Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Powerbanky Kingston MobileLite Wireless G3 a Pro s USB port a SDXC slotem

12.1.2016, Milan Šurkala, aktualita
Kingston uvedl dvě powerbanky, které jsou vybaveny Wi-Fi rozhraním a možností přistupovat na USB klíčenky nebo SDXC karty díky zabudovaným slotům. Verze Wireless Pro má dokonce i 64 GB vlastní paměti a kromě nabíjení umí i zálohovat data.
V předminulém roce jsme testovali powerbanku Kingston MobileLite Wireless G2 a nyní byl představen nástupce MobileLite Wireless G3 (MLWG3) a Wireless Pro. Tato zařízení kombinují mnoho různých funkcí zároveň. MobileLite Wireless G3 má 5400mAh akumulátor s napětím 3,8 V, což by mělo stačit na dvě nabití smartphonu. Díky rychlému 2A USB portu by to mělo navíc proběhnout velmi rychle (pokud to smartphone podporuje). Funkce powerbanky ale zdaleka není jediná. Wireless G3 má i bezdrátové Wi-Fi rozhraní (2,4GHz 802.11b/g/n a 5GHz 802.11ac), díky čemuž se dá připojit k powerbance a k připojeným úložným zařízením.


Kingston MobileLite Wireless G3


Wireless G3 má totiž slot pro paměťové karty SD/SDHC/SDXC a USB port. Data ze smartphonu tak můžete bezdrátově poslat přes powerbanku na USB klíčenku nebo paměťovou kartu a samozřejmě i obráceně. Powerbanka měří 115×80×24 mm a váží 192 gramů. V balení najdete i USB-microUSB kabel.


Kingston MobileLite Wireless Pro


V nabídce je nově i model Kingston MobileLite Wireless Pro, který je variantou předchozího. Má ještě o něco vyšší kapacitu vnitřní baterie, ta činí 6700 mAh. Hlavní změnou je ale vnitřní 64GB paměť, takže vedle USB klíčenek a SD karet můžete data ukládat i přímo do powerbanky. Při stejných rozměrech vzrostla hmotnost na 194 gramů.

Zdroj: kingston.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama