www.svetmobilne.cz
>
>
>

Používáte aplikaci CM Launcher 3D? Data ponechává bez ochrany

Používáte aplikaci CM Launcher 3D? Data ponechává bez ochrany
, , aktualita
CM Launcher 3D patří se stovkami milionů stažení k nejoblíbenějším aplikacím svého druhu. Přesto bylo zjištěno, že s ochranou dat si vývojáři hlavu příliš nelámou. Jedná se o další pochybení společnosti Cheetah Mobile.
K oblíbeným
reklama
Cheetah Mobile patří k nejúspěšnějším vývojářům v Google Play Store, tedy alespoň pokud budeme posuzovat počet instalací aplikací. Zároveň se jedná o dost kontroverzní společnost, která byla v minulosti zapojena do podvodu s reklamou. S daty uživatelů navíc vývojáři bez okolků obchodují. Nyní byl objeven další problém, které se týká jedné z aplikací. Ve srovnání s předchozími prohřešky se sice jedná spíše o drobnost, ale opět dokazuje, že titulům od Cheetah Mobile by uživatelé neměli věřit. Tentokrát se týká aplikace CM Launcher 3D, která jen v Google Play Store zaznamenala stovky milionů stažení a navíc se může pochlubit velmi solidním hodnocením 4,5 hvězdičky. Ve svém názvu nese dvojici přídomků: „Personalizovaný, bezpečný“. Zatímco první z nich asi tento launcher obhájí, s druhým už nastává problém.
 
 
Vývojář Till Kottmann se rozhodl této aplikaci podívat na zoubek a „rozebral“ proto instalační balíček APK. Zjistil přitom, že CM Launcher 3D využívá k ukládání dat nezabezpečené servery společnosti Amazon Web Services (AWS). Do cloudového úložiště, kam jsou ukládány tapety, témata, ikony a další data, tedy může získat přístup kdokoliv. A nejen to, dokonce může tyto soubory upravovat. Případný útočník by tak mohl nahradit třeba uložené tapety vlastními a způsobit tak společnosti ostudu, případně způsobit pád aplikace. Nabízejí se ovšem také další možnosti zneužití této nepozornosti, hacker by třeba mohl do telefonů uživatelů tímto způsobem propašovat malware.

Tento nezabezpečený server navíc údajně nepoužívá pouze CM Launcher 3D, ale také další aplikace od Cheetah Mobile. Uživatelům proto doporučujeme zvážit, zda i po všech skandálech používat aplikace této společnosti. Povedených launcherů najdete v Google Play Store více než dost. Problémy nedávno postihly třeba také oblíbenou aplikaci QuickPic, kterou pod svá křídla získal Cheetah Mobile. Google v minulosti odstranil několik aplikací této společnosti ze svého virtuálního tržiště, protože měla zneužíval odměny za instalaci nových aplikací. Dělala to tak, že sledovala, jaké aplikaci si uživatel instaluje do svého telefonu, a pokud se jednalo o některý z titulů, za který mohlo získat odměnu, simulovala kliknutí na příslušnou reklamu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvedl odolný tablet Galaxy Tab Active 3 Samsung uvedl odolný tablet Galaxy Tab Active 3
Samsung je jednou z mála společností, která nadále aktivně vyvíjí tablety. Novinkou v jejím výrobním programu je nyní Galaxy Tab Active 3. Jak už napovídá název, jde o vysoce odolnou variantu tabletu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI
Mercedes-Benz vyvinul velmi zajímavý elektromobil Vision AVTR na motivy filmu Avatar. Nyní představil i jeho funkční prototyp. Uvidíte způsob jeho ovládání, schopnost krabího pohybu i další detaily.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz
Samsung chystá nové procesory Exynos a nyní se začíná místo modelu 1000 mluvit o verzi 2100. Ta by měla mít 8 jader a to nejrychlejší má běžet až na frekvenci 2,91 GHz. I proto by neměl stačit na Snapdragon 875.
28.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala