Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Pixel 3a má první problém. Některé kusy se nečekaně vypínají

, , aktualita
Pixel 3a má první problém. Některé kusy se nečekaně vypínají
Ani nejnovější smartphony od Googlu se neobejdou bez dětských nemocí. První majitelé si stěžují, že se jejich Pixel 3a (XL) samovolně vypíná, a to hlavně v situacích, kdy není používán. Příčina problému zatím nebyla odhalena.
Pixel 3a má první problém. Některé kusy se nečekaně vypínají
Stalo se skoro tradicí, že se u smartphonů Pixel zpočátku objevují různé technické problémy. Zdá se, že tomu neuniknou ani nejnovější modely Pixel 3a a Pixel 3a XL, které se svou dostupnější cenou míří do střední třídy. Někteří majitelé, kteří si telefon pořídili mezi prvními, si stěžují na náhodné vypínání zařízení. Dochází k němu v situacích, kdy není Pixel používán, často tedy v noci nebo při nošení v kapse během dne. Jakmile dojde k vypnutí, není možné znovu rozsvítit obrazovku smartphonu. Pomůže až „hard reset“, který se provádí podržením tlačítka napájení po dobu přibližně třiceti sekund. Potom se telefon znovu spustí a funguje, ale obvykle pouze do chvíle, než se samovolné vypnutí časem opakuje.
 

Pixely střední třídy se na vybraných evropských trzích prodávají za cenu od 399 eur
 
Pixely 3a jsou na trhu teprve krátce a zatím se dostaly pouze k omezenému počtu majitelů. S problémem se navíc setkala pouze část z nich, proto se zatím nepodařilo odhalilo příčinu tohoto náhlého vypínání. Někteří uživatelé doufali, že by na vině mohla být některá z aplikací, proto zkoušeli telefon přepnout do nouzového režimu, kdy jsou dostupné pouze předinstalované aplikace. Ovšem neúspěšně, chyba přetrvávala i v nouzovém režimu. Jiné uživatelé spekulují, že by závada mohla souviset s Wi-Fi. Všimli si totiž, že k vypínání dochází v situacích, kdy telefon nechají připojený k domácí bezdrátové síti. Ani tuto teorii se ovšem zatím nepodařilo s jistotou potvrdit vzhledem k malému počtu vzorků.
 
Redaktor webu Android Police připomíná, že problém se samovolným vypínáním měl také Nexus 6P vzniklý ze spolupráce Googlu a Huawei. Teprve minulý měsíc se přitom společnosti dohodly s poškozenými zákazníky, že jim vyplatí odškodnění až 400 dolarů. Nezbývá než doufat, že v případě Pixelů se bude jednat o velmi ojedinělou závadu, kterou se podaří vyřešit pomocí softwarové aktualizace, a tedy nebude nutná výměna zařízení. Google se zatím k problému nevyjádřil.
 


reklama