Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

OnePlus 5T bylo nejspíš zrušeno, OnePlus 6 však přijde dříve

3.10.2017, Jáchym Šlik, aktualita
OnePlus nejspíš letos nepředstaví vylepšenou vlajkovou loď, jak mnozí jistě čekali. Místo toho výrobce hodlá urychlit představení modelu OnePlus 6, který by mohl přijít už začátkem příštího roku.
V loňském roce představila progresivní značka OnePlus hned dvě vlajkové lodě. Nejprve to byl model OnePlus 3 v první polovině roku a o několik měsíců později jej následoval telefon OnePlus 3T, který svého předchůdce vylepšoval v mnoha směrech, zásadní revoluci však nepředstavoval. Dočkali jsme se především zrychlení díky procesoru Snapdragon 821 (místo Snapdragonu 820) a dále také až varianty se 128GB úložištěm, předním fotoaparátem s dvojnásobným rozlišením a baterie s o něco vyšší kapacitou. V letošním roce byla představena vlajková loď OnePlus 5 (čtyřku výrobce přeskočil) a celkem logicky by se nabízelo, že můžeme do konce roku očekávat ještě OnePlus 5T.
 
 
Jenže vylepšená vlajková loď patrně není v plánu, jak tvrdí aktuální spekulace. Nasvědčoval by tomu také fakt, že o smartphonu prozatím nic neuniklo na internet, což v případě modelů značky OnePlus nebývá zvykem. OnePlus 5T ale podle všeho původně bylo v plánu, dokud jej čínský výrobce nepřehodnotil. A měl k tomu logický důvod: nový model by totiž nemohl přinést žádná znatelnější vylepšení ve srovnání s již prodávaným OnePlus 5. To platí hlavně o procesoru Snapdragon 835, který zůstává nejvýkonnějším čipem od Qualcommu. I výrobce procesorů totiž údajně zrušil mírně vylepšený Snapdragon 836 a zrychlení tedy přinese až Snapdragon 845 v příštím roce. Ani v dalších ohledech by OnePlus 5T nemělo příliš co zlepšovat, neboť už OnePlus 5 disponuje 6GB či 8GB RAM, až 128GB úložištěm a duálním fotoaparátem. 5,5” AMOLED displej sice nese jen Full HD rozlišení, ale upgrade na Quad HD by nedával příliš smysl. Větší význam by měly designové změny, jako je ztenčení rámečků okolo displeje, ale na tento krok si nejspíš počkáme až do příštího roku.
 
OnePlus 6 by mělo být představeno už začátkem roku 2018. Výrobce se údajně bude snažit uvedení nové vlajkové lodi co možná nejvíce urychlit, tvrdí stejný zdroj, proto snad nebudeme muset čekat až do června. O výbavě se prozatím můžeme jen dohadovat, ale žádným velkým překvapením by nebylo zvětšení úhlopříčky displeje na 6” a zvýšení rozlišení na Quad HD. Zároveň však můžeme očekávat výrazné ztenčení rámečků okolo displeje, takže ve výsledku by rozměry smartphonu nemusely narůst vůbec, nebo jen minimálně.
 


reklama