www.svetmobilne.cz
>
>

Porsche 911 GT2 RS je opět nejrychlejším autem na Nürburgringu

Porsche 911 GT2 RS je opět nejrychlejším autem na Nürburgringu
, , aktualita

Před rokem se Porsche 911 GT2 RS stalo nejrychlejším sériovým autem na okruhu Nürburgring. Titul mu vzalo Lamborghini Aventador SVJ, od kterého si ho s časem 6 minut 40,3 sekundy bere zpět. I když…

reklama
Porsche si nenechalo líbit, že se Lamborghini povedlo překonat jeho nejrychlejší čas na okruhu Nürburgring. V září 2017 totiž zajelo Porsche 911 GT2 RS nejrychlejší čas s hodnotou 6 minut 47,25 sekundy, načež bylo letos v červenci poraženo supersportem Lamborghini Aventador SVJ. To dosáhlo času 6 minut 44,93 sekundy. Nyní se Porsche podařilo zajet o něco rychlejší čas, i když v tomto případě nešlo o úplně sériovou 911 GT2 RS. Vůz si totiž vzala do parády americká společnost Manthey Racing, která jej speciálně vyladila na tento okruh. Auto je tak sice stále schopno jízdy po normálních silnicích (jde jej přihlásit na značky), ale nejde o sériový vůz, který si lze běžně koupit. Z tohoto pohledu má Lamborghini titul stále v kapse.
 
Porsche 911 GT2 RS
 
Pokud jde o úpravy na 911 GT2 RS, bylo vyladěno odpružení a automobil také dostal závodní sedačku, což ale nijak neovlivnilo hmotnost vozu. Na 3,8litrový motor s výkonem 700 koní (515 kW) se nesahalo. Výsledkem byl čas 6 minut 40,3 sekundy, který zajel Lars Kern. Ten si pochvaloval, že nebylo třeba ani riskovat, aby zajel tak dobrý čas. Zmínil také to, že šlo o jediný pokus, neboť se už začínalo stmívat. Absolutně nejrychlejší čas na této slavné trati drží Porsche 919 Hybrid Evo s hodnotou 5 minut 19,55 sekundy.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy
Automobilka McLaren představila nový roadster 600LT Spider. LT zde znamená Long Tail, tedy prodlouženou záď pro lepší aerodynamiku. Nechybí ani dvakrát přeplňovaná V8, která dává rovných 600 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu
Švédská automobilka Saab zbankrotovala už před 7 lety a poté putovala do rukou Číňanů. Dostala jméno NEVS a nyní má opět nového majitele. Je jím čínský developer se zaměřením na zdravotnictví.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Zlevněná výměna baterií iPhonů přišla Apple draho, zájem byl 10násobný Zlevněná výměna baterií iPhonů přišla Apple draho, zájem byl 10násobný
Zájem o zlevněnou výměnu baterií u telefonů Apple iPhone byl až 10krát větší, než Apple očekával. I to se projevilo na zhoršených odhadech hospodářských výsledků pro poslední čtvrtletí. Program vyšel Apple hodně draho.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Facelift BMW 7 může mít V12 i hybrid Facelift BMW 7 může mít V12 i hybrid
Mnichovská automobilka představila facelift luxusního sedanu BMW řady 7. Ten se na první pohled liší obrovskými, o 40 % většími ledvinkami. V nabídce bude nadále motor V12 a dostane se také na hybridní verzi.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple představil pouzdra na nové iPhony s akumulátorem Apple představil pouzdra na nové iPhony s akumulátorem
Pokud je vám výdrž nových iPhonů málo, pak má pro vás výrobce nová oficiální pouzdra, která výdrž těchto telefonů značně prodlouží. Obsahují totiž vestavěný akumulátor a podporují i bezdrátové nabíjení.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář