www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Opera pro Android se naučila VPN, zatím v beta verzi

Opera pro Android se naučila VPN, zatím v beta verzi
, , aktualita
Nová funkce prohlížeče Opera pro Android potěší uživatele, kteří chtějí chránit své soukromí nebo získat přístup k některým regionálně omezeným službám. V beta verzi je zdarma a neomezeně dostupná služba VPN.
K oblíbeným
reklama
Opera nikdy nedosáhla takové popularity jako Chrome nebo Firefox. Pro prohlížeč norského původu je ovšem typický důraz na zajímavé funkce, které konkurence nenabízí. Platí to také pro mobilní verzi, která je dostupná pro Android. Před pár měsíci jsme psali o automatickém blokování otravných dialogů kvůli souborům cookies, které se zobrazují při první návštěvě každého webu. Nejčerstvější novinkou v Opeře pro Android je funkce VPN, kterou zatím nalezneme pouze v beta verzi prohlížeče. Pokud patříte k betatesterům aplikace, stačí po poslední aktualizaci přejít do Nastavení, kde můžete novou funkci aktivovat.
 
 
Opera v minulosti nabízela samostatnou mobilní aplikaci pro VPN, jejíž provoz ukončila vloni na jaře. Zabudované VPN nějaký čas nabízí také desktopový prohlížeč, proto bylo logickým krokem rozšíření této funkce do mobilní verze. Po aktivaci VPN dojde k nahrazení vaší skutečné IP adresy virtuální, takže webové stránky nemohou tak snadno identifikovat vaší polohu nebo zařízení. Funkci oceníte také při využívání veřejných Wi-Fi sítí, kde hrozí vyšší riziko sledování vaší aktivity. Jedná se tedy o další úroveň ochrany vašeho soukromí. Navíc Opera slibuje, že při používání VPN nedochází na serverech společnosti k ukládání dat.
 
VPN umožňuje také obejít tzv. geoblocking. Tedy situaci, kdy je některá stránka nebo služba přístupná pouze z některých regionů. V nastavení si může uživatel zvolit, zda nechá výběr virtuální lokace na prohlížeči, nebo si sám vybere mezi Evropou, Amerikou a Asií. Na rozdíl od jiných mobilních aplikací pro VPN, je funkce v prohlížeči Opera dostupná zdarma a bez omezení přenesených dat. Pro svůj vlastní přehled ovšem můžete v nastavení sledovat, kolik dat bylo přeneseno v posledních 30 dnech. Funkce je stále ve fázi testování a nyní se postupně dostává mezi uživatele beta verze Opery pro Android, kterou si můžete zdarma stáhnout z Google Play Store. Ještě si tedy nějaký čas počkáme, než se VPN objeví ve stabilní verzi prohlížeče.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD
Apple před pár dny inovoval nabídku svých notebooků MacBook Air. Zjistilo se však, že nové verze mají i jednu nepříjemnou vlastnost. Jejich SSD disky jsou ve čtení znatelně pomalejší než v minulosti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej
I když se společnosti Sony na trhu smartphonů poslední roky vůbec nedaří, stále se snaží přicházet s novinkami. Jednou z nich by mohla být připravovaná Xperia 1R s extrémním 5K rozlišením displeje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm dostal pokutu 242 mil. EUR za dumpingové ceny Qualcomm dostal pokutu 242 mil. EUR za dumpingové ceny
Společnost Qualcomm si vysloužila další nemalou pokutu. Evropská komise na ní uvalila vysokou pokutu ve výši 242 milionů EUR za umělé podsazování cen za účelem eliminace konkurenčních výrobců 3G modemů pro smartphony.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned
Internetem už kolují zprávy o připravované nové generaci chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch Active 2. Ty by měly dostat systém měření EKG jako Apple Watch 4. Bohužel si ale na tuto funkci ještě počkáme.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed
Chevrolet Corvette se po 66 letech výroby dočkal velké změny. Nový model C8 Stingray modelového ročníku 2020 totiž vyjede s motorem uprostřed. A půjde o pořádně velký atmosférický osmiválec.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala