Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Porsche 911 GT2 RS je opět nejrychlejším autem na Nürburgringu

5.11.2018, Milan Šurkala, aktualita

Před rokem se Porsche 911 GT2 RS stalo nejrychlejším sériovým autem na okruhu Nürburgring. Titul mu vzalo Lamborghini Aventador SVJ, od kterého si ho s časem 6 minut 40,3 sekundy bere zpět. I když…

Porsche si nenechalo líbit, že se Lamborghini povedlo překonat jeho nejrychlejší čas na okruhu Nürburgring. V září 2017 totiž zajelo Porsche 911 GT2 RS nejrychlejší čas s hodnotou 6 minut 47,25 sekundy, načež bylo letos v červenci poraženo supersportem Lamborghini Aventador SVJ. To dosáhlo času 6 minut 44,93 sekundy. Nyní se Porsche podařilo zajet o něco rychlejší čas, i když v tomto případě nešlo o úplně sériovou 911 GT2 RS. Vůz si totiž vzala do parády americká společnost Manthey Racing, která jej speciálně vyladila na tento okruh. Auto je tak sice stále schopno jízdy po normálních silnicích (jde jej přihlásit na značky), ale nejde o sériový vůz, který si lze běžně koupit. Z tohoto pohledu má Lamborghini titul stále v kapse.
 
Porsche 911 GT2 RS
 
Pokud jde o úpravy na 911 GT2 RS, bylo vyladěno odpružení a automobil také dostal závodní sedačku, což ale nijak neovlivnilo hmotnost vozu. Na 3,8litrový motor s výkonem 700 koní (515 kW) se nesahalo. Výsledkem byl čas 6 minut 40,3 sekundy, který zajel Lars Kern. Ten si pochvaloval, že nebylo třeba ani riskovat, aby zajel tak dobrý čas. Zmínil také to, že šlo o jediný pokus, neboť se už začínalo stmívat. Absolutně nejrychlejší čas na této slavné trati drží Porsche 919 Hybrid Evo s hodnotou 5 minut 19,55 sekundy.


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama