reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Google News  |   Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nvidia po nehodě Uberu pozastavuje testy autonomních vozidel

, , aktualita
Nehoda autonomního vozu Uberu má další následky. Testování autonomních technologií nepozastavil jen Uber, ale také společnost Nvidia, jejíž výpočetní hardware je často součástí těchto automobilů.
Před týdnem se stala první smrtelná nehoda s chodcem, do které bylo zapleteno autonomní auto. Jednalo se o vůz Uberu a společnost následkem toho okamžitě přerušila další testy. Nyní se přidává společnost Nvidia, která je zejména výrobcem hardwaru, jenž se používá v některých autonomních vozidlech (ten vychází z původní platformy Tegra). Společnost Nvidia testovala autonomní vozy v Kalifornii, New Jersey, Japonsku a Německu.
 
Autonomní technologie Nvidie
 
Mluvčí Nvidie prohlásil, že tato nehoda znovu poukázala, o jak ošemetnou a náročnou věc jde. Poněvadž jsou v sázce lidské životy, je nutné postupně vylepšovat technologii, aby se předešlo podobným incidentům. Problému umělé inteligence se Nvidia věnuje už téměř sedm let a spoustu let vývoje má na svém koutě i spousta dalších firem. Dle zakladatele Nvidie Jen-Hsun Huanga se společnost snaží řešit problém od začátku až do konce. Věří, že ve výsledku budou autonomní vozy bezpečnější a hovoří také o tom, že lidé budou v budoucnu více závislí na službách, kdy si zboží nechají doručit domů místo toho, aby sami jezdili do obchodů. Přesto předpokládá, že do 12 let celosvětově přibude miliarda automobilů.
 
Jen-Hsun Huang
 
Autor: nvidia.corporation (Jen-Hsun Huang) [https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0], přes Wikimedia Commons
 
Dokud se však nevyšetří nehoda vozu Uber, Nvidia nebude testovat technologie autonomního řízení v reálném provozu a bude se spoléhat na simulace, případně soukromé testovací tratě. Dělá to také s respektem k tomu, co se stalo. V provozu však budou nadále lidmi řízená auta, která sbírají cenná data a vývoj jako takový se rozhodně nezastavil.
 
Huang také představil novou generaci superpočítače pro autonomní vozy Drive Orin, který nahradí nynější Pegasus (je souborem několika Pegasů dohromady ve stejně velkém balení). Zprávy o pozastavení testů pak ale nepotěšily investory společnosti. Akcie Nvidie se totiž během včerejška propadly o téměř 8 %. Vedle Uberu a Nvidie v minulých dnech ohlásila dočasné zastavení testů také automobilka Toyota.
 


reklama
reklama
reklama