www.svetmobilne.cz
>
>

Piëch Mark Zero nabije 80 % akumulátoru za 4:40 minuty

Piëch Mark Zero nabije 80 % akumulátoru za 4:40 minuty
, , aktualita
Elektrický pohon podnítil vznik neuvěřitelného množství startupů. Jedním z nich je Piëch Automotive, švýcarsko-německá společnost, která vyvinula supersport Mark Zero. Inovativní akumulátory umožní nabití 80 % energie za necelých 5 minut.
K oblíbeným
reklama
Množství nejrůznějších ohlášených elektromobilů se zvyšuje každým dnem, zejména teď na ženevském autosalonu. Další z novinek je Piëch Mark Zero od společnosti Piëch Automotive, za kterou stojí Toni Piëch a Rea Star Rajcic. Tento sportovní vůz má zajímavý design, který však některým poněkud připomíná např. britské vozy Aston Martin a Jaguar. Hlavní zajímavostí jsou však akumulátory, o nichž toho ale moc nevíme. Má se jednat o blíže neurčený nový typ akumulátorů, které se při nabíjení i vybíjení takřka nezahřívají. Proto je možné ládovat je obrovským nabíjecím proudem. Výrobce hovoří o tom, že 80 % akumulátoru by mělo být nabito za pouhých 4:40 minuty. To už se dostáváme na úroveň tankování nafty nebo benzínu.
 
Piëch Mark Zero
 
Přitom to není způsobeno tím, že by snad akumulátor pojal málo energie. Dle Piëch Automotive má totiž nabídnout dojezd 500 km dle nové a trochu přesnější normy WLTP. Akumulátor je umístěn podobně jako u nedávno probíraného Pininfarina Battista ve středovém tunelu, aby bylo možné řidiče usadit blíže k vozovce. Přesto je část akumulátorů i vzadu za sedačkami, nicméně výrobce i tak slibuje příznivé rozložení hmotnosti, která činí 1800 kg. Další výhodou extrémně nízkého zahřívání je fakt, že si akumulátor vystačí se vzduchovým chlazením. Samotný akumulátor je dílem čínské společnosti Desten Group Ltd, která plánuje dodávat své technologie i dalším partnerům.
 
Piëch Mark Zero
 
Vůz je vybaven třemi elektromotory, jeden s výkonem 150 kW je vepředu, další dva 150kW elektromotory jsou vzadu. To postačí na dosažení maximální rychlosti 250 km/h, což dává tušit; že je elektronicky omezená. Na 100 km/h se má vůz ocitnout za 3,2 sekundy. Rozměry vozu činí 4432 mm na délku, 1991 mm na šířku a 1250 mm na výšku, přičemž rozvor činí 2620 mm. Sportovní kupé by se ale mělo začít prodávat nejspíš až za tři roky. V plánuje je také čtyřsedadlový vůz a SUV.
 
Ještě připomeňme, že Toni Piëch má velmi silné vazby k autům a koncernu Volkswagen. Rodina Piëchů je hodně spojena s VW, Audi, Bugatti i Škodou (nemluvě o dalších značkách) a Toni má pokrevní kořeny i v rodině Posrche, kterou lze rovněž najít v jeho rodokmenu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut
Xiaomi se rozhodlo posunout laťku v rychlosti rychlého nabíjení o pořádný kus nahoru. Nová technologie Super Charge Turbo by měla dobít 4000mAh baterii ve smartphonu za pouhých 17 minut. Má to jen jeden háček.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie
Někteří majitelé Galaxy S10 si stěžují na nezvykle rychlé vybíjení baterie. Týká se pouze verze s procesorem Exynos a příčinou problému by mělo být internetové volání. Před nedávnem zase uživatelé objevili, že se obrazovka telefonu rozsvěcí při nošení v kapse.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů
Xiaomi představilo velmi levný smartphone Redmi 7, který přichází s elegantním designem a nadprůměrnou baterií. Zamrzí snad jen rozlišení displeje. Objevila se také bezdrátová sluchátka, která konkurují AirPods hlavně svou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky
Norsko je známo jako země elektromobilů, každé třetí auto zde prodané jezdí na elektřinu. Aby se vyřešil problém s nabíjením, chystá instalaci bezdrátových indukčních nabíječek, zatím jen pro taxíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala