www.svetmobilne.cz
>
>

Porsche 911 GT2 RS je opět nejrychlejším autem na Nürburgringu

Porsche 911 GT2 RS je opět nejrychlejším autem na Nürburgringu
, , aktualita

Před rokem se Porsche 911 GT2 RS stalo nejrychlejším sériovým autem na okruhu Nürburgring. Titul mu vzalo Lamborghini Aventador SVJ, od kterého si ho s časem 6 minut 40,3 sekundy bere zpět. I když…

K oblíbeným
reklama
Porsche si nenechalo líbit, že se Lamborghini povedlo překonat jeho nejrychlejší čas na okruhu Nürburgring. V září 2017 totiž zajelo Porsche 911 GT2 RS nejrychlejší čas s hodnotou 6 minut 47,25 sekundy, načež bylo letos v červenci poraženo supersportem Lamborghini Aventador SVJ. To dosáhlo času 6 minut 44,93 sekundy. Nyní se Porsche podařilo zajet o něco rychlejší čas, i když v tomto případě nešlo o úplně sériovou 911 GT2 RS. Vůz si totiž vzala do parády americká společnost Manthey Racing, která jej speciálně vyladila na tento okruh. Auto je tak sice stále schopno jízdy po normálních silnicích (jde jej přihlásit na značky), ale nejde o sériový vůz, který si lze běžně koupit. Z tohoto pohledu má Lamborghini titul stále v kapse.
 
Porsche 911 GT2 RS
 
Pokud jde o úpravy na 911 GT2 RS, bylo vyladěno odpružení a automobil také dostal závodní sedačku, což ale nijak neovlivnilo hmotnost vozu. Na 3,8litrový motor s výkonem 700 koní (515 kW) se nesahalo. Výsledkem byl čas 6 minut 40,3 sekundy, který zajel Lars Kern. Ten si pochvaloval, že nebylo třeba ani riskovat, aby zajel tak dobrý čas. Zmínil také to, že šlo o jediný pokus, neboť se už začínalo stmívat. Absolutně nejrychlejší čas na této slavné trati drží Porsche 919 Hybrid Evo s hodnotou 5 minut 19,55 sekundy.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Honor měl v Německu ztratit prototyp, nálezci nabízí odměnu Honor měl v Německu ztratit prototyp, nálezci nabízí odměnu
Zaměstnanec společnosti Honor měl při své cestě vlakem ztratit prototyp dosud nepředstaveného smartphonu, nejspíš Honoru 20. Poctivému nálezci nabízí slušnou sumu peněz, ale vyvstává otázka, zda to celé není jen marketingový tah.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Chrome pro Android získává režim Lite, nahrazuje Spořič dat Chrome pro Android získává režim Lite, nahrazuje Spořič dat
Google nahrazuje ve svém mobilním prohlížeči Chrome funkci Spořič dat novým režimem Lite, který se nyní objevil ve verzi pro Android. A nejedná se pouze o změnu názvu, kromě nižší spotřeby dat by měl přispět třeba k rychlejšímu načítání stránek.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Muskovi to opět nevyšlo, Tesla je znovu ve ztrátě Muskovi to opět nevyšlo, Tesla je znovu ve ztrátě
Všichni víme, že splnění slibů Elona Muska na sebe obvykle nechává déle čekat. Jak ukázaly včera zveřejněné finanční výsledky Tesly, o trvalé ziskové společnosti to platí také. Po několika úspěších tu máme opět ztrátu. A ne malou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě
Oppo podruhé představilo své smartphony z řady Reno, které zahrnují i modely s periskopickým zoomem nebo podporou 5G sítí. Dostanou se na vybrané evropské trhy, a to už příští měsíc. Na nízké ceny ovšem nespoléhejte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů