www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Pojištění u John Hancock odmění používání wearables

Pojištění u John Hancock odmění používání wearables
, , aktualita
Používání tzv. wearables může značně vylepšit aktivitu lidí, protože je snadné monitorovat svá cvičení a překonávat své cíle. Pojišťovna John Hancock nyní zavede monitorování pomocí těchto zařízení pro případné slevy u všech nabízených plánů.
reklama
John Hancock je sice už 156 let stará pojišťovna, ale jde s moderní dobou, bere do totiž úvahy moderní metody měření zdravého životního stylu. Používání tzv. wearables (chytrých hodinek, náramků,...) totiž zvyšuje sportovní aktivitu lidí a vede ke zdravějšímu a aktivnějšímu životu. To vedlo pojišťovnu k tomu, že začne ještě více monitorovat aktivitu svých pojištěnců, čímž je bude tlačit k zdravějšímu životnímu stylu, za což získají různé benefity.
 
Chytrý náramek Fitbit Charge 3
 
chytrý náramek Fitbit Charge 3
 
V základním balíčku Vitality GO by přes aplikaci nebo webové stránky měli lidé ukládat údaje o své aktivitě, za což mohou získat časopisy o zdravém životním stylu zdarma, slevu 20-40 % na wearables nebo např. slevy na Amazonu. Bude zde sice možnost takto neučinit, data nezasílat a být stále pojištěn, ale pak lidé nedosáhnou na slevy. Vitality Plus pak díky měření přes wearables k výhodám základního balíčku přidá např. koupit Apple Watch za pouhých $25 nebo dostat Fitbit Alta úplně zdarma, také nabídne až 15% slevu na pojištění nebo nižší ceny u Hotels.com. Od ledna 2019 to bude např. i členství v Amazon Prime a mnoho dalšího.
 
Tento program byl v nabídce už od roku 2015, takže nejde o nic nového, nyní ale zůstanou k dispozici jen ty plány s možností sledování (které ale není povinné). Balíčky budou překlápěny od příštího roku. Mnozí ale pojišťovně vyčítají, že se takto nabourává do soukromí lidí a sleduje doslova každý jejich krok. Také se bojí toho, že bude penalizovat ty, kteří kvůli nemocem nebo jiným dočasným znevýhodněním nebudou moci plnit stanovené cíle. Otázkou zůstává, kdy se podobné projekty více rozběhnou i u nás.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ram Heavy Duty pokořil 1000 lb-ft (1356 Nm) Ram Heavy Duty pokořil 1000 lb-ft (1356 Nm)
I když velké americké pickupy u nás nejsou zrovna běžným zjevem, podíváme se dnes na novinku v podobě Ram Heavy Duty, který ve své kategorii pokořil kulatou hranici točivého momentu 1000 lb-ft (1356 Nm).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nabíječka Apple AirPower se prý konečně začíná vyrábět Nabíječka Apple AirPower se prý konečně začíná vyrábět
Velmi dlouho odkládaná nabíječka Apple AirPower, která měla být schopna nabíjet několik zařízení současně, se podle neoficiálních zdrojů má konečně začít vyrábět. Bylo by už na čase, ohlášena totiž byla už v roce 2017.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám
Společnost Valeo přichází s technologií, která pomůže řidičům s přehledem dění za přívěsem. Pomocí více kamer je schopna poskládat obraz okolí přívěsu a řidič tak může vidět, co se děje v okolí přívěsu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude
Společnosti Sony se poslední dobou na poli smartphonů vůbec nedaři a značka v této oblasti upadá v zapomnění. Aby mobilní divize úplně nezmizela, chce Sony změnit strategii a zkusit jiný přístup. Odnese to ale možná řada Compact.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Lenovo Yoga S940 a C730 přináší AI, OLED nebo HDR Lenovo Yoga S940 a C730 přináší AI, OLED nebo HDR
Lenovo přišlo také se dvěma novými notebooky do řady Yoga. Jde o modely Yoga S940 a C730. U prvního najdeme třeba systém umělé inteligence a HDR displej, u druhého je zajímavá např. AMOLED obrazovka.
Včera, aktualita, Milan Šurkala