Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pracovní Lenovo V730 bude kříženec řad ThinkPad a IdeaPad

7.12.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Pracovní notebook od Lenova, ale ThinkPad to není. Znalé čtenáře jistě napadne cenově dostupnější řada V, která brzy nejspíš dostane přírůstek v podobě modelu V730. Vybavena by měla být 13" displejem a 8: generací procesorů Intel Core.
Německý web WInfuture.de přinesl detaily o připravovaném notebooku Lenovo V730, který by mohl být představen nejpozději začátkem letošního roku. Půjde o pracovní model, který se však nezařadí pod legendární značku ThinkPad. Místo toho zamíří do řady V, která zahrnuje notebooky pro pracovní nasazení za pžijatelnější ceny. Design z matného černého kovu sice může na první pohled připomenout ThinkPady, marně byste ovšem hledali typickou klávesnici, tlačítka touchpadu nebo ovládací prvek trackpoint z této prémiové řady. Uvidíme, zda bude novinka alespoň tak bytelná a trvanlivá.
 
 
13" IPS displej údajně nese rozlišení 1920 x 1080 pixelů (Full HD) a postrádá dotykové ovládání, které však v kategorii pracovních strojů není zase tak žádané. Odolné panty umožňují sklopení obrazovky až do roviny 180 stupňů, všimnout si můžeme také poměrně tenkých rámečků okolo. To by mělo přispět také k celkovému snížení rozměrů notebooku. Nad displejem údajně nalezneme 720p webkameru.
 
Lenovo V730 by mělo být poháněno osmou generací procesorů Intel Core na architektuře Kaby Lake-R. V nejvyšší konfiguraci podle uniklých informací půjde o čtyřjádrový Intel Core i7-8550U, který nabízí takt 1,8 GHz, v turbo režimu dokonce až 4,0 GHz. Sáhnout by mělo být možné sáhnout maximálně po verzi s16GB operační paměti DDR4-2133 a 512GB SSD. Nepřekvapí podpora Wi-Fi 802.11ac 2x2 MiMO ani Bluetooth 4.1, naopak chybí LTE. Co se týče konektorů, hovoří zdroj o dvou portech USB 3.0 a po jednom USB Type-C, HDMI, Ethernet a čtečce SD karet.
45Wh baterie by měla nabídnout až osmihodinovou výdrž. Notebook údajně měří v pase 15,9 mm a vážit 1,2 kg. Dodáván bude s operačním systémem Windows 10 Pro. Lenovo V730 se nejspíš představí začátkem ledna na veletrhu CES 2018 v Las Vegas. A jistě nepůjde o jedinou novinku z kategorie notebooků, které se při této příležitosti dočkáme. Můžeme proto očekávat, že v následujících týdnech uniknou na internet další nové modely od Lenova i dalších výrobců.
 


reklama