www.svetmobilne.cz
>
>

Elektrický hypersport Pininfarina Battista dává 1900 koní

Elektrický hypersport Pininfarina Battista dává 1900 koní
, , aktualita
Známé designérské studio Pininfarina připravilo svůj první sériový vůz. Půjde o elektrický hypersport Battista, který ze čtyř elektromotorů doluje neuvěřitelný výkon 1900 koní. Na stovce je za méně než 2 sekundy.
K oblíbeným
reklama
Elektromobilita se začíná objevovat v nejrůznějších třídách automobilů a nevyhýbá se ani těm hypersportovním. Do této třídy zavítalo designérské studio Pininfarina, které sice obvykle dělá design pro jiné (především Ferrari), tentokrát se ale pustilo do svého prvního skutečně sériového vozu. Nějaké vlastní vozy sice už vyrábělo, nešlo však o sériovou výrobu. Novinkou je hypersport Battista, který je elektromobilem a rozhodně ne ledajakým. Celkem má čtyři elektromotory, které dávají dohromady 1900 koní (1397 kW) a neméně tak neuvěřitelný točivý moment 2300 Nm, což jsou hodnoty jak pro solidní tahač.
 
Pininfarina Battista
 
klikněte pro zvětšení
 
Pak není divu, že z 0 na 100 km/h to vůz zvládne za méně než 2 sekundy a na trojnásobek (300 km/h) mu to zabere jen 12 sekund. Doslova brutální. Maximální rychlost sice nedosahuje 400 km/h, o které se výrobce původně snažil, nicméně 350 km/h je i tak hodně slušná hodnota. Počítat je nutné především s tím, že akumulátor má 120 kWh a při požadavku na maximální výkon by vystačil jen na pár minut jízdy. Nejde však o problém typický jen pro elektromobily. Jen tak pro zajímavost, třeba takové Bugatti Veyron při maximální rychlosti "vypije" svou 100 litrovou nádrž za 12 minut. Normálně však Battista slibuje velmi pěkný dojezd 450 km.
 
Pininfarina Battista
 
klikněte pro zvětšení
 
Poháněna jsou tedy všechna kola s vektorováním točivého momentu. Obuty jsou pak 21palcové pneumatiky Pirelli P Zero. O krocení vozu se pak starají karbon-keramické brzdy s šestipístkovými třmeny a 390mm kotouči vepředu i vzadu. Vozy budou vyráběny ručně v Turíně v Itálii a světlo světa spatří jen 150 kusů.
 
Pininfarina Battista
 
klikněte pro zvětšení
 
Karoserie je vyrobena z karbonu, některé díly pak využívají hliníku. Akumulátor není pod sedadly, jak je to u elektromobilů obvyklé, protože pak by vůz musel být vysoký a řidič by nemohl sedět dostatečně nízko. Proto ho Pininfarina umístil do středového tunelu. Stále tak jeho hmotnost připadá na obě nápravy. První dodávky proběhnout koncem roku 2020 v Evropě. USA a Asie si budou muset počkat do roku 2021. A zájemci si musí připravit okolo 2 milionů dolarů.
 
Pininfarina Battista
 
klikněte pro zvětšení
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut
Xiaomi se rozhodlo posunout laťku v rychlosti rychlého nabíjení o pořádný kus nahoru. Nová technologie Super Charge Turbo by měla dobít 4000mAh baterii ve smartphonu za pouhých 17 minut. Má to jen jeden háček.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie
Někteří majitelé Galaxy S10 si stěžují na nezvykle rychlé vybíjení baterie. Týká se pouze verze s procesorem Exynos a příčinou problému by mělo být internetové volání. Před nedávnem zase uživatelé objevili, že se obrazovka telefonu rozsvěcí při nošení v kapse.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů
Xiaomi představilo velmi levný smartphone Redmi 7, který přichází s elegantním designem a nadprůměrnou baterií. Zamrzí snad jen rozlišení displeje. Objevila se také bezdrátová sluchátka, která konkurují AirPods hlavně svou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky
Norsko je známo jako země elektromobilů, každé třetí auto zde prodané jezdí na elektřinu. Aby se vyřešil problém s nabíjením, chystá instalaci bezdrátových indukčních nabíječek, zatím jen pro taxíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala