www.svetmobilne.cz
>
>

Porsche jako první německá automobilka končí s diesely

Porsche jako první německá automobilka končí s diesely
, , aktualita
Porsche se rozhodlo k razantnímu, ale ne zas tolik překvapivému kroku. Ze své nabídky zcela vyřadí naftové motory. Jedná se mimo jiné o reakci na kauzu Dieselgate, do které byla automobilka zapletena.
reklama
„Doba bezdieselová“ pomalu začíná. První německou automobilkou, které se ze svého portfolia rozhodla zcela vyřadit naftové motory, je Porsche. A nejde zase o tak velké překvapení. V roce 2017 tvořily diesely jen 12 % celosvětového podílu ve vozech této značky a od února letošního roku nemá Porsche v nabídce žádný model s tímto typem pohonné jednotky. „Porsche nedémonizuje diesel. Je a zůstane důležitou pohonnou technologií. Jako výrobce sportovních automobilů, pro které hraje nafta vždy vedlejší roli, jsme došli k závěru, že bychom rádi bezolovnatou budoucnost. Samozřejmě se budeme i nadále starat o naše stávající zákazníky naftových motorů s profesionalitou, kterou očekávají,“ prohlásil k tomuto kroku generální ředitel společnosti Porsche AG Oliver Blume.
 
 
Elektromobil Porsche Taycan a rychlonabíječka
 
Automobilka se nyní zaměřuje především na ekologičtější formy pohonu, a zákazníci na to (i přes sportovní zaměření značky) slyší. Více než 60 % vozů Panamera prodaných v Evropě jsou hybridy. Do roku 2022 chce Porsche investovat více než šest miliard eur do elektronické mobility a vytvořit tak základ pro budoucí udržitelný růst. Už příští rok automobilka uvede na trh Taycan, svůj první čistě elektrický sportovní model. Vozidlo má být „CO2 neutrální“ a využívat zelenou energii ze sítě 800V rychlonabíječek rozestavěné po celé Evropě. V roce 2025 by potom každé druhé Porsche mělo mít hybridní nebo čistě elektrický pohon.
 
Malý zájem zákazníků i zaměření na ekologičtější pohony jsou rozumné důvody, proč Porsche ze své nabídky vyřadilo naftové motory. Zdá se ovšem dost nepravděpodobné, že by v rozhodnutí nehrála roli i nedávná kauza Dieselgate. Připomeňme, že Porsche bylo jednou z německých automobilek, která se podvodů účastnila. Více než 13 tisíc vozidel Cayenne mělo naftový motor s nepovolenou řídící jednotkou, která měla při emisních testech využívat jinou konfiguraci než při běžné jízdě. Tato aféra potom bezesporu poškodila pověst Porsche i dieselů obecně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
VW chystá 7místné elektrické SUV I.D. Lounge VW chystá 7místné elektrické SUV I.D. Lounge
Automobilka Volkswagen chystá spoustu nových elektrických modelů řady I.D. a mezi nimi by se mělo objevit i nové sedmimístné SUV I.D. Lounge. To by mělo být jedním ze tří nových elektrických SUV představených do roku 2022.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru
Uvedení nové Tesly Roadster se pomaličku blíží. Sice to ještě nějakou dobu potrvá, nicméně automobilka prezentovala video demonstrující drtivou akceleraci vozu, kdy je na 96 km/h za pouhých 1,9 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A8s oficiálně: první smartphone s „průstřelem“ Samsung Galaxy A8s oficiálně: první smartphone s „průstřelem“
Samsung přestavil světově první smartphone, který místo výřezu využívá otvor v displeji pro čelní kameru. K tomu navíc přidává našlapanou výbavu včetně až 8GB RAM nebo trojitého zadního fotoaparátu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Google nejspíš nabídne i levnější Pixel 3 Lite XL Google nejspíš nabídne i levnější Pixel 3 Lite XL
Google připravuje telefon střední třídy, které by měly nabídnout některé výhody Pixelů širímu okruhu zákazníků. Nyní se objevily rendery, které kromě již známého Pixelu 3 Lite ukazují také větší Pixel 3 Lite XL.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Musk by zvládl bankrot Tesly a chce koupit továrny od GM Musk by zvládl bankrot Tesly a chce koupit továrny od GM
Elon Musk se nechal slyšet, že by lepší vozy konkurence a případný bankrot Tesly nebral za velký problém, pokud to posune elektromobilitu kupředu. Společnost však chce expandovat a koupit zavřené továrny od GM. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala