Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pojištění u John Hancock odmění používání wearables

21.9.2018, Milan Šurkala, aktualita
Používání tzv. wearables může značně vylepšit aktivitu lidí, protože je snadné monitorovat svá cvičení a překonávat své cíle. Pojišťovna John Hancock nyní zavede monitorování pomocí těchto zařízení pro případné slevy u všech nabízených plánů.
John Hancock je sice už 156 let stará pojišťovna, ale jde s moderní dobou, bere do totiž úvahy moderní metody měření zdravého životního stylu. Používání tzv. wearables (chytrých hodinek, náramků,...) totiž zvyšuje sportovní aktivitu lidí a vede ke zdravějšímu a aktivnějšímu životu. To vedlo pojišťovnu k tomu, že začne ještě více monitorovat aktivitu svých pojištěnců, čímž je bude tlačit k zdravějšímu životnímu stylu, za což získají různé benefity.
 
Chytrý náramek Fitbit Charge 3
 
chytrý náramek Fitbit Charge 3
 
V základním balíčku Vitality GO by přes aplikaci nebo webové stránky měli lidé ukládat údaje o své aktivitě, za což mohou získat časopisy o zdravém životním stylu zdarma, slevu 20-40 % na wearables nebo např. slevy na Amazonu. Bude zde sice možnost takto neučinit, data nezasílat a být stále pojištěn, ale pak lidé nedosáhnou na slevy. Vitality Plus pak díky měření přes wearables k výhodám základního balíčku přidá např. koupit Apple Watch za pouhých $25 nebo dostat Fitbit Alta úplně zdarma, také nabídne až 15% slevu na pojištění nebo nižší ceny u Hotels.com. Od ledna 2019 to bude např. i členství v Amazon Prime a mnoho dalšího.
 
Tento program byl v nabídce už od roku 2015, takže nejde o nic nového, nyní ale zůstanou k dispozici jen ty plány s možností sledování (které ale není povinné). Balíčky budou překlápěny od příštího roku. Mnozí ale pojišťovně vyčítají, že se takto nabourává do soukromí lidí a sleduje doslova každý jejich krok. Také se bojí toho, že bude penalizovat ty, kteří kvůli nemocem nebo jiným dočasným znevýhodněním nebudou moci plnit stanovené cíle. Otázkou zůstává, kdy se podobné projekty více rozběhnou i u nás.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama