www.svetmobilne.cz
>
>
>

Používáte aplikaci CM Launcher 3D? Data ponechává bez ochrany

Používáte aplikaci CM Launcher 3D? Data ponechává bez ochrany
, , aktualita
CM Launcher 3D patří se stovkami milionů stažení k nejoblíbenějším aplikacím svého druhu. Přesto bylo zjištěno, že s ochranou dat si vývojáři hlavu příliš nelámou. Jedná se o další pochybení společnosti Cheetah Mobile.
K oblíbeným
reklama
Cheetah Mobile patří k nejúspěšnějším vývojářům v Google Play Store, tedy alespoň pokud budeme posuzovat počet instalací aplikací. Zároveň se jedná o dost kontroverzní společnost, která byla v minulosti zapojena do podvodu s reklamou. S daty uživatelů navíc vývojáři bez okolků obchodují. Nyní byl objeven další problém, které se týká jedné z aplikací. Ve srovnání s předchozími prohřešky se sice jedná spíše o drobnost, ale opět dokazuje, že titulům od Cheetah Mobile by uživatelé neměli věřit. Tentokrát se týká aplikace CM Launcher 3D, která jen v Google Play Store zaznamenala stovky milionů stažení a navíc se může pochlubit velmi solidním hodnocením 4,5 hvězdičky. Ve svém názvu nese dvojici přídomků: „Personalizovaný, bezpečný“. Zatímco první z nich asi tento launcher obhájí, s druhým už nastává problém.
 
 
Vývojář Till Kottmann se rozhodl této aplikaci podívat na zoubek a „rozebral“ proto instalační balíček APK. Zjistil přitom, že CM Launcher 3D využívá k ukládání dat nezabezpečené servery společnosti Amazon Web Services (AWS). Do cloudového úložiště, kam jsou ukládány tapety, témata, ikony a další data, tedy může získat přístup kdokoliv. A nejen to, dokonce může tyto soubory upravovat. Případný útočník by tak mohl nahradit třeba uložené tapety vlastními a způsobit tak společnosti ostudu, případně způsobit pád aplikace. Nabízejí se ovšem také další možnosti zneužití této nepozornosti, hacker by třeba mohl do telefonů uživatelů tímto způsobem propašovat malware.

Tento nezabezpečený server navíc údajně nepoužívá pouze CM Launcher 3D, ale také další aplikace od Cheetah Mobile. Uživatelům proto doporučujeme zvážit, zda i po všech skandálech používat aplikace této společnosti. Povedených launcherů najdete v Google Play Store více než dost. Problémy nedávno postihly třeba také oblíbenou aplikaci QuickPic, kterou pod svá křídla získal Cheetah Mobile. Google v minulosti odstranil několik aplikací této společnosti ze svého virtuálního tržiště, protože měla zneužíval odměny za instalaci nových aplikací. Dělala to tak, že sledovala, jaké aplikaci si uživatel instaluje do svého telefonu, a pokud se jednalo o některý z titulů, za který mohlo získat odměnu, simulovala kliknutí na příslušnou reklamu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BMW Vision M Next, koncept hybridního suspersportu BMW Vision M Next, koncept hybridního suspersportu
Automobilka BMW představuje koncept své hybridní sportovní budoucnosti. Nový Vision M Next totiž slibuje výkon 600 koní, přitom má být také úsporným a ekologickým vozem s moderními technologiemi zaměřenými na řidiče.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ford Puma se vrací, tentokrát jako SUV Ford Puma se vrací, tentokrát jako SUV
Ford Puma se vrací do výrobního programu, tentokrát to už ale nebude malé stylové kupé na bázi Fiesty, ale malé SUV. I tentokrát ale bude s Fiestou sdílet podlahovou plošinu. Těšit se můžeme na hybridní pohon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Solární auto Lightyear One má prototyp, ujede 725 km Solární auto Lightyear One má prototyp, ujede 725 km
Před dvěma lety byl oznámen vývoj solárního auta Lightyear One a nyní byl představen první prototyp vozu. Dle výrobce má na jedno nabití akumulátoru ujet 725 km a díky solárním panelům se přes den dokáže nabít na mnoho desítek km.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple uvolnil iOS 13 jako veřejnou betaverzi Apple uvolnil iOS 13 jako veřejnou betaverzi
Pokud chcete běžně vyzkoušet betaverze produktů Apple, potřebujete mít placený vývojářský účet. iOS 13 a jiné novinky ale nově budete moci vyzkoušet i ve veřejném betatestu. K dispozici je i iPadOS a macOS Catalina.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo? Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo?
Už dobře víme, že se papírové spotřeby aut velmi často rozcházejí s realitou dosahovanou na silnicích. Největší kouzla ale výrobci jednoznačně vytváří u plug-in hybridů. Proč tomu tak je a kdo za to vlastně může?
Včera, článek, Milan Šurkala