www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Pixel 3a má první problém. Některé kusy se nečekaně vypínají

Pixel 3a má první problém. Některé kusy se nečekaně vypínají
, , aktualita
Ani nejnovější smartphony od Googlu se neobejdou bez dětských nemocí. První majitelé si stěžují, že se jejich Pixel 3a (XL) samovolně vypíná, a to hlavně v situacích, kdy není používán. Příčina problému zatím nebyla odhalena.
K oblíbeným
reklama
Stalo se skoro tradicí, že se u smartphonů Pixel zpočátku objevují různé technické problémy. Zdá se, že tomu neuniknou ani nejnovější modely Pixel 3a a Pixel 3a XL, které se svou dostupnější cenou míří do střední třídy. Někteří majitelé, kteří si telefon pořídili mezi prvními, si stěžují na náhodné vypínání zařízení. Dochází k němu v situacích, kdy není Pixel používán, často tedy v noci nebo při nošení v kapse během dne. Jakmile dojde k vypnutí, není možné znovu rozsvítit obrazovku smartphonu. Pomůže až „hard reset“, který se provádí podržením tlačítka napájení po dobu přibližně třiceti sekund. Potom se telefon znovu spustí a funguje, ale obvykle pouze do chvíle, než se samovolné vypnutí časem opakuje.
 

Pixely střední třídy se na vybraných evropských trzích prodávají za cenu od 399 eur
 
Pixely 3a jsou na trhu teprve krátce a zatím se dostaly pouze k omezenému počtu majitelů. S problémem se navíc setkala pouze část z nich, proto se zatím nepodařilo odhalilo příčinu tohoto náhlého vypínání. Někteří uživatelé doufali, že by na vině mohla být některá z aplikací, proto zkoušeli telefon přepnout do nouzového režimu, kdy jsou dostupné pouze předinstalované aplikace. Ovšem neúspěšně, chyba přetrvávala i v nouzovém režimu. Jiné uživatelé spekulují, že by závada mohla souviset s Wi-Fi. Všimli si totiž, že k vypínání dochází v situacích, kdy telefon nechají připojený k domácí bezdrátové síti. Ani tuto teorii se ovšem zatím nepodařilo s jistotou potvrdit vzhledem k malému počtu vzorků.
 
Redaktor webu Android Police připomíná, že problém se samovolným vypínáním měl také Nexus 6P vzniklý ze spolupráce Googlu a Huawei. Teprve minulý měsíc se přitom společnosti dohodly s poškozenými zákazníky, že jim vyplatí odškodnění až 400 dolarů. Nezbývá než doufat, že v případě Pixelů se bude jednat o velmi ojedinělou závadu, kterou se podaří vyřešit pomocí softwarové aktualizace, a tedy nebude nutná výměna zařízení. Google se zatím k problému nevyjádřil.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei Kirin 990 má podporovat 4K 60p videa Huawei Kirin 990 má podporovat 4K 60p videa
Procesory Huawei/HiSilicon Kirin mají obvykle dostatek výkonu, nicméně jim dosud chyběla podpora 4K videa při 60 snímcích za sekundu. To by se mělo změnit s příchodem nového mobilního procesoru Kirinu 990.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elektrické MPV Mercedes-Benz EQV, sen taxikářů Elektrické MPV Mercedes-Benz EQV, sen taxikářů
Na jaře představila automobilka Mercedes-Benz koncept elektrického MPV s názvem EQV. Nyní se dostává do výroby. Elektrický van údajně ujede přes 400 km na jedno nabití a bude možná snem řidičů shuttle busů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít
Sdílené koloběžky nejsou už ani na našich ulicích ničím novým. Provozovatelé ale musí pořád řešit jejich správu, tedy je přemisťovat a nabíjet. Nový Segway-Ninebot KickScooter T60 tohle ale bude umět udělat sám. Bude totiž autonomní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP Pavilion Gaming 15 Laptop dostává AMD Ryzen HP Pavilion Gaming 15 Laptop dostává AMD Ryzen
Dalším novým herním hardwarem společnosti HP, který byl v těchto dnech představen, je herní notebook Pavilion Gaming 15 Laptop. Ten nyní může využívat mobilních procesorů AMD Ryzen a grafických čipů Nvidie.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rodí se další elektrický supersport: šílené Drako GTE Rodí se další elektrický supersport: šílené Drako GTE
Máme tu další startup, který si usmyslel, že vymyslí šílený elektrický supersport. V Kalifornii se tak zrodil elektromobil Drako GTE. Jde o čtyřmístný sedan s výkonem zhruba 1200 koní a točivým momentem jak u lokomotivy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář