www.svetmobilne.cz
>
>

Porsche 911 GT2 RS je opět nejrychlejším autem na Nürburgringu

Porsche 911 GT2 RS je opět nejrychlejším autem na Nürburgringu
, , aktualita

Před rokem se Porsche 911 GT2 RS stalo nejrychlejším sériovým autem na okruhu Nürburgring. Titul mu vzalo Lamborghini Aventador SVJ, od kterého si ho s časem 6 minut 40,3 sekundy bere zpět. I když…

reklama
Porsche si nenechalo líbit, že se Lamborghini povedlo překonat jeho nejrychlejší čas na okruhu Nürburgring. V září 2017 totiž zajelo Porsche 911 GT2 RS nejrychlejší čas s hodnotou 6 minut 47,25 sekundy, načež bylo letos v červenci poraženo supersportem Lamborghini Aventador SVJ. To dosáhlo času 6 minut 44,93 sekundy. Nyní se Porsche podařilo zajet o něco rychlejší čas, i když v tomto případě nešlo o úplně sériovou 911 GT2 RS. Vůz si totiž vzala do parády americká společnost Manthey Racing, která jej speciálně vyladila na tento okruh. Auto je tak sice stále schopno jízdy po normálních silnicích (jde jej přihlásit na značky), ale nejde o sériový vůz, který si lze běžně koupit. Z tohoto pohledu má Lamborghini titul stále v kapse.
 
Porsche 911 GT2 RS
 
Pokud jde o úpravy na 911 GT2 RS, bylo vyladěno odpružení a automobil také dostal závodní sedačku, což ale nijak neovlivnilo hmotnost vozu. Na 3,8litrový motor s výkonem 700 koní (515 kW) se nesahalo. Výsledkem byl čas 6 minut 40,3 sekundy, který zajel Lars Kern. Ten si pochvaloval, že nebylo třeba ani riskovat, aby zajel tak dobrý čas. Zmínil také to, že šlo o jediný pokus, neboť se už začínalo stmívat. Absolutně nejrychlejší čas na této slavné trati drží Porsche 919 Hybrid Evo s hodnotou 5 minut 19,55 sekundy.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Model 3 diskvalifikována z 2. místa za neschválené "palivo" Tesla Model 3 diskvalifikována z 2. místa za neschválené "palivo"
Cameron Rogers dokázal na nedávném závodu Global Time Attack Super Lap získat s Teslou Model 3 výborné 2. místo. Z vítězného pódia jej ale posléze vyhodili, neboť použil neschválené palivo, elektřinu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Honor 10 Lite odhaluje svůj vzhled i první parametry Honor 10 Lite odhaluje svůj vzhled i první parametry
Honor 10 Lite by sice měl být oficiálně představen až příští týden, ale to nejdůležitější o tomto smartphonu jsme se dozvěděli už dnes. Půjde o cenově dostupný model se skleněným tělem v oblíbených gradientních barvách.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Jaké smartphony podporují rychlé nabíjení Quick Charge 4.0/4+? Jaké smartphony podporují rychlé nabíjení Quick Charge 4.0/4+?
Smartphonů, které můžete bleskurychle nabíjet prostřednictvím technologie Quick Charge 4.0 nebo 4+ od Qualcommu, na trhu pomalu přibývá. Podívejte se, zda se v seznamu nenachází i váš vyhlédnutý model. Průběžně doplňováno.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Volkswagen umožní odemknout auto pomocí Siri Volkswagen umožní odemknout auto pomocí Siri
Volkswagen rozšířil svou službu Car-Net o podporou asistentky Apple Siri. K ovládání některých funkcí, jako je odemknutí vozidla nebo zjištění stavu paliva, tedy budou stačit hlasové povely. Zatím novinka funguje pouze v USA.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Black Friday 2018: kde ušetříte za nový smartphone? Black Friday 2018: kde ušetříte za nový smartphone?
Slevové akce v rámci Black Friday jsou často jen trikem na zákazníky, ale někdy se dá při nákupu ušetřit slušná suma. Podívali jsme se do nabídek největších českých e-shopů a vybrali pro vás atraktivní slevy na mobilní telefony.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik