Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Lenovo slaví 25. výročí ThinkPadů retro modelem

5.10.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Řada pracovních notebooků ThinkPad dnes slaví narozeniny a Lenovo si pro tuto příležitost připravilo speciální model ThinkPad 25 kombinující moderní komponenty s několika retro prvky. Dostupný bude v limitovaném množství a jen na vybraných trzích.
V roce 1992, kdy byl internet ještě v plenkách a neexistovaly například dnes už samozřejné bezdrátové technologie Wi-Fi či Bluetooth, uvedlo IBM vůbec první přenosný počítač ThinkPad. Od té doby bylo představeno mnoho modelů, kterých se celkem prodalo více než 100 milionů kusů. Změnilo se však mnohem více věcí. Značka ThinkPad dnes už patří Lenovu, které v tradici pokračuje. A výročí 25 let se rozhodlo oslavit ve velkém stylu speciálním modelem, který se v mnohém inspiroval od tradičních ThinkPadů, ale využívá moderní komponenty.
 
Původní IBM ThinkPad 700C představený 5. října 1992
 
Od ostatních dnešních ThinkPadů se odlišuje tradičním barevným logem a speciálním balení, ve kterém bude doručen. Srdce nejednoho pamětníka také jistě zaplesá při pohledu na sedmiřádkovou klávesnici s výrazně vystouplými klávesami. Nechybí modře zvýrazněná klávesa Enter, samostatné klávesy pro ovládání hlasitosti či nadstandardní nabídka stavových diod. Kromě touchpadu nechybí ani drobný ovládací prvek TrackPoint, naopak marně byste hledali lampičku, místo ní využil výrobce běžné podsvícení klávesnice.
 
 
Nový Lenovo ThinkPad 25
 
Pokud pomineme pár retro vychytávek, nabídne ThinkPad 25 standardní výbavu, kterou bychom očekávali od moderního pracovního notebooku. 14" dotykový displej nese rozlišení 1920 x 1080 pixelů (Full HD) a uvnitř tepe dvoujádrový procesor Intel Core i7-7500U sedmé generace doplněný o 16GB operační paměť. Dále je k dispozici 512GB SSD a grafická karta Nvidia GeForce 940MX. K dostání bude pouze jedna konfigurace, takže pokud vám uvedené komponenty nevyhovují, budete se muset poohlédnout po jiném ThinkPadu z nabídky Lenova.
 
 
Notebook nabízí podporu Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.2, z konektorů potom nechybí trojice portů USB 3.0, USB Type-C s Thunderbolt 3, HDMI, Gigabit Ethernet,3,5mm audio jack ani možnost mechanického dokování. O vyšší zabezpečení operačního systému Windows 10 Pro se stará čtečka otisků prstů a infračervená kamera pro rozpoznávání obličeje. Bezmála čtrnáctihodinovou výdrž by měla zajistit 48Wh baterie, která se skládá ze tří integrovaných a tří vyměnitelných článků. Lenovo ThinkPad 25 se bude prodávat v omezeném množství a jen ve vybraných zemích. Cena byla stanovena na dost vysokých 1 899 dolarů, v přepočtu 42 000 Kč bez DPH.
 
Zdroj: Lenovo.com


reklama