Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Odolný Samsung Galaxy Xcover 4 dorazí příští měsíc. Jaká bude česká cena?

7.3.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Tuzemské zastoupení Samsungu dnes potvrdilo, že se nedávno představený odolný smartphone Galaxy Xcover 4 dostane na český trh a zveřejnilo, kdy bude zahájen prodej a kolik bude novinka stát.
Samsung Galaxy Xcover 4, který byl představen teprve minulý týden, se dostane na pulty českých obchodů. Stane se tak ve druhé polovině dubna a zájemci by si měli připravit necelých sedm tisíc korun, neboť doporučená prodejní cena byla stanovena na 6 990 Kč včetně DPH. Novinka navazuje na dva roky starý model Galaxy Xcover 3, oproti kterému má větší displej s tenčími rámečky, výkonnější komponenty či odolnější konstrukci.

Přesto se telefon vyznačuje tenčím a celkově pohlednějším designem. Kromě certifikace IP68 potvrzující odolnost proti vodě do hloubky 1,5 metru po dobu 30 minut prošel telefon testy podle armádní specifikace MIL-STD 810G. K dalším vychytávkám patří možnost ovládat displej pomocí rukavic nebo fyzická navigační tlačítka, jejichž funkci si může uživatel přizpůsobit, aby získal rychlý přístup k nejpoužívanějším funkcím, jako je například LED svítilna nebo fotoaparát. Baterie o kapacitě 2 800 mAh je navíc uživatelsky vyměnitelná, což není u dnešních smartphonů samozřejmostí.

Samsung Galaxy Xcover 4 dále disponuje 5“ displejem s rozlišením 1280 x 820 pixelů, čtyřjádrovým procesorem Exynos 7570 a 2GB RAM. 16GB interní úložiště je možné rozšířit pomocí micro SD karty, podpora sítí LTE (4G) je potom v dnešní době skoro samozřejmostí. O snímky se postará 13MPx zadní či 5MPx přední fotoaparát a operačním systémem je Android 7.0 Nougat. Rozměry telefonu se vzhledem ke zvýšené odolnosti udržely na rozumných hodnotách 145,9 x 73,1 x 9,7 mm, akceptovatelná je rovněž hmotnost 172 g.

Zdroj: Tisková zpráva
reklama