www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Pixel 3a má první problém. Některé kusy se nečekaně vypínají

Pixel 3a má první problém. Některé kusy se nečekaně vypínají
, , aktualita
Ani nejnovější smartphony od Googlu se neobejdou bez dětských nemocí. První majitelé si stěžují, že se jejich Pixel 3a (XL) samovolně vypíná, a to hlavně v situacích, kdy není používán. Příčina problému zatím nebyla odhalena.
K oblíbeným
reklama
Stalo se skoro tradicí, že se u smartphonů Pixel zpočátku objevují různé technické problémy. Zdá se, že tomu neuniknou ani nejnovější modely Pixel 3a a Pixel 3a XL, které se svou dostupnější cenou míří do střední třídy. Někteří majitelé, kteří si telefon pořídili mezi prvními, si stěžují na náhodné vypínání zařízení. Dochází k němu v situacích, kdy není Pixel používán, často tedy v noci nebo při nošení v kapse během dne. Jakmile dojde k vypnutí, není možné znovu rozsvítit obrazovku smartphonu. Pomůže až „hard reset“, který se provádí podržením tlačítka napájení po dobu přibližně třiceti sekund. Potom se telefon znovu spustí a funguje, ale obvykle pouze do chvíle, než se samovolné vypnutí časem opakuje.
 

Pixely střední třídy se na vybraných evropských trzích prodávají za cenu od 399 eur
 
Pixely 3a jsou na trhu teprve krátce a zatím se dostaly pouze k omezenému počtu majitelů. S problémem se navíc setkala pouze část z nich, proto se zatím nepodařilo odhalilo příčinu tohoto náhlého vypínání. Někteří uživatelé doufali, že by na vině mohla být některá z aplikací, proto zkoušeli telefon přepnout do nouzového režimu, kdy jsou dostupné pouze předinstalované aplikace. Ovšem neúspěšně, chyba přetrvávala i v nouzovém režimu. Jiné uživatelé spekulují, že by závada mohla souviset s Wi-Fi. Všimli si totiž, že k vypínání dochází v situacích, kdy telefon nechají připojený k domácí bezdrátové síti. Ani tuto teorii se ovšem zatím nepodařilo s jistotou potvrdit vzhledem k malému počtu vzorků.
 
Redaktor webu Android Police připomíná, že problém se samovolným vypínáním měl také Nexus 6P vzniklý ze spolupráce Googlu a Huawei. Teprve minulý měsíc se přitom společnosti dohodly s poškozenými zákazníky, že jim vyplatí odškodnění až 400 dolarů. Nezbývá než doufat, že v případě Pixelů se bude jednat o velmi ojedinělou závadu, kterou se podaří vyřešit pomocí softwarové aktualizace, a tedy nebude nutná výměna zařízení. Google se zatím k problému nevyjádřil.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BMW Vision M Next, koncept hybridního suspersportu BMW Vision M Next, koncept hybridního suspersportu
Automobilka BMW představuje koncept své hybridní sportovní budoucnosti. Nový Vision M Next totiž slibuje výkon 600 koní, přitom má být také úsporným a ekologickým vozem s moderními technologiemi zaměřenými na řidiče.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ford Puma se vrací, tentokrát jako SUV Ford Puma se vrací, tentokrát jako SUV
Ford Puma se vrací do výrobního programu, tentokrát to už ale nebude malé stylové kupé na bázi Fiesty, ale malé SUV. I tentokrát ale bude s Fiestou sdílet podlahovou plošinu. Těšit se můžeme na hybridní pohon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Solární auto Lightyear One má prototyp, ujede 725 km Solární auto Lightyear One má prototyp, ujede 725 km
Před dvěma lety byl oznámen vývoj solárního auta Lightyear One a nyní byl představen první prototyp vozu. Dle výrobce má na jedno nabití akumulátoru ujet 725 km a díky solárním panelům se přes den dokáže nabít na mnoho desítek km.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple uvolnil iOS 13 jako veřejnou betaverzi Apple uvolnil iOS 13 jako veřejnou betaverzi
Pokud chcete běžně vyzkoušet betaverze produktů Apple, potřebujete mít placený vývojářský účet. iOS 13 a jiné novinky ale nově budete moci vyzkoušet i ve veřejném betatestu. K dispozici je i iPadOS a macOS Catalina.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo? Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo?
Už dobře víme, že se papírové spotřeby aut velmi často rozcházejí s realitou dosahovanou na silnicích. Největší kouzla ale výrobci jednoznačně vytváří u plug-in hybridů. Proč tomu tak je a kdo za to vlastně může?
Včera, článek, Milan Šurkala