Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Porsche uvede svůj první elektromobil, plánuje 20.000 kusů ročně

29.11.2016, Milan Šurkala, aktualita
Porsche je další z automobilek, které plánují elektrickou ofenzivu. Jedním z elektromobilů má být nový sedan, který naváže na koncept Mission E. Plánuje se výroba 20 tisíc kusů ročně a Porsche slibuje nabití na 80 % za pouhých 15 minut.
Elektromobily budou patrně brzy docela běžnou součástí silnic. Pět automobilek, mezi nimiž je i Porsche, plánuje vytvořit evropskou síť rychlonabíječek. Tato infrastruktura může pomoci rozšíření této koncepce dopravy, pokud se zároveň podaří vyřešit i její další problémy. Samo Porsche chce tyto nabíječky použít např. pro svůj připravovaný sedan, který naváže na koncept Mission E z minulého roku.


Porsche Mission E


Porsche si s připravovaným elektromobilem dost věří, počítá s produkcí 20 tisíc kusů ročně. Pro zajímavost, produkce Panamery za loňský rok byla nižších 15.055 kusů, Porsche tedy cílí na ještě vyšší prodeje elektrického modelu. Na druhou stranu Tesle se v roce 2015 podařilo vyrobit lehce přes 50 tisíc konkurenčních sedanů Tesla Model S.


Nabíjení Porsche Mission E


Nový model by se měl představit do roku 2020, nějakou dobu si na něj tedy ještě počkáme. Aby se tak stalo, Porsche už hovoří o plánu zaměstnat do tohoto projektu dalších 1400 lidí. O autě toho zatím moc nevíme, ale koncept Mission E naznačuje dvě motory, pohon všech kol a výkon 600 koní. To by mělo zaručit zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy. Zatím se hovoří o dojezdu 310 mil (cca 500 kilometrů) a možnosti nabití na 80 % za pouhých 15 minut. Místo zpětných zrcátek by auto mělo mít kamery, jejichž obraz se promítá ve spodních rozích předního skla.

Zdroj: bussinessinsider.com, electrec.co
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama