to sdílením anonymizovaných dat o pohybu koloběžek nebo zkušeností z jiných měst.
 
 
Sdíleným městské mobilitě se daří i ve světě. Lime začal v tomto odvětví působit v roce 2017, kdy spustil službu sdílených kol v Severní Karolíně a postupně s ní expandoval do dalších amerických států. Elektrokoloběžky začala společnost půjčovat v únoru 2018 a o několik měsíců později začala služba fungovat v Paříži jako prvním evropském městě. Do konce minulého roku podnikli uživatelé 25 milionů jízd, během kterých urazili vzdálenost 43 milionů kilometrů. 
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft Surface Duo jde do předprodeje za nemalých $1399 Microsoft Surface Duo jde do předprodeje za nemalých $1399
Microsoft Surface Duo bylo představeno koncem loňského roku a čekalo se na něj až do dneška. Nyní je ale konečně možné si nové zařízení objednat. Mezitím však stačilo trochu zastarat a nebude moc levné.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom
Oslavy 10letého výročí Xiaomi se nesou ve znamení nových produktů. Jedním z nich je i smartphone Mi 10 Ultra, který přináší tři "120". Má 120Hz displej, fotoaparáty se 120× zoomem a ultra rychlé 120W nabíjení.
12.8.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou
Elektromobily jsou mnohými považovány za velmi nebezpečné zejména kvůli akumulátoru, jehož případný požár je v podstatě neuhasitelný. Jeden z řidičů Tesly Model S ale naopak byl rád, že při nehodě seděl v Tesle Model S s vysokým pětihvězdičkovým hodnocením.
12.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA
Lucid Motors chce už za pár týdnů představit svůj elektromobil Air EV. Ten má být doslova rekordmanem v dojezdu, který má překonat i Teslu Model S. Hovoří se totiž o 517 mílích, tedy 832 kilometrech.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12 Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12
Na letošní podzim si Apple chystá čtyři nové telefony řady iPhone 12. Půjde o iPhone 12 a 12 Pro, přičemž ke každému z nich bude k dispozici i zvětšená varianta Max. Zatímco tyto modely mají mít podporu 5G, údajně se má chystat i 4G/LTE verze.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala