www.svetmobilne.cz
>
>
>

Používáte aplikaci CM Launcher 3D? Data ponechává bez ochrany

Používáte aplikaci CM Launcher 3D? Data ponechává bez ochrany
, , aktualita
CM Launcher 3D patří se stovkami milionů stažení k nejoblíbenějším aplikacím svého druhu. Přesto bylo zjištěno, že s ochranou dat si vývojáři hlavu příliš nelámou. Jedná se o další pochybení společnosti Cheetah Mobile.
K oblíbeným
reklama
Cheetah Mobile patří k nejúspěšnějším vývojářům v Google Play Store, tedy alespoň pokud budeme posuzovat počet instalací aplikací. Zároveň se jedná o dost kontroverzní společnost, která byla v minulosti zapojena do podvodu s reklamou. S daty uživatelů navíc vývojáři bez okolků obchodují. Nyní byl objeven další problém, které se týká jedné z aplikací. Ve srovnání s předchozími prohřešky se sice jedná spíše o drobnost, ale opět dokazuje, že titulům od Cheetah Mobile by uživatelé neměli věřit. Tentokrát se týká aplikace CM Launcher 3D, která jen v Google Play Store zaznamenala stovky milionů stažení a navíc se může pochlubit velmi solidním hodnocením 4,5 hvězdičky. Ve svém názvu nese dvojici přídomků: „Personalizovaný, bezpečný“. Zatímco první z nich asi tento launcher obhájí, s druhým už nastává problém.
 
 
Vývojář Till Kottmann se rozhodl této aplikaci podívat na zoubek a „rozebral“ proto instalační balíček APK. Zjistil přitom, že CM Launcher 3D využívá k ukládání dat nezabezpečené servery společnosti Amazon Web Services (AWS). Do cloudového úložiště, kam jsou ukládány tapety, témata, ikony a další data, tedy může získat přístup kdokoliv. A nejen to, dokonce může tyto soubory upravovat. Případný útočník by tak mohl nahradit třeba uložené tapety vlastními a způsobit tak společnosti ostudu, případně způsobit pád aplikace. Nabízejí se ovšem také další možnosti zneužití této nepozornosti, hacker by třeba mohl do telefonů uživatelů tímto způsobem propašovat malware.

Tento nezabezpečený server navíc údajně nepoužívá pouze CM Launcher 3D, ale také další aplikace od Cheetah Mobile. Uživatelům proto doporučujeme zvážit, zda i po všech skandálech používat aplikace této společnosti. Povedených launcherů najdete v Google Play Store více než dost. Problémy nedávno postihly třeba také oblíbenou aplikaci QuickPic, kterou pod svá křídla získal Cheetah Mobile. Google v minulosti odstranil několik aplikací této společnosti ze svého virtuálního tržiště, protože měla zneužíval odměny za instalaci nových aplikací. Dělala to tak, že sledovala, jaké aplikaci si uživatel instaluje do svého telefonu, a pokud se jednalo o některý z titulů, za který mohlo získat odměnu, simulovala kliknutí na příslušnou reklamu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvádí Galaxy A30s a A50s se 3 fotoaparáty Samsung uvádí Galaxy A30s a A50s se 3 fotoaparáty
Do střední třídy poputují dvě novinky společnosti Samsung Galaxy A30s a A50s. Obě přinesou tři zadní fotoaparáty včetně 5MPx hloubkové kamerky, 6,4" Super AMOLED displej a velký 4000mAh akumulátor.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG představuje vyšší low-end K40S a K50S LG představuje vyšší low-end K40S a K50S
Společnost LG představuje dvě novinky do vyššího low-endu, resp. nižšího mainstreamu. Jde o modely K40S a K50S s velkým 6,1”, resp. 6,5” FullVision HD+ displejem a nově i širokoúhlým fotoaparátem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone 11 Pro by měl dostat podporu pera Pencil Apple iPhone 11 Pro by měl dostat podporu pera Pencil
Uvedení nových iPhonů se blíží a s tím se začíná i objevovat více a více informací o nich. Např. to vypadá, že by nové telefony mohly přijít s podporou Apple Pencil, patrně ale v nějaké menší variantě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chevrolet vylepšuje "chemii", Boltu zvyšuje dojezd o 9 % Chevrolet vylepšuje "chemii", Boltu zvyšuje dojezd o 9 %
Vývoj lithiových akumulátorů jde pořád kupředu a hustota energie se sice pomalu, ale stále zvyšuje. Ukazuje to i Chevrolet, kterému se díky novým poznatkům podařilo zvýšit dojezd elektromobilu Bolt o 9 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Waymo míří na Floridu, otestuje autonomní auta v dešti Waymo míří na Floridu, otestuje autonomní auta v dešti
Většina testování autonomních vozidel probíhá v Arizoně, kde je skoro pořád slunečno. Waymo chce ale posunout laťku trochu výš a chce zjistit, co se stane, když začne pořádně pršet. Míří tedy na Floridu za hurikány.
Včera, aktualita, Milan Šurkala