www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Opera pro Android se naučila VPN, zatím v beta verzi

Opera pro Android se naučila VPN, zatím v beta verzi
, , aktualita
Nová funkce prohlížeče Opera pro Android potěší uživatele, kteří chtějí chránit své soukromí nebo získat přístup k některým regionálně omezeným službám. V beta verzi je zdarma a neomezeně dostupná služba VPN.
K oblíbeným
reklama
Opera nikdy nedosáhla takové popularity jako Chrome nebo Firefox. Pro prohlížeč norského původu je ovšem typický důraz na zajímavé funkce, které konkurence nenabízí. Platí to také pro mobilní verzi, která je dostupná pro Android. Před pár měsíci jsme psali o automatickém blokování otravných dialogů kvůli souborům cookies, které se zobrazují při první návštěvě každého webu. Nejčerstvější novinkou v Opeře pro Android je funkce VPN, kterou zatím nalezneme pouze v beta verzi prohlížeče. Pokud patříte k betatesterům aplikace, stačí po poslední aktualizaci přejít do Nastavení, kde můžete novou funkci aktivovat.
 
 
Opera v minulosti nabízela samostatnou mobilní aplikaci pro VPN, jejíž provoz ukončila vloni na jaře. Zabudované VPN nějaký čas nabízí také desktopový prohlížeč, proto bylo logickým krokem rozšíření této funkce do mobilní verze. Po aktivaci VPN dojde k nahrazení vaší skutečné IP adresy virtuální, takže webové stránky nemohou tak snadno identifikovat vaší polohu nebo zařízení. Funkci oceníte také při využívání veřejných Wi-Fi sítí, kde hrozí vyšší riziko sledování vaší aktivity. Jedná se tedy o další úroveň ochrany vašeho soukromí. Navíc Opera slibuje, že při používání VPN nedochází na serverech společnosti k ukládání dat.
 
VPN umožňuje také obejít tzv. geoblocking. Tedy situaci, kdy je některá stránka nebo služba přístupná pouze z některých regionů. V nastavení si může uživatel zvolit, zda nechá výběr virtuální lokace na prohlížeči, nebo si sám vybere mezi Evropou, Amerikou a Asií. Na rozdíl od jiných mobilních aplikací pro VPN, je funkce v prohlížeči Opera dostupná zdarma a bez omezení přenesených dat. Pro svůj vlastní přehled ovšem můžete v nastavení sledovat, kolik dat bylo přeneseno v posledních 30 dnech. Funkce je stále ve fázi testování a nyní se postupně dostává mezi uživatele beta verze Opery pro Android, kterou si můžete zdarma stáhnout z Google Play Store. Ještě si tedy nějaký čas počkáme, než se VPN objeví ve stabilní verzi prohlížeče.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Honor měl v Německu ztratit prototyp, nálezci nabízí odměnu Honor měl v Německu ztratit prototyp, nálezci nabízí odměnu
Zaměstnanec společnosti Honor měl při své cestě vlakem ztratit prototyp dosud nepředstaveného smartphonu, nejspíš Honoru 20. Poctivému nálezci nabízí slušnou sumu peněz, ale vyvstává otázka, zda to celé není jen marketingový tah.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Chrome pro Android získává režim Lite, nahrazuje Spořič dat Chrome pro Android získává režim Lite, nahrazuje Spořič dat
Google nahrazuje ve svém mobilním prohlížeči Chrome funkci Spořič dat novým režimem Lite, který se nyní objevil ve verzi pro Android. A nejedná se pouze o změnu názvu, kromě nižší spotřeby dat by měl přispět třeba k rychlejšímu načítání stránek.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Muskovi to opět nevyšlo, Tesla je znovu ve ztrátě Muskovi to opět nevyšlo, Tesla je znovu ve ztrátě
Všichni víme, že splnění slibů Elona Muska na sebe obvykle nechává déle čekat. Jak ukázaly včera zveřejněné finanční výsledky Tesly, o trvalé ziskové společnosti to platí také. Po několika úspěších tu máme opět ztrátu. A ne malou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě
Oppo podruhé představilo své smartphony z řady Reno, které zahrnují i modely s periskopickým zoomem nebo podporou 5G sítí. Dostanou se na vybrané evropské trhy, a to už příští měsíc. Na nízké ceny ovšem nespoléhejte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů