Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Očekáváme: Xiaomi Mi 8 Youth, Razer Phone 2 a další

9.9.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi chystá novou verzi vlajkové lodi Mi 8 s větším displejem a ořezanými parametry. Razer se pouští do svého druhého herního smartphonu. Lenovo nejspíš překvapí modelem Z5 Pro s vysouvací konstrukcí a minimálními rámečky.

Xiaomi Mi 8 Youth

 
 
 
Vlajková loď Xiaomi Mi 8 sice přišla už v několika variantách, ale čínskému výrobci to stále nestačí. V plánu je minimálně jedna další, a to s označením Mi 8 Youth nebo Mi 8X. Tento model by měl mít o něco větší displej s úhlopříčkou 6,26", rozlišením 2280 x 1080 pixelů a poměrem stran 19:9. Ani v tomto případě by neměl chybět výřez displeje. O pohon by se měl stejně jako u modelu Mi 8 SE postarat procesor Snapdragon 710, tentokrát společně se 6GB RAM. Na zadní straně údajně nebude chybět duální fotoaparát (12MPx primární, 5MPx či 2MPx sekundární), vpředu potom nejspíš nebude chybět 24MPx kamerka na selfie. Kapacita baterie se dle všeho zastaví na hodnotě 3 350 mAh.
 
 

Lenovo Z5 Pro

 
 
Lenovo Z5, které sám výrobce před představením prezentoval jako bezrámečkový smartphone, nakonec bylo pro řadu fanoušků velkým zklamáním. I přesto se na domácím trhu prodává velmi dobře a brzy se navíc patrně dočká vylepšené varianty s názvem Lenovo Z5 Pro. Uniklé video ukazuje, že by mělo jít o model s velmi tenkými rámečky, přičemž displej by neměl být narušen výřezem. Kouzlo spočívá v částečně vysouvací konstrukci, která umožnila ukrýt přední fotoaparát. S podobným řešením by mělo přijít také chystané Xiaomi Mi Mix 3. Další specialitou novinky od Lenova bude nejspíš také čtečka otisků prstů umístěná přímo v displeji.
 
 

Razer Phone 2


 
Razer Phone (1. generace)
 
Herní smartphone Razer Phone zanedlouho oslaví své první narozeniny, proto je na čase mluvit o nástupci. Výrobce nedávno potvrdil, že plánuje představit druhou generaci a nyní jsme se prostřednictvím benchmarků Geekbench a  AnTuTu dozvěděli první detaily. Razer Phone 2 by měl disponovat procesorem Snapdragon 845 a 8GB RAM. Šetřit se nejspíš nebude ani u úložiště, které by mělo být rovnou 512GB. V případě displeje možná výrobce zůstane u tradičnějšího poměru stran 16:9, jak naznačuje uniklé rozlišení 2560 x 1440 pixelů. Vzhledem k zaměření na hry by to ovšem mohlo dávat smysl.
 
 

LG Q9

 
 
LG Q8 (2018)
 
LG plánuje další rozšíření střední třídy, tentokrát o model Q9. Podle uniklých informací by měl být vybaven procesorem Snapdragon 660, 4GB RAM, 32GB či 64GB vnitřním úložištěm, baterií o kapacitě 3 550 mAh a operačním systémem Android 8.1 Oreo. Prozatím tedy zůstává viset otazník nad některými dalšími klíčovými parametry, jako je úhlopříčka displeje nebo rozlišení fotoaparátů.


reklama