Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Fitbit Charge 3, fitness tracker chytrý jako hodinky

22.8.2018, Milan Šurkala, aktualita
Fitbit představil nový fitness tracker Charge 3, který se svými funkcemi už začíná přibližovat chytrým hodinkám. Čas umí také ukázat a brzy bude k dispozici i verze, která má podporovat platby pomocí NFC.
Společnost Fitbit je tradičním výrobcem tzv. wearables, tedy chytrých hodinek, náramků a podobných věcí. Jejím posledním počinem je fitness tracker Charge 3, který má opravdu slušné množství funkcí. I přes větší displej jde stále o relativně kompaktní náramek, kterému pochopitelně nevadí voda, a to až do hloubky 50 metrů. Výrobce také prodloužil výdrž trackeru až o 40 %, takže nyní by měl vydržet na celých 7 dní provozu bez nabití.
 
Fitbit Charge 3
 
OLED displej je krytý sklem Gorilla Glass 3, je o 40 % větší a umí zobrazovat různé animace po dosažení plánovaných cílů. Ukáže tedy i uživatelský panel se statistikami a ženy zde mohou monitorovat i svůj menstruační cyklus. Celkem je zde více než 15 režimů a lze si nastavit cíle ve formě spálených kalorií, uražené vzdálenosti nebo času cvičení. Fitbit vylepšil senzor srdečního tepu a obecně zpřesnil měření. Je zde i SpO2 senzor pro odhadování množství kyslíku v krvi a např. analýze spánku.
 
Fitbit Charge 3
 
Nebudou chybět aplikace jako je budík, stopky nebo předpověď počasí, brzy se objeví např. i kalendář. Dokonce je možné nechat si zde zobrazovat notifikace aplikací z telefonu a např. i odmítat hovory. K dispozici bude dokonce Charge 3 Special Edition, který bude díky NFC čipu podporovat Fitbit Pay. Bezdotykové platby podporuje více než 100 bank v 18 zemích, přičemž jsou podporovány American Express, Mastercard i Visa. Postupně by se podpora zemí měla dále rozšiřovat. Cena základního Charge 3 bude $149,95, verze Special Edition s možností bezkontaktních plateb přijde později za cenu $169,95.
 
Fitbit Charge 3
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama