Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pixel 2 a Pixel 2 XL nebudou mít SIM kartu. Tady je jejich výbava

1.10.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Po cenách a obrázcích druhé generace Pixelů se na internet dostaly také obsáhlé informace o výbavě obou chystaných smartphonů. Po 3,5mm audio jacku výrobce údajně odebere také slot na SIM kartu a nahradí jej eSIM.
4. říjen je za dvěřmi a s ním keynote Googlu, kde budou kromě jiného představeny dlouho očekávané smartphony Pixel 2 a Pixel 2 XL. O obou novinkách toho bylo napsáno už mnoho, pojďme si proto vše shrnout s využitím nejnovějších informací, které přinesl web Android Authority.
 
 

Pixel 2 a Pixel 2 XL: co zatím víme?

 
 
Design. Nové modely mají mít na zadní straně skleněný panel, navazují tak svým designem na lońskou generaci. Kousek pod ním údajněnašla své místo čtečka otisků prstů. Nabídka barevných variant by měla zahrnovat černou a bílou, menší Pixel 2 bude prý navíc dostupný v modrošedé. Chybět by neměla certifikace IP67 potvrzující odolnost proti vodě a prachu.
 
Displej. Pixel 2 XL bude mít podle spekulací šestipalcový zakřivený displej s Quad HD rozlišením a velmi tenkými rámečky, oproti tomu Pixel 2 údajně nabídne pětipalcový plochý panel s Full HD rozlišením, přičemž rámečky by měly mít podobnou velikost jako u předchůdce.
 
Výkon. Obě novinky by měly být poháněny procesorem Qualcomm Snapdragon 835, ačkoliv se v minulosti objevovaly spekulace o použití neexistujícího Snapdragonu 836. Dále víme o použití 4GB RAM, v případě interního úložiště potom má být na výběr mezi 64GB a 128GB variantou (bez slotu na micro SD karty).
 
Fotoaparáty. O fotoaparátech připravovaných smartphonů toho prozatím mnoho nevíme, ptavděpdoobně by však ani jeden z modelů neměl následovat současný trend duálních snímačů. Google údajně fotoaparáty označuje jako Pixel Cameras a využívá u nich svůj vlastní obrazový procesor či optickou stabilizaci.
 

Konektivita a zvuk. Loňské Pixely se staly jedněmi z prvních smartphonů s Androidem bez 3,5mm audio jacku a není proto žádným velkým překvapením, že tento konektor bude postrádat také druhá generace modelů. Sluchátka tedy uživatel opět připojí přes port USB Type-C, na některých trzích by navíc uživatelé měli najít sluchátka už v základním balení. Dobrou zprávou jsou naopak stereo reproduktory, kterými by měly disponovat oba telefony. Nové Pixely by navíc měly postrádat dokonce klasický slot na SIM kartu, místo něj budou telefony snad používat tzv. eSIM. Jedná se de facto o virtuální SIM, takže uživatel při změně operátora nemusí řešit výměnu karty.
 
Další výbava. Kapacita baterie se údajně zastaví na 3 520 mAh v případě Pixelu 2 XL, respektive 2 700 mAh v případě Pixelu 2. Obě novinky budou využívat operační systém Android Oreo.
 
Cena. Pixel 2 XL by se měl prodávat za cenu od 849 dolarů (18 800 Kč bez DPH) a Pixel 2 za cenu od 549 dolarů (12 000 Kč).
 


reklama