Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Lamborghini Aventador SVJ zajelo rekord Nürburgringu za 6:44.97

28.7.2018, Milan Šurkala, aktualita
Lamborghini opět překonávalo rekordy a s novým Aventadorem SVJ zajelo nejrychlejší čas na proslulé Severní smyčce. Novinka na to potřebovala jen 6:44.97 minuty. Umožnil to i skvělý poměr hmotnosti a výkonu pod 2 kg na koně.
Lamborghini je velmi známým výrobcem sportovních vozů a také velmi rádo překonává rekordy na závodní trati Nürburgring, přesněji tedy na Severní smyčce (Nordschleife). V roce 2015 se vůz Lamborghini Aventador LP 750-4 SV dostal pod 7 minut, o rok později Huracán Performante zajel jedno kolo za 6:52.01 minuty, přičemž tento čas držel do září 2017. Nyní si nejrychlejší čas produkčního auta bere zpět díky Aventadoru SVJ. Ten sice ještě nebyl oficiálně uveden, ale už stihl zajet kolo za pouhých 6:44.97 minuty.
 
Lamborghini Aventador SVJ
 
Tato trať má 20,6 kilometru, je známá spoustou zatáček, kopců a nebezpečně blízkými bariérami (a kvůli tomu i spoustou nehod). Za volant usedl jezdec Marco Mapelli a vůz byl vybaven kamerami vevnitř i venku. Také byl vybaven systémy pro telemetrii a přístrojem VBOX-Racelogic pro možnost přesného měření rekordu.
 
Lamborghini Aventador SVJ
 
Ještě nepředstavená novinka měla při jízdě barevnou kamufláž. Velmi dobrý čas se podařilo zajet i díky mnoha úpravám, které bude verze SVJ mít. Díky odlehčeným materiálům dosahuje vynikajícího poměru hmotnosti a výkonu, kdy připadá jen 1,98 kg na jednoho koně (necelých 2,7 kg na kW).
 
Marco Mapelli
 
Dále je zde aerodynamický systém ALA 2.0, který pomáhá zlepšovat ovladatelnost i pomocí aerodynamických prvků. Vůz má pohon všech čtyř kol a také se všemi čtyřmi může zatáčet. Standardní verze bude mít pneumatiky Pirelli P Zero Corsa, nicméně pro rekord byly obuty pneumatiky P Zero Trofeo R.
 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama