Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

OnePlus 5T nakonec asi bude. Tady je vše, co o něm víme

25.10.2017, Jáchym Šlik, aktualita
OnePlus nakonec nejspíš představí do konce roku ještě jednu vlajkovou loď. Nové OnePlus 5T by mělo nabídnout displej s poměrem stran 18:9 a tenkými rámečky, další změny však budou spíše marginální.
Před pár týdny jsme psali o spekulaci, že model OnePlus 5T byl zrušen a místo něj bude až začátkem příštího roku představeno OnePlus 6. Zdálo se to poměrně logické, neboť vylepšená vlajková loď by s výjimkou displeje a designu neměla moc co vylepšovat. Předchozí spekulace se však ukázala jako chybná, neboť několik jiných zdrojů potvrdilo, že OnePlus 5T bude a rovnou nám nabídlo důkazy. Skutečnosti, že co nevidět bude představen nový smartphone, nasvědčuje také situace na oficiálních stránkách, kde jsou všechny varianty OnePlus 5 v současné době vyprodané.
 
 
OnePlus 5T by se mělo odlišovat především displejem, který změní poměr stran z 16:9 na 18:9 neboli 2:1. Nasvědčuje tomu rozlišení 2160 x 1080 pixelů, které se objevilo například v benchmarku AnTuTu. Také očekáváme, že se úhlopříčka ze současných 5,5" zvětší na 6", přesto by fyzické rozměry smartphonu mohly zůstat přibližně stejné díky znatelně ztenčeným rámečkům. Z dosud uniklých obrázků je patrné, že na přední straně nezbylo místo na typické domovské tlačítko, kam byla také integrována čtečka otisků prstů. Čínský výrobce tak senzor musel s největší pravděpodobností přemístit na zadní stranu z kovu.
 
Upgradem nejspíš projde také duální zadní fotoaparát, namísto kombinace 20MPx + 16MPx snímače by měly být použity dva 20MPx snímače. Mírné zvýšení kapacity by mohlo postihnout baterii a jako operační systém je očekáván už nejnovější Android 8.0 Oreo. V případě procesoru a pamětí však není už co vylepšovat, proto OnePlus 5T patrně opět nabídne osmijádrový Qualcomm Snapdragon 835 spolu s 6GB RAM a 64GB úložištěm, případně 8GB RAM a 128GB úložištěm. 
 
Připomeňme, že cena OnePlus 5 začínala na 499 eurech (12 800 Kč), nástupce by však mohl o něco málo podražit. Prozatím není jasné, kdy bude smartphone představen, spekuluje se však o první polovině listopadu (loňské OnePlus 3T bylo odhaleno 16.11.2016). Na trh se však dostane nejspíš až koncem měsíce, dříve než 20. listopadu si novinku nejspíš nepořídíte.
 


reklama