www.svetmobilne.cz
>
>
>

Nvidia po nehodě Uberu pozastavuje testy autonomních vozidel

Nvidia po nehodě Uberu pozastavuje testy autonomních vozidel
, , aktualita
Nehoda autonomního vozu Uberu má další následky. Testování autonomních technologií nepozastavil jen Uber, ale také společnost Nvidia, jejíž výpočetní hardware je často součástí těchto automobilů.
K oblíbeným
reklama
Před týdnem se stala první smrtelná nehoda s chodcem, do které bylo zapleteno autonomní auto. Jednalo se o vůz Uberu a společnost následkem toho okamžitě přerušila další testy. Nyní se přidává společnost Nvidia, která je zejména výrobcem hardwaru, jenž se používá v některých autonomních vozidlech (ten vychází z původní platformy Tegra). Společnost Nvidia testovala autonomní vozy v Kalifornii, New Jersey, Japonsku a Německu.
 
Autonomní technologie Nvidie
 
Mluvčí Nvidie prohlásil, že tato nehoda znovu poukázala, o jak ošemetnou a náročnou věc jde. Poněvadž jsou v sázce lidské životy, je nutné postupně vylepšovat technologii, aby se předešlo podobným incidentům. Problému umělé inteligence se Nvidia věnuje už téměř sedm let a spoustu let vývoje má na svém koutě i spousta dalších firem. Dle zakladatele Nvidie Jen-Hsun Huanga se společnost snaží řešit problém od začátku až do konce. Věří, že ve výsledku budou autonomní vozy bezpečnější a hovoří také o tom, že lidé budou v budoucnu více závislí na službách, kdy si zboží nechají doručit domů místo toho, aby sami jezdili do obchodů. Přesto předpokládá, že do 12 let celosvětově přibude miliarda automobilů.
 
Jen-Hsun Huang
 
Autor: nvidia.corporation (Jen-Hsun Huang) [https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0], přes Wikimedia Commons
 
Dokud se však nevyšetří nehoda vozu Uber, Nvidia nebude testovat technologie autonomního řízení v reálném provozu a bude se spoléhat na simulace, případně soukromé testovací tratě. Dělá to také s respektem k tomu, co se stalo. V provozu však budou nadále lidmi řízená auta, která sbírají cenná data a vývoj jako takový se rozhodně nezastavil.
 
Huang také představil novou generaci superpočítače pro autonomní vozy Drive Orin, který nahradí nynější Pegasus (je souborem několika Pegasů dohromady ve stejně velkém balení). Zprávy o pozastavení testů pak ale nepotěšily investory společnosti. Akcie Nvidie se totiž během včerejška propadly o téměř 8 %. Vedle Uberu a Nvidie v minulých dnech ohlásila dočasné zastavení testů také automobilka Toyota.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Škoda Octavia 2020 je tady, přijíždí i v plug-inu Škoda Octavia 2020 je tady, přijíždí i v plug-inu
Česká událost roku je tady. Škodovka totiž představila čtvrtou generaci novodobé Octavie. Ta je opět o trošku větší, opět se zvětšuje objem zavazadlového prostoru a dostává také plug-in hybridní verzi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
V USA se prodalo více elektromobilů než aut s manuálem V USA se prodalo více elektromobilů než aut s manuálem
Manuální řazení nikdy nebylo v USA příliš populární. Poslední dobou ale zájem o něj klesl natolik, že i elektromobily mají větší tržní podíl, a to téměř dvojnásobně. Zájem o ně totiž naopak velmi rychle roste vzhůru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 13.2.2 opravuje chyby včetně agresivního managementu RAM Apple iOS 13.2.2 opravuje chyby včetně agresivního managementu RAM
Apple pravidelně vydává aktualizace svých operačních systémů. Nový iOS 13.2.2 opravuje zejména velmi nepříjemný bug spojený s příliš agresivním managementem RAW, který významně omezoval multitasking.
10.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi CC9 Pro: 5 zadních fotoaparátů včetně 108MPx modulu Xiaomi Mi CC9 Pro: 5 zadních fotoaparátů včetně 108MPx modulu
Situace s fotoaparáty na zadních stranách telefonů začíná být pěkně komplikovaná. Xiaomi Mi CC9 Pro jich tam má rovnou pět a byl použit i modul s velmi vysokým 108MPx rozlišením a pixel binningem.
7.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Ford Mustang Lithium: elektrický sporťák s 6stupňovým manuálem Ford Mustang Lithium: elektrický sporťák s 6stupňovým manuálem
Zatímco většina elektromobilů má jednostupňovou převodovku, automobilka Ford u prototypu elektrického Mustangu Lithium použila tradiční 6stupňový manuál. Ten bude z elektromotoru přenášet přes 1350 Nm.
7.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář