www.svetmobilne.cz
>
>

Porsche jako první německá automobilka končí s diesely

Porsche jako první německá automobilka končí s diesely
, , aktualita
Porsche se rozhodlo k razantnímu, ale ne zas tolik překvapivému kroku. Ze své nabídky zcela vyřadí naftové motory. Jedná se mimo jiné o reakci na kauzu Dieselgate, do které byla automobilka zapletena.
K oblíbeným
reklama
„Doba bezdieselová“ pomalu začíná. První německou automobilkou, které se ze svého portfolia rozhodla zcela vyřadit naftové motory, je Porsche. A nejde zase o tak velké překvapení. V roce 2017 tvořily diesely jen 12 % celosvětového podílu ve vozech této značky a od února letošního roku nemá Porsche v nabídce žádný model s tímto typem pohonné jednotky. „Porsche nedémonizuje diesel. Je a zůstane důležitou pohonnou technologií. Jako výrobce sportovních automobilů, pro které hraje nafta vždy vedlejší roli, jsme došli k závěru, že bychom rádi bezolovnatou budoucnost. Samozřejmě se budeme i nadále starat o naše stávající zákazníky naftových motorů s profesionalitou, kterou očekávají,“ prohlásil k tomuto kroku generální ředitel společnosti Porsche AG Oliver Blume.
 
 
Elektromobil Porsche Taycan a rychlonabíječka
 
Automobilka se nyní zaměřuje především na ekologičtější formy pohonu, a zákazníci na to (i přes sportovní zaměření značky) slyší. Více než 60 % vozů Panamera prodaných v Evropě jsou hybridy. Do roku 2022 chce Porsche investovat více než šest miliard eur do elektronické mobility a vytvořit tak základ pro budoucí udržitelný růst. Už příští rok automobilka uvede na trh Taycan, svůj první čistě elektrický sportovní model. Vozidlo má být „CO2 neutrální“ a využívat zelenou energii ze sítě 800V rychlonabíječek rozestavěné po celé Evropě. V roce 2025 by potom každé druhé Porsche mělo mít hybridní nebo čistě elektrický pohon.
 
Malý zájem zákazníků i zaměření na ekologičtější pohony jsou rozumné důvody, proč Porsche ze své nabídky vyřadilo naftové motory. Zdá se ovšem dost nepravděpodobné, že by v rozhodnutí nehrála roli i nedávná kauza Dieselgate. Připomeňme, že Porsche bylo jednou z německých automobilek, která se podvodů účastnila. Více než 13 tisíc vozidel Cayenne mělo naftový motor s nepovolenou řídící jednotkou, která měla při emisních testech využívat jinou konfiguraci než při běžné jízdě. Tato aféra potom bezesporu poškodila pověst Porsche i dieselů obecně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Příchod Samsungu Galaxy Fold nejistý, Best Buy ruší objednávky Příchod Samsungu Galaxy Fold nejistý, Best Buy ruší objednávky
Skládací smartphone Samsung Galaxy Fold byl sice představen už před pár měsíci, ale stále ještě není na trhu. Navíc to nevypadá, že by se tak mělo stát v dohledné době. Řetězce začínají rušit předobjednávky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Redmi K20 a K20 Pro budou low-costové vlajkové lodě Redmi K20 a K20 Pro budou low-costové vlajkové lodě
Xiaomi, respektive jeho značka Redmi, se nás příští týden pokus přesvědčit, že vlajková loď se Snapdragonem 855 a kvalitním fotoaparátem může stát stejně jako telefon střední třídy. Pojďme si shrnou poslední uniklé informace o těchto novinkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Používáte aplikaci CM Launcher 3D? Data ponechává bez ochrany Používáte aplikaci CM Launcher 3D? Data ponechává bez ochrany
CM Launcher 3D patří se stovkami milionů stažení k nejoblíbenějším aplikacím svého druhu. Přesto bylo zjištěno, že s ochranou dat si vývojáři hlavu příliš nelámou. Jedná se o další pochybení společnosti Cheetah Mobile.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Prohlížeč Tor pro Android vyšel ve stabilní verzi Prohlížeč Tor pro Android vyšel ve stabilní verzi
Po měsících testování vyšlo první stabilní sestavení internetového prohlížeče Tor pro Android. Uživatelům poskytuje více soukromí než jiné mobilní prohlížeče. S verzí pro iOS se nepočítá a vývojáři vysvětlují, co je důvodem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Huawei byl vyloučen z Wi-Fi Alliance a SD Association. Přijde i o technologie ARM Huawei byl vyloučen z Wi-Fi Alliance a SD Association. Přijde i o technologie ARM
Huawei přišel o členství v několika asociacích, které se starají o významné standardy. Čínskému výrobci by to mohlo zkomplikovat třeba používání microSD karet. Nejistá je také budoucnost procesorů Kirin.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik